Ostatnia szansa, by zamieszkać na Rodzinnych Podolanach
Każda firma deweloperska ma inwestycję, która z czasem staje się jej wizytówką i wyznacza standard jakości w branży. Ważne jest nie tylko wykonanie, czy terminowość, ale też interesujące, nieszablonowe podejście do projektu. W tym kontekście przykładem może być Sky Investments, deweloper posiadający wśród swoich realizacji osiedle Rodzinne Podolany. O sukcesie zdecydowało tutaj świeże spojrzenie zespołu projektowego, pełne wyczucie potrzeb klientów oraz kompleksowa realizacja. Do tej pory w granicach miasta brakowało nowych domów na sprzedaż, nie było też zbyt wiele dwupoziomowych mieszkań szeregowych z tarasami na dachu, jakie zaproponowała firma Sky. Osiedle Rodzinne Podolany, zlokalizowane przy ul. Heleny Rzepeckiej w Poznaniu miało swoją premierę w styczniu 2019, aktualnie kończy się jego sprzedaż i realizacja. – Śmiało można stwierdzić, że inwestycja spodobała się klientom. Zdecydował nowy, dotąd niedostępny na rynku pierwotnym na poznańskich Podolanach typ zabudowy, dobra lokalizacja blisko Strzeszyna, a także estetyka. Nasz zespół projektowy i inwestycyjny zdecydował, że zaproponujemy klientom coś nowego, a nie tylko mieszkania w budownictwie wielorodzinnym – mówi Katarzyna Wyszyńska z firmy Sky Investments.
Na początku 2023 roku zakończyła się realizacja IV etapu osiedla Rodzinne Podolany. W tej części osiedla powstały szeregi H i I. a w nich łącznie 28 lokali dwupoziomowych o powierzchni od 73 do 78 mkw. Do budynków prowadzi droga osiedlowa, wyłożona kostką brukową, a przed mieszkaniami powstały miejsca postojowe na auta. – Zakończyliśmy przekazywanie kluczy naszym klientom. Niemal wszystkie mieszkania znalazły swoich nabywców, a dosłownie ostatnie lokale są gotowe do odbioru. Biorąc pod uwagę fakt, że osiedle cechuje się nowym typem zabudowy na poznańskich Podolanach, to jest to niemal ostatnia szansa, by tu zamieszkać i cieszyć się tak dużą przestrzenią – zauważa Katarzyna Wyszyńska.
– Nasze osiedle jest niemal w całości gotowe. Dla klienta, który zastanawia się nad zakupem, to spory pozytyw, ponieważ może zobaczyć inwestycję, a nawet wejść do mieszkania. Organizujemy spotkania pokazowe, ale warto w tym celu się umówić z nami wcześniej. Zakup lokalu gotowego pozwala skrócić do minimum czas, kiedy nabywca wraz z rodziną ponosi koszty utrzymania, np. wynajem w aktualnym miejscu zamieszkania, a jednocześnie spłaca kredyt hipoteczny za nową nieruchomość. Takie rozwiązanie jest wygodne i pozwala poczuć się bezpiecznie przy przeprowadzce – podsumowuje przedstawicielka biura sprzedaży Sky Investments. Ostatnie mieszkania dwupoziomowe na osiedlu Rodzinne Podolany o powierzchni od 76 do 78 mkw. są dostępne w cenie od 8900 zł brutto/ mkw.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Zdrowie
Europa potrzebuje strategii dla zdrowia mózgu. Coraz więcej państw dostrzega ten problem
Polacy z jednej strony wykazują już sporą świadomość problemu, jakim są choroby mózgu – jedna czwarta ma w swoim otoczeniu osoby dotknięte takim problemem. Z drugiej strony system nie odpowiada rosnącym potrzebom. Specjalistów jest zbyt mało, więc kolejki do neurologów czy psychiatrów się wydłużają. Alternatywą pozostaje korzystanie z wizyt komercyjnych, ale nie każdego na to stać. Towarzystwa naukowe i organizacje pozarządowe są zgodne co do tego, że potrzebne są nie tylko krajowe strategie, ale i europejski plan dla chorób mózgu.
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.