Osiedle Przy Jeziorach - nowe domy w budowie
Popularne na rynku pierwotnym Osiedle Przy Jeziorach w Poznaniu regularnie się powiększa. Deweloper More Place wprowadził niedawno do sprzedaży kolejne nowe domy. Pierwsze lokale są już w budowie i w przyszłym roku będą gotowe.
Osiedle Przy Jeziorach powstaje przy ulicy Golęczewskiej, w północno-zachodniej części Poznania. W zakończonych do tej pory etapach zrealizowano 44 lokale w ramach 22 domów w zabudowie bliźniaczej. Większość z nich znalazła już swoich właścicieli, a w sprzedaży został ostatni lokal o powierzchni około 112,84 mkw. W ostatnim czasie deweloper More Place wprowadził do sprzedaży osiem kolejnych domów. Ich powierzchnia wynosi 110,44 lub 111,74 mkw. - W jednym z dwulokalowych budynków mamy gotowe fundamenty, a w kolejnym trwają już prace murarskie. Wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem naszej inwestycji i pierwsze odbiory planujemy na początku przyszłego roku – informuje Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place.
Większość domów na rozbudowywanym Osiedlu Przy Jeziorach w Poznaniu ma klasyczny układ pomieszczeń. Na parterze każdego lokalu bliźniaczego znajduje się strefa dzienna, a w niej salon, osobna kuchnia, toaleta oraz jeden lub dwa pokoje, w zależności od wariantu projektu. Natomiast na piętrze są dostępne dwa przestronne pokoje, oddzielna garderoba, toaleta oraz dodatkowe pomieszczenie np. na pralnio-suszarnię. – Nasz projekt stanowi gwarancję wygody dla całej rodziny. Dzięki większej przestrzeni, niż w budynkach wielorodzinnych, z pewnością będzie to idealne miejsce, by zostać na dłużej. Wybierając przestronny dom, położony na działce z zielonym ogrodem, nasi klienci czują, że to będzie ich miejsce docelowe – opisuje Tomasz Pietrzyński z firmy More Place. Deweloper podkreśla, że istnieje możliwość realizacji opcji dodatkowych. Najpopularniejsza jest wiata garażowa, choć inne możliwości, np. panele fotowoltaiczne, trawa z rolki, taras z deski tarasowej drewnianej, a także instalacja inteligentnego domu, alarm z pełnym osprzętem oraz rolety zewnętrzne.
Elementem wyróżniającym Osiedle Przy Jeziorach na rynku poznańskim, jest zaangażowanie w tworzenie części wspólnych. Przyjeżdżając na inwestycję, można dostrzec bramę wjazdową z kontrolą dostępu, drogę wewnętrzną, miejsca postojowe i chodniki. – Z pewnością nie każda inwestycja ma charakter kompleksowy. Jako More Place, tworzymy miejsca komfortowe, które podobają się naszym klientom. Na Osiedlu Przy Jeziorach sprzedaliśmy już ponad 40 lokali bliźniaczych, z czego większość została przekazana nabywcom. Dodatkowym atutem jest położenie inwestycji, którą rozwijamy. Jesteśmy nadal w Poznaniu, a jednocześnie pośród trzech jezior. Bez względu na to, czy jedziemy z centrum Poznania przez Złotniki, czy przez Strzeszyn, otacza nas przyroda – podsumowuje Tomasz Pietrzyński. Ponadto osoby na co dzień korzystające z transportu publicznego mogą wybrać kolej metropolitalną, której stacja znajduje się w pobliskich Złotnikach. Dostępne jest tam centrum przesiadkowe w stylu „Park & ride”, gdzie można bezpiecznie zostawić auto, motor lub rower i wsiąść do pociągu jadącego do centrum Poznania.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Infrastruktura

Branża budowlana przygotowuje się na boom w inwestycjach infrastrukturalnych. Wyzwaniem może być dostęp do kadr i materiałów
W najbliższych miesiącach mogą ruszyć duże inwestycje publiczne w drogownictwie, kolei, energetyce i obronności. To efekt aktywizacji KPO i przesunięcia części środków z komponentu klimatyczno-energetycznego do tzw. Funduszu Bezpieczeństwa i Obronności. Dla branży wyzwaniem będzie nie tylko dostęp do materiałów i ich sprawne dostawy, ale także kwestie kadrowe, które już dziś sprawiają problemy w realizacji zadań.
Prawo
Firmy czekają na ostateczne przepisy dotyczące Krajowego Systemu e-Faktur. Mają być gotowe w wakacje

Obowiązkowy Krajowy System e-Faktur rusza 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów opublikowało szczegółową dokumentację techniczną, jednak przepisy określające funkcjonowanie systemu KSeF są na razie na etapie prac w Sejmie. Wprowadzenie nowego systemu oznacza rewolucję w obiegu dokumentów, a dla firm – spore wyzwanie w przygotowaniu do zmian. „Barometr nastrojów polskich księgowych 2025” wskazuje, że KSeF budzi wśród nich najwięcej obaw, przede wszystkim ze względu na chaos organizacyjny i brak jasnych przepisów.
Bankowość
Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom

Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.