Osiedle Przy Jeziorach z kolejnymi domami
Przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu regularnie powiększa się Osiedle Przy Jeziorach, realizowane przez dewelopera More Place. Inwestycja składa się z domów w zabudowie bliźniaczej, każdy lokal jest dwupoziomowy, ma powierzchnię ponad 100 mkw., a ponadto znajduje się na dużej działce, dającej gwarancję zielonego ogrodu. II etap osiedla prawie ukończono, a jednocześnie trwają prace w III części inwestycji.
Osiedle Przy Jeziorach zostało tak zaprojektowane, że wzdłuż ulicy Golęczewskiej, po prawej stronie od wjazdu, znajdują się budynki z dwóch pierwszych etapów. - W tej części inwestycji powstało 14 domów, czyli 28 lokali bliźniaczych. Ostatnie cztery budynki, począwszy od numerów 22A i 22B są w zasadzie gotowe. Pracownikom budowlanym zostały ostatnie zadania wewnątrz lokali oraz w otoczeniu – tłumaczy Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place. Jednocześnie przedstawiciel dewelopera informuje o realizowanym III etapie Osiedla Przy Jeziorach, naprzeciwko pierwszego i drugiego. - Budynki nr 25 i 27 mają gotowe elewacje, pokrycie dachowe i wstawione okna, natomiast w budynkach nr 21 i 23, trwają prace elewacyjne, a dachy są gotowe. W dwóch kolejnych domach trwa docieplanie i montaż więźby dachowej. W kolejnym budynku dwulokalowym wykonywane są prace murarskie na parterze, a w jeszcze kolejnym zostały wylane fundamenty. Podsumowując, w III etapie realizujemy pięć domów dwulokalowych, każdy lokal o powierzchni ponad 100 mkw. – wyjaśnia Tomasz Pietrzyński.
Cała inwestycja będzie liczyć 28 domów bliźniaczych, czyli łącznie 56 odrębnych lokali. Każdy z nich znajduje się na działce o powierzchni od 451 do 507 mkw., w zależności od wybranego wariantu. Przyszli nabywcy mogą wybrać nie tylko konkretny metraż działki (i ogrodu), ale także układ pomieszczeń - z czterema oraz pięcioma pokojami. – Proponujemy naszym klientom klasyczny podział przestrzeni mieszkalnej. Parter to salon, kuchnia, łazienka, ale też dodatkowy pokój lub nawet dwa takie pomieszczenia. To zależy od tego, jakie potrzeby mają nabywcy i jaką decyzję podejmą, ponieważ te dwa projekty różnią się ceną nieznacznie. Z kolei na piętrze znajdziemy dwie sypialnie, przestronną łazienkę. Dodatkowe pomieszczenia, jak garderoba, czy pralnia z suszarnią to udogodnienia charakterystyczne dla domów z naszej inwestycji. Klienci, którzy zamieszkali na osiedlu, wspominają, że taka przestrzeń znacznie ułatwia życie i codzienne funkcjonowanie – podkreśla przedstawiciel firmy More Place.
Cały projekt zlokalizowany przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu zakończy się w 2023 roku. Ostatnie lokale w zabudowie bliźniaczej są dostępne w cenie od 6060 zł brutto/ mkw.
Jaki kamień naturalny wybrać na podłogę? Porady i inspiracje
Nowa Murowana z miesiącem korzyści
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł
Historyczna polska akwizycja w USA sfinalizowana. Chemiczny koncern należący do Kulczyk Investments zyskuje mocną pozycję w Ameryce Północnej
Chemiczna grupa Qemetica, należąca do portfela Kulczyk Investments, sfinalizowała transakcję nabycia od koncernu PPG biznesu krzemionki strącanej za 1,2 mld zł, czyli ok. 310 mln dol. Tym samym przejmuje fabryki w Holandii i USA, stając się trzecim graczem w Europie i drugim w Ameryce Północnej na rynku tego surowca, kluczowego m.in. dla globalnej branży motoryzacyjnej.
Infrastruktura
PGE: Na dniach zapadnie decyzja inwestycyjna dla Baltica 2. Ta morska farma wiatrowa ma zacząć działać od 2027 roku
Wyniki finansowe i operacyjne PGE Polskiej Grupy Energetycznej za III kwartał 2024 roku są stabilne i zgodne z wcześniejszymi szacunkami, co pozwala utrzymać kurs na wielkoskalowe inwestycje transformujące polską energetykę – podała spółka. Jednym z flagowych projektów jest budowa Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica o łącznej mocy ok. 2,5 GW. W najbliższych dniach zapadnie decyzja inwestycyjna w sprawie jej pierwszego etapu, projektu Baltica 2.
Polityka
P. Serafin: Potrzebujemy bardziej elastycznego unijnego budżetu. UE musi ponownie stać się synonimem innowacyjności i konkurencyjności
Nowy komisarz UE ds. budżetu, zwalczania nadużyć finansowych i administracji publicznej Piotr Serafin wskazuje, że budżet na kolejną perspektywę finansową UE powinien być bardziej elastyczny, by można było reagować w razie wystąpienia nieprzewidywalnych zdarzeń. W najbliższych miesiącach będą trwały konsultacje z państwami członkowskimi i Parlamentem Europejskim na temat priorytetowych obszarów na przyszłą siedmiolatkę.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.