Osiedle Przy Jeziorach. Nowe domy w granicach miasta
Domy na przedmieściach Poznania i mieszkania w mieście – w takim kształcie rozwija się niemal cały poznański rynek pierwotny. Nowe osiedla domów wolnostojących, czy bliźniaczych, ale w granicach Poznania zachwycają klientów, między innymi dlatego, że jest ich mniej, choć nie tylko. Przykładowo Osiedle Przy Jeziorach pozwala na nieograniczony dostęp do centrum, a z drugiej strony gwarantuje sąsiedztwo Strzeszyna i Jeziora Rusałka. Deweloper More Place realizuje z sukcesami już III etap inwestycji.
Komfortowych, przestronnych domów w granicach miasta Poznania przybywa najwolniej i niemal każdy klient na rynku pierwotnym już się do tej sytuacji przyzwyczaił. Często w ofertach deweloperów po prostu dominuje budownictwo wielorodzinne – gwarantujące inwestorom większą rentowność, pozwalające trafić do szerszej grupy klientów dzięki zróżnicowanym powierzchniom. Zazwyczaj takie mieszkania są też bezpieczną przystanią dla kapitału, który na koncie bankowym topnieje ze względu na inflację. - Nasza firma zdecydowała, by swoją inwestycją o nazwie Osiedle Przy Jeziorach przełamać ten schemat, dlatego oferujemy przestronne domy przy poznańskich jeziorach, ale też z dostępem do transportu publicznego, co ma znaczenie już dziś, a z pewnością będzie jeszcze ważniejsze w przyszłości. Przystanek autobusowy znajduje się około 2 minuty spaceru od inwestycji. W sąsiadujących Złotnikach jest do dyspozycji węzeł przesiadkowy Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, gdzie można zostawić auto i przesiąść się do szynobusa jadącego do centrum – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu More Place. Nowe domy od dewelopera spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem – takiego „produktu” brakowało na poznańskim rynku. – Z pewnością taka inwestycja była w Poznaniu wyczekiwana, zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi. Wraz z kolejnymi budowanymi domami, osiedle stało się jeszcze bardziej rozpoznawalne. Klienci chętnie odwiedzają budowę, jak i gotowy lokal pokazowy. Dzięki temu w pełni poznają nasz projekt i go doceniają – zauważa Tomasz Pietrzyński.
Nowy, pachnący jeszcze świeżością dom od dewelopera w granicach miasta to mnóstwo zalet. Pozwala wykończyć wnętrza według własnych preferencji, cieszyć się przestronnym, zielonym ogrodem, ale też korzystać łatwego dojazdu do centrum. W tej okolicy, w promieniu 2-3 km od Jeziora Kierskiego, Jeziora Kierskiego Małego, a także Jeziora Strzeszyńskiego nie powstaje żadna inwestycja. Osiedle Przy Jeziorach cieszy się sporą popularnością i blisko 40 lokali w zabudowie bliźniaczej zostało sprzedanych.
Domy na Osiedlu Przy Jeziorach, oprócz lokalizacji w granicach miasta wyróżniają się przestrzenią i są dostępne w dwóch wariantach powierzchni, tj.: 111,47 i 110,44 m kw. Na parterze każdego domu, oprócz salonu, kuchni i łazienki, znajduje się przestrzeń na dodatkowy pokój lub nawet dwa takie pomieszczenia – jest to uzależnione od wybranego wariantu. Z kolei na piętrze są dwie sypialnie, przestronna łazienka, garderoba, a także pomieszczenie gospodarcze, które można zaaranżować jako pralnię i suszarnię.
– Proponujemy rozwiązanie projektowe każdego domu z dachem spadzistym, a klienci doceniają taką klasyczną architekturę. Budowa III etapu inwestycji trwa i aktualnie w sprzedaży mamy pięć lokali bliźniaczych, dlatego warto zgłosić się do naszego biura sprzedaży odpowiednio wcześniej – podsumowuje Tomasz Pietrzyński z firmy More Place.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Infrastruktura
Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć

Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.