Osiedle Przy Jeziorach. Lokalizacja z atutami.
Domy na przedmieściach Poznania i mieszkania w mieście – w takim kształcie rozwija się niemal cały poznański rynek deweloperski. Nowe osiedla domów wolnostojących, czy bliźniaczych, które znajdują się w administracyjnych granicach Poznania, z miejsca stają się hitem sprzedażowym, nie ma ich zbyt wiele. – Naszym klientom proponujemy poznańską lokalizację z wieloma atutami – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place. Deweloper realizuje z sukcesami już III etap Osiedla Przy Jeziorach.
Komfortowych, przestronnych domów w granicach miasta Poznania przybywa najwolniej. Determinuje to wiele czynników, w tym brak dostępnych gruntów, warunki zabudowy, czy wreszcie inne plany inwestycyjne deweloperów. Dlatego każda oferta nowych lokali, w zabudowie bliźniaczej, czy wolnostojących, jest rozchwytywana i z właściwie z miejsca staje się hitem sprzedażowym. Klienci poszukują przestrzeni, ogrodu, a to dziś ważniejsze, niż prestiżowa lokalizacja w centrum. Dotyczy to rzecz jasna przede wszystkim par, czy młodych rodzin. Singiel zapewne nadal chętnie wybierze kawalerkę lub mieszkanie 2-pokojowe. – Jeśli chodzi o miejsce dla naszego projektu, to nie ukrywam, że trafiliśmy bardzo dobrze. Osiedle Przy Jeziorach powstaje przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu, w okolicy trzech jezior, a jednocześnie w obrębie funkcjonowania komunikacji miejskiej. Nasi klienci bardzo doceniają tę lokalizację, dzięki czemu z sukcesem budujemy i sprzedajemy domy w ramach III etapu inwestycji – podkreśla Tomasz Pietrzyński z firmy More Place.
Nowa lokalizacja z sukcesem
Ulica Golęczewska w Poznaniu znajduje się w promieniu 2-3 km od Jeziora Kierskiego, Jeziora Kierskiego Małego, a także Jeziora Strzeszyńskiego. W takiej okolicy, pomiędzy jeziorami nie powstaje żadna inwestycja. Z jednej strony oznacza to, że firma More Place postawiła na nowość w kontekście lokalizacji, konsekwentnie prezentując klientom atuty tego miejsca i – w szerszej perspektywie – całego projektu. – W ramach całej inwestycji powstanie łącznie 56 lokali w zabudowie bliźniaczej, z czego tylko kilkanaście, w III etapie pozostaje w sprzedaży. Reszta znalazła swoich nabywców. Duża część domów została wybudowana i przekazana nabywcom. Spotykamy się z wieloma pozytywnymi opiniami, zarówno na temat architektury budynków, jak i samego miejsca. Stworzenie naszego projektu deweloperskiego to sztuka połączenia dwóch kwestii: bliskości przyrody z łatwym dostępem do miasta. To z pewnością ma wpływ na nasz sukces sprzedażowy – mówi Tomasz Pietrzyński.
Warto podkreślić, że mieszkańcy mają do dyspozycji komunikację miejską. Przystanek autobusowy znajduje się około 2 minuty spaceru od inwestycji. W sąsiadujących Złotnikach jest do dyspozycji węzeł przesiadkowy Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, gdzie można zostawić auto i przesiąść się do szynobusa jadącego do centrum. Ponadto do dyspozycji jest trasa szybkiego ruchu S11, która pozwala wyjechać z tej części Poznania. W niedalekiej okolicy osiedla funkcjonują także placówki oświatowe i obiekty handlowo – usługowe. Kolejnym atutem lokalizacji jest bliskość przyrody. – Okolica naszego osiedla o każdej porze roku ma swój niepowtarzalny klimat, z pewnością atrakcyjnością przewyższający centrum miasta – zauważa Tomasz Pietrzyński z firmy More Place.
Ostatnie domy w sprzedaży
Warto podkreślić, że inwestycja rozwija się bardzo regularnie. I etap zakładał powstanie 6 domów w zabudowie bliźniaczej, czyli łącznie 12 lokali. Z kolei II etap osiedla to 8 budynków - 16 lokali. W III części inwestycji powstają kolejne domy dwulokalowe, a łącznie będzie ich 14. Cały projekt zlokalizowany przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu zakończy się w 2023 roku. Ostatnie lokale w zabudowie bliźniaczej są dostępne w cenie od 6060 zł brutto/ mkw. Każdy z nich stoi na działce o powierzchni od 451 do 507 mkw., w zależności od wybranego wariantu.
Domy na Osiedlu Przy Jeziorach są dostępne w dwóch wariantach powierzchni, tj.: 111,47 i 110,44 m kw., w tym w dwóch układach pomieszczeń z czterema oraz pięcioma pokojami.
– Na parterze każdego domu, oprócz salonu, kuchni i łazienki, znajduje się przestrzeń na dodatkowy pokój lub nawet dwa takie pomieszczenia. Wszystko zależy od wybranego wariantu powierzchni. To niezbyt częste rozwiązanie projektowe, ale z pewnością interesujące. Pozwala zaaranżować przestrzeń do pracy zdalnej, jako osobny gabinet lub po prostu dodatkową sypialnię. Z kolei na piętrze znajdziemy dwie sypialnie, przestronną łazienkę, garderobę, a także pralnię z suszarnią. Wygoda przyszłych mieszkańców – taka myśl towarzyszyła nam w każdej chwili podczas prac projektowych związanych z inwestycją – podsumowuje Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.