Osiedle Rodzinne Podolany powiększa się o kolejne budynki i zyskuje mieszkańców
Osiedle Rodzinne Podolany złożone z dwupoziomowych mieszkań i domów szeregowych, regularnie się powiększa. Zostały przekazane klucze nabywcom nieruchomości w etapie I i III, dzięki czemu mieszkańcy zaczęli wykańczać wnętrza. Jednocześnie trwają także prace budowlane związane z kolejnymi szeregami.
Rodzinne Podolany znajdują się przy ulicy Heleny Rzepeckiej w Poznaniu. Na architekturę osiedla składają się zarówno dwupoziomowe mieszkania o powierzchni ok. 76 i 79 m kw., do których przynależą tarasy, jak i domy z ogrodami o powierzchni ok. 99 m kw. Obie propozycje to wygodny układ pomieszczeń z podziałem na strefę dzienną i nocną. Na parterze znajduje się pokój dzienny z aneksem kuchennym, pomieszczenie gospodarcze oraz toaleta, na piętrze – trzy pokoje oraz łazienka. Projekt Sky Investments okazał się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”, ponieważ już ponad 60 lokali zostało sprzedanych lub zarezerwowanych. Etapy: I i III, na które składają się szeregi oznaczone literami A, B, D, E oraz G został zakończony, a lokale zostały przekazane przyszłym mieszkańcom.
– Wskazana część inwestycji otrzymała pozwolenie na użytkowanie, co zgodnie z przepisami, pozwala nam wręczać klucze nabywcom. Cieszymy się, że mimo trwającej pandemii, możemy przeprowadzać całą procedurę - rzecz jasna z zachowaniem wymaganych środków ostrożności. Naszych klientów czeka jeszcze przeniesienie własności w formie aktu notarialnego – wyjaśnia Małgorzata Walczak-Łondka, Manager Rozwoju Biznesu i Sprzedaży Sky Investments.
Rodzinne Podolany będą większe
Zgodnie z wcześniejszymi planami, projekt od Sky Investments będzie się konsekwentnie rozwijał. Aktualnie trwa budowa etapu II, w ramach którego powstają szeregi C i F. W pierwszym z nich jest budowanych 16 mieszkań dwupoziomowych, o powierzchni ok. 76 i 79 m kw z tarasami na ostatniej kondygnacji. Natomiast w szeregu oznaczonym literą F będzie gotowych osiem domów o powierzchni ok. 99 mkw., położonych na działkach 252-448 m kw.
– Wykonawcy wymurowali ściany parteru i piętra w każdym z szeregów, co oznacza, że osiągnięto stan surowy otwarty. Po zakończeniu tego etapu zostanie zamontowana więźba dachowa i pokrycie dachu. Następnie zamontowana zostanie stolarka okienna. Oba szeregi będą w pełni gotowe w IV kwartale 2021. W sprzedaży pozostały już tylko 4 lokale – informuje Małgorzata Walczak-Łondka z firmy Sky Investments. Warto podkreślić, że Rodzinne Podolany od premiery sprzedażowej w styczniu 2019 cieszą się dużą popularnością. Inwestycja przy ulicy Heleny Rzepeckiej w Poznaniu odpowiada na oczekiwania osób, które szukają nowego domu lub przestronnego dwupoziomowego mieszkania w granicach miasta. Co ważne dla klientów firmy Sky Investments, z Podolan jest blisko zarówno na zielony Strzeszyn, jak i do centrum.
Niebawem uruchomiony zostanie premierowo IV etap sprzedaży mieszkań. Ponadto deweloper ma ciekawe perspektywy wykraczające poza administracyjne granice miasta.
- W obecnym roku planujemy nowe inwestycje i to nie tylko w Poznaniu! O nowych działaniach i premierze na rynku deweloperskim będziemy na bieżąco informować – podsumowuje Małgorzata Walczak-Łondka, reprezentująca Sky Investments.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.