Osiedle Przy Jeziorach. Powstają kolejne domy w II etapie
Poznańskie Osiedle Przy Jeziorach regularnie się powiększa. Aktualnie trwają prace związane z II etapem inwestycji, gdzie finalnie powstanie 8 domów w zabudowie bliźniaczej, z 16 lokalami mieszkalnymi. Wszystkie z nich znalazły już swoich nabywców, a deweloper More Place prowadzi sprzedaż etapu III.
Realizacja inwestycji zlokalizowanej przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu, została podzielona na trzy etapy. W pierwszym z nich powstało 6 domów w zabudowie bliźniaczej, czyli łącznie 12 lokali w dwóch wariantach metrażowych 109 i 112 m kw. Klucze do wszystkich domów trafiły już do nabywców. Z kolei II etap osiedla, który obejmuje 8 budynków - 16 lokali, właśnie powstaje. – Zaawansowanie prac na budowie jest zróżnicowane. W dwóch budynkach zostały wykonane elewacje, pokrycie dachowe oraz zamontowano stolarkę okienną i drzwi. Trwa docieplenie kolejnych dwóch domów, a jeszcze w dwóch następnych budowlańcy kończą stan surowy otwarty. Ponadto pod jeden dom dwulokalowy zostały wylane fundamenty. Wykonano także prace geodezyjne związane z ostatnim „bliźniakiem” w tej części osiedla – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place. Panująca aura i ustępująca zima pozwalają na pełen zakres robót, zgodnie z założonym wcześniej harmonogramem. Pierwsze lokale z II etapu zostaną oddane nabywcom niebawem, a kolejne będą sukcesywnie przekazywane aż do 2022 roku.
Jednocześnie trwa sprzedaż lokali z III etapu Osiedla Przy Jeziorach. W tej części inwestycji powstanie 28 lokali bliźniaczych, każdy położony na działce, 446 - 507 m kw. Do wyboru klientów są dwa warianty powierzchni, tj.: 111,47 i 110,44 m kw. oraz dwa układy pomieszczeń 4- i 5-pokojowy. Projekt zakładający stworzenie strefy dziennej na parterze oraz wypoczynkowej na piętrze, spotkał się z dużym uznaniem klientów. – Przybywają kolejne rezerwacje. Przygotowaliśmy także dom pokazowy, który chętnie prezentujemy osobom zainteresowanym zakupem nieruchomości. Ten pomysł okazał się „strzałem w dziesiątkę”, ponieważ pozwala klientom zobaczyć, jakie możliwości aranżacyjne ma każdy lokal na naszym osiedlu – zauważa Tomasz Pietrzyński. Docelowo całe Osiedle Przy Jeziorach będzie się składać z 28 budynków, 2 – lokalowych. Deweloper tworzy nie tylko zabudowę mieszkalną, ale też pełną infrastrukturę, np. drogę wewnątrzosiedlową, szlabany przy wjeździe, wraz z kontrolą dostępu, a nawet domofony.
Inwestycja powstaje przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu, prostopadłej do Złotnickiej. Lokalizacja wyróżnia się tym, że blisko są trzy jeziora: Strzeszyńskie, Kierskie i Kierskie Małe. Ponadto można łatwo dojechać do Poznania – komunikacją publiczną (autobus lub Poznańska Kolej Metropolitalna) lub autem.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.