Osiedle Poznań Malarska - premiera na poznańskim rynku mieszkaniowym
Na granicy Poznania i Szczytnik powstaje zupełnie nowa inwestycja deweloperska. Osiedle Poznań Malarska, od KDM Deweloper wyróżnia się kompleksową realizacją z szeregiem udogodnień oraz szeroką ofertą. Realizacja projektu została podzielona na 6 etapów, a budowa już trwa.
Osiedle Poznań Malarska to premierowa inwestycja na poznańskim rynku mieszkaniowym, a jej realizacja została podzielona na sześć etapów. Docelowo zostanie zrealizowane kompleksowe osiedle z placem zabaw dla najmłodszych, przedszkolem, strefą sportową, strefą zieleni oraz 27 lokalami handlowo-usługowymi. Tak liczne udogodnienia wyróżniają ten projekt na tle innych inwestycji deweloperskich.
W I etapie projektu powstanie 38 lokali w zabudowie szeregowej. Wśród nich będą 4 domy po 4 – lokale każdy. W tej zabudowie znajdą się 2 typy mieszkań - mniejsze o powierzchni od 108,54 do 109,99 mkw. oraz większe o powierzchni 145,27 mkw. Przestrzeń każdego z lokali zostanie podzielona na dwa poziomy, tj. parter i piętro. Właściciele lokali mniejszych będą mieli do dyspozycji przestronny salon z aneksem kuchennym, 3 sypialnie i 2 łazienki, spiżarnię, ogródek, garaż o powierzchni 18 mkw., dodatkowe miejsce postojowe przed domem oraz taras (dla wybranych lokali). Z kolei w przypadku lokali o powierzchni 145,27 mkw., dostępny będzie duży salon z aneksem kuchennym, 5 sypialni, 3 łazienki, garderoba, pralnia, garaż oraz miejsce postojowe przed domem. Wielkość działki uzależniona jest od wyboru konkretnego lokalu.
Ponadto w I etapie będzie przygotowany szereg z 22 mieszkaniami o powierzchni od 60,54 do 94,81 mkw. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców są lokale parterowe i na piętrze. W ramach tego projektu, w każdym mieszkaniu znajdzie się salon z aneksem kuchennym, 2 lub 3 sypialnie (w zależności od wybranego metrażu), łazienka i garaż. Projekt uzupełni ogródek – dla lokali na parterze lub przestronny taras – przy mieszkaniach na piętrze. Budowa I etapu już się rozpoczęła, a planowany termin zakończenia to III kwartał 2022 roku. W tej części osiedla niemal wszystkie lokale mieszkalne znalazły już swoich nabywców.
Natomiast II etap inwestycji składać się będzie z domów 4 – lokalowych oraz mieszkań w zabudowie szeregowej. Wśród tych pierwszych znajdzie się łącznie 12 lokali dwupoziomowych o powierzchniach 108,04 mkw. lub 107,12 mkw. Podobnie, jak w I etapie, będą mieć klasyczny podział przestrzeni na parter i piętro. Powierzchnie uzupełniają ogródki o metrażu od 60,3 do 180 mkw. oraz tarasy – od 11,74 do 33,02 mkw. W ramach II etapu w ofercie są znalazły się także 24 mieszkania w zabudowie szeregowej o powierzchni od 80,92 do 99,68 mkw. W zależności od wyboru konkretnego mieszkania klient ma do dyspozycji salon z aneksem kuchennym, 2 lub 3 sypialnie oraz 1 lub 2 łazienki. Łącznie w ramach II etapu powstanie więc 36 lokali. Do każdego przynależy garaż oraz dodatkowe miejsce postojowe przed budynkiem.
Docelowo inwestycja będzie liczyć ponad 400 mieszkań i domów oraz 27 lokali usługowych.
Osiedle Poznań Malarska zostało zaprojektowane i zostanie przygotowane kompleksowo. KDM Deweloper jest odpowiedzialny za wszelkie aspekty, począwszy od prac koncepcyjnych i projektu, poprzez prace budowalne, a skończywszy na usługach posprzedażowych.
- Kompleksowość rozumiemy również poprzez przygotowanie ergonomicznej, a zarazem estetycznej i funkcjonalnej przestrzeni, która dzięki swoim licznym udogodnieniom przyczyni się do komfortowego zamieszkiwania. Dlatego zaplanowaliśmy przedszkole, plac zabaw, lokale handlowo-usługowe, specjalną strefę sportową z boiskiem, tereny spacerowe oraz rozwiązania eko i rzecz jasna małą architekturę – mówi Marcin Ostojski, członek zarządu KDM Deweloper. Osiedle powstaje na granicy administracyjnej Poznania i Szczytnik. Dzięki temu komunikacja zarówno z metropolią, jak i przy wyjazdach na autostradę czy drogi szybkiego ruchu będzie sprawna. Drogą ekspresową S11 dotrzemy do Poznania w kilkanaście minut. Do centrum stolicy Wielkopolski dojedziemy również drogą przez Głuszynę i Starołękę. Sprawnie działa komunikacja miejska. Autobusy linii 511 i 512 zawiozą nas na poznańskie Franowo. Natomiast w Gądkach znajduje się przystanek PKP. Szczytniki to urokliwe lasy i tereny zielone, a tym samym liczne trasy rowerowe i ścieżki spacerowe, które z pewnością zadowolą osoby lubiące aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Przyszli mieszkańcy będą cieszyć się sąsiedztwem doliny Michałówki, a w kilka minut dojadą autem nad jeziora: Kórnickie i Bnińskie.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie
Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Media i PR
Duże zmiany na rynku agencji PR. Prawie połowa z nich działa na rynku krócej niż pięć lat

43 proc. agencji public relations działa w branży krócej niż pięć lat – wynika z badań Exacto i UW. To znacząca zmiana w porównaniu z poprzednią edycją badania z 2020 roku. To efekt ostatnich czterech lat, czyli okresu dużych gospodarczych, społecznych i politycznych perturbacji oraz technologicznych zmian. Agencje PR wiele usług outsourcują, zamiast zatrudniać pracowników, wolą umowy B2B, stąd na rynku pojawia się coraz więcej jednoosobowych działalności gospodarczych.
Polityka
Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego

Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.