Komunikaty PR

Osiedle Przy Jeziorach. Lokalizacja z atutami.

2022-01-02  |  15:00
Biuro prasowe

Domy na przedmieściach Poznania i mieszkania w mieście – w takim kształcie rozwija się niemal cały poznański rynek deweloperski. Nowe osiedla domów wolnostojących, czy bliźniaczych, które znajdują się w administracyjnych granicach Poznania, z miejsca stają się hitem sprzedażowym, nie ma ich zbyt wiele. – Naszym klientom proponujemy poznańską lokalizację z wieloma atutami – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place. Deweloper realizuje z sukcesami już III etap Osiedla Przy Jeziorach.

 

Komfortowych, przestronnych domów w granicach miasta Poznania przybywa najwolniej. Determinuje to wiele czynników, w tym brak dostępnych gruntów, warunki zabudowy, czy wreszcie inne plany inwestycyjne deweloperów. Dlatego każda oferta nowych lokali, w zabudowie bliźniaczej, czy wolnostojących, jest rozchwytywana i z właściwie z miejsca staje się hitem sprzedażowym. Klienci poszukują przestrzeni, ogrodu, a to dziś ważniejsze, niż prestiżowa lokalizacja w centrum. Dotyczy to rzecz jasna przede wszystkim par, czy młodych rodzin. Singiel zapewne nadal chętnie wybierze kawalerkę lub mieszkanie 2-pokojowe. – Jeśli chodzi o miejsce dla naszego projektu, to nie ukrywam, że trafiliśmy bardzo dobrze. Osiedle Przy Jeziorach powstaje przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu, w okolicy trzech jezior, a jednocześnie w obrębie funkcjonowania komunikacji miejskiej. Nasi klienci bardzo doceniają tę lokalizację, dzięki czemu z sukcesem budujemy i sprzedajemy domy w ramach III etapu inwestycji – podkreśla Tomasz Pietrzyński z firmy More Place.

 

Nowa lokalizacja z sukcesem

Ulica Golęczewska w Poznaniu znajduje się w promieniu 2-3 km od Jeziora Kierskiego, Jeziora Kierskiego Małego, a także Jeziora Strzeszyńskiego. W takiej okolicy, pomiędzy jeziorami nie powstaje żadna inwestycja. Z jednej strony oznacza to, że firma More Place postawiła na nowość w kontekście lokalizacji, konsekwentnie prezentując klientom atuty tego miejsca i – w szerszej perspektywie – całego projektu. – W ramach całej inwestycji powstanie łącznie 56 lokali w zabudowie bliźniaczej, z czego tylko kilkanaście, w III etapie pozostaje w sprzedaży. Reszta znalazła swoich nabywców. Duża część domów została wybudowana i przekazana nabywcom. Spotykamy się z wieloma pozytywnymi opiniami, zarówno na temat architektury budynków, jak i samego miejsca. Stworzenie naszego projektu deweloperskiego to sztuka połączenia dwóch kwestii: bliskości przyrody z łatwym dostępem do miasta. To z pewnością ma wpływ na nasz sukces sprzedażowy – mówi Tomasz Pietrzyński.

 

Warto podkreślić, że mieszkańcy mają do dyspozycji komunikację miejską. Przystanek autobusowy znajduje się około 2 minuty spaceru od inwestycji. W sąsiadujących Złotnikach jest do dyspozycji węzeł przesiadkowy Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, gdzie można zostawić auto i przesiąść się do szynobusa jadącego do centrum. Ponadto do dyspozycji jest trasa szybkiego ruchu S11, która pozwala wyjechać z tej części Poznania. W niedalekiej okolicy osiedla funkcjonują także placówki oświatowe i obiekty handlowo – usługowe. Kolejnym atutem lokalizacji jest bliskość przyrody. – Okolica naszego osiedla o każdej porze roku ma swój niepowtarzalny klimat, z pewnością atrakcyjnością przewyższający centrum miasta – zauważa Tomasz Pietrzyński z firmy More Place.

 

Ostatnie domy w sprzedaży

Warto podkreślić, że inwestycja rozwija się bardzo regularnie. I etap zakładał powstanie 6 domów w zabudowie bliźniaczej, czyli łącznie 12 lokali. Z kolei II etap osiedla to 8 budynków - 16 lokali. W III części inwestycji powstają kolejne domy dwulokalowe, a łącznie będzie ich 14. Cały projekt zlokalizowany przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu zakończy się w 2023 roku. Ostatnie lokale w zabudowie bliźniaczej są dostępne w cenie od 6060 zł brutto/ mkw. Każdy z nich stoi na działce o powierzchni od 451 do 507 mkw., w zależności od wybranego wariantu.

 

Domy na Osiedlu Przy Jeziorach są dostępne w dwóch wariantach powierzchni, tj.: 111,47 i 110,44 m kw., w tym w dwóch układach pomieszczeń z czterema oraz pięcioma pokojami.

Na parterze każdego domu, oprócz salonu, kuchni i łazienki, znajduje się przestrzeń na dodatkowy pokój lub nawet dwa takie pomieszczenia. Wszystko zależy od wybranego wariantu powierzchni. To niezbyt częste rozwiązanie projektowe, ale z pewnością interesujące. Pozwala zaaranżować przestrzeń do pracy zdalnej, jako osobny gabinet lub po prostu dodatkową sypialnię. Z kolei na piętrze znajdziemy dwie sypialnie, przestronną łazienkę, garderobę, a także pralnię z suszarnią. Wygoda przyszłych mieszkańców – taka myśl towarzyszyła nam w każdej chwili podczas prac projektowych związanych z inwestycją – podsumowuje Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Urok drewna, trwałość gresów Biuro prasowe
2022-01-24 | 14:18

Urok drewna, trwałość gresów

Drewno to surowiec o niezaprzeczalnych walorach estetycznych i użytkowych. Jako materiał naturalny wnosi do wnętrz bezpretensjonalne piękno. Dodaje szlachetności i przytulności każdej
Dom Dom dopasowany do Twoich marzeń i oczekiwań
2022-01-02 | 13:00

Dom dopasowany do Twoich marzeń i oczekiwań

Bez względu na to, czy wybieramy kompaktowe mieszkanie 2-pokojowe jako pierwsze własne M, czy przestronny dom dla całej rodziny, to proces zakupu jest tak naprawdę drogą do spełnienia
Dom Udany rok dewelopera Proxin
2021-12-31 | 12:30

Udany rok dewelopera Proxin

Terminowe zakończenia prac w Darłówku, wprowadzenie na poznański rynek nowych inwestycji oraz powiększanie banku ziemi. Spółka Proxin ma za sobą udany rok, a jednocześnie

Więcej ważnych informacji

Partner serwisu

Venture Cafe Warsaw

Konsument

Finansowanie instalacji fotowoltaicznych za pomocą leasingu konsumenckiego coraz popularniejsze. W Europie realizowana jest w taki sposób co czwarta inwestycja

Energetyka prosumencka w Polsce zanotowała w ostatnich latach skokowy wzrost – liczba prosumentów w ciągu sześciu lat skoczyła z ok. 4 tys. do ponad 740 tys. To głównie zasługa fotowoltaiki i przydomowych mikroinstalacji PV, których zakup jest wspierany przez rządowe programy. I choć większość ekspertów wskazuje, że przyjęta w końcówce ubiegłego roku nowelizacja ustawy o OZE może osłabić opłacalność takich inwestycji, to nie zatrzyma raczej rozwoju tego rynku. Zwłaszcza że w Polsce rozwija się nowa forma finansowania paneli fotowoltaicznych – leasing konsumencki, który może zwiększyć dostępność tej inwestycji.

Firma

Wrocławska spółka zwiększa tempo prac nad innowacjami dla największych światowych koncernów. W ciągu dwóch lat chce zatrudnić kolejnych 500 inżynierów

– Każdego roku rośniemy o ok. 20–30 proc. i to tempo chcemy utrzymać – mówi Marek Matysiak, dyrektor operacyjny GlobalLogic Poland. Wrocławska spółka jest częścią globalnego koncernu, który tworzy innowacyjne rozwiązania dla największych światowych marek. To sprawia, że praktycznie w każdej branży są widoczne efekty pracy polskich inżynierów. Dziś w spółce pracuje ich 2000. W samym Wrocławiu 500, a w ciągu dwóch lat ta liczba ma się podwoić. Z myślą o dalszym rozwoju spółka przeniosła się właśnie do nowego biura.