Osiem slotów na dyski - koncept produktu ICY DOCK CP121
Barbara Trepka
2moro
Mazowiecka 125/1
30-023 Kraków
basia|2moro.pl| |basia|2moro.pl
503 119 029
2moro.pl
W katalogu ICY DOCK znaleźć można również koncepty produktów, czyli przedstawiające ich zarys, nim ruszą one do produkcji. Jednym z nich jest wyjmowana obudowa na osiem dysków.
Na osiem dysków - można je mieszać
Obudowa oznaczona obecnie jako CP121 ma nadawać się do dwóch rodzajów dysków: EDSFF E1.S lub M.2 NVMe SSD. Łącznie zmieści aż osiem (można jednocześnie używać różnych rodzajów), a dzięki czterem portom SlimSAS 8i (SFF-8654) i obsłudze PCIe 4.0 x4 prędkości transferu mogą sięgać 64 Gb/s (zależnie od szybkości dysku). Aby dostać się do dysków i je wymienić nie potrzeba żadnych narzędzi. Obudowa ma być umieszczona na przodzie, we wnęce 5,25 cala.
Dobre temperatury i wytrzymałość
Nowa obudowa ICY DOCK to także utrzymanie dobrych temperatur. A to za sprawą dużego rozpraszania ciepła, przeszło stu otworów wentylacyjnych, tac dyskowych, które działają jak aluminiowe radiatory z podkładką termiczną oraz wymiennych podwójnych wentylatorów 40 mm z przełącznikiem, który umożliwia wyłączenie ich, gdy nie są potrzebne.
Obudowa ma być wykonana w pełni z metalu, spełnia wymogi co do odporności na ogień. Dzięki zatrzaskowi Eagle-hook napędy są bezpiecznie zamocowane. Natomiast dzięki technologii aktywnego zasilania (APT) dioda LED, która pokazuje obecność i pracę dysku, oraz wentylatory włączą się wtedy, gdy dysk zostanie zamontowany.
Jeden przycisk robi różnicę! Zestaw bezprzewodowy Hama WKM-750 z klawiszem AI
Spryt i komfort na topie. Zestaw bezprzewodowy z myszą i klawiaturą Hama WKM-550
WiFi 7 - ultraszybka sieć bezprzewodowa w domu i w biznesie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.