Komunikaty PR

Osiedle Poznań Malarska - premiera na poznańskim rynku mieszkaniowym

2021-10-26  |  13:30

Na granicy Poznania i Szczytnik powstaje zupełnie nowa inwestycja deweloperska. Osiedle Poznań Malarska, od KDM Deweloper wyróżnia się kompleksową realizacją z szeregiem udogodnień oraz szeroką ofertą. Realizacja projektu została podzielona na 6 etapów, a budowa już trwa.

 

Osiedle Poznań Malarska to premierowa inwestycja na poznańskim rynku mieszkaniowym, a jej realizacja została podzielona na sześć etapów. Docelowo zostanie zrealizowane kompleksowe osiedle z placem zabaw dla najmłodszych, przedszkolem, strefą sportową, strefą zieleni oraz 27 lokalami handlowo-usługowymi. Tak liczne udogodnienia wyróżniają ten projekt na tle innych inwestycji deweloperskich.

W I etapie projektu powstanie 38 lokali w zabudowie szeregowej. Wśród nich będą 4 domy po 4 – lokale każdy. W tej zabudowie znajdą się 2 typy mieszkań - mniejsze o powierzchni od 108,54 do 109,99 mkw. oraz większe o powierzchni 145,27 mkw. Przestrzeń każdego z lokali zostanie podzielona na dwa poziomy, tj. parter i piętro. Właściciele lokali mniejszych będą mieli do dyspozycji przestronny salon z aneksem kuchennym, 3 sypialnie i 2 łazienki, spiżarnię, ogródek, garaż o powierzchni 18 mkw., dodatkowe miejsce postojowe przed domem oraz taras (dla wybranych lokali). Z kolei w przypadku lokali o powierzchni 145,27 mkw., dostępny będzie duży salon z aneksem kuchennym, 5 sypialni, 3 łazienki, garderoba, pralnia, garaż oraz miejsce postojowe przed domem. Wielkość działki uzależniona jest od wyboru konkretnego lokalu.

 

Ponadto w I etapie będzie przygotowany szereg z 22 mieszkaniami o powierzchni od 60,54 do 94,81 mkw. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców są lokale parterowe i na piętrze. W ramach tego projektu, w każdym mieszkaniu znajdzie się salon z aneksem kuchennym, 2 lub 3 sypialnie (w zależności od wybranego metrażu), łazienka i garaż. Projekt uzupełni ogródek – dla lokali na parterze lub przestronny taras – przy mieszkaniach na piętrze. Budowa I etapu już się rozpoczęła, a planowany termin zakończenia to III kwartał 2022 roku. W tej części osiedla niemal wszystkie lokale mieszkalne znalazły już swoich nabywców.

 

Natomiast II etap inwestycji składać się będzie z domów 4 – lokalowych oraz mieszkań w zabudowie szeregowej. Wśród tych pierwszych znajdzie się łącznie 12 lokali dwupoziomowych o powierzchniach 108,04 mkw. lub 107,12 mkw. Podobnie, jak w I etapie, będą mieć klasyczny podział przestrzeni na parter i piętro. Powierzchnie uzupełniają ogródki o metrażu od 60,3 do 180 mkw. oraz tarasy – od 11,74 do 33,02 mkw. W ramach II etapu w ofercie są znalazły się także 24 mieszkania w zabudowie szeregowej o powierzchni od 80,92 do 99,68 mkw. W zależności od wyboru konkretnego mieszkania klient ma do dyspozycji salon z aneksem kuchennym, 2 lub 3 sypialnie oraz 1 lub 2 łazienki. Łącznie w ramach II etapu powstanie więc 36 lokali. Do każdego przynależy garaż oraz dodatkowe miejsce postojowe przed budynkiem.

 

Docelowo inwestycja będzie liczyć ponad 400 mieszkań i domów oraz 27 lokali usługowych.

Osiedle Poznań Malarska zostało zaprojektowane i zostanie przygotowane kompleksowo. KDM Deweloper jest odpowiedzialny za wszelkie aspekty, począwszy od prac koncepcyjnych i projektu, poprzez prace budowalne, a skończywszy na usługach posprzedażowych.

- Kompleksowość rozumiemy również poprzez przygotowanie ergonomicznej, a zarazem estetycznej i funkcjonalnej przestrzeni, która dzięki swoim licznym udogodnieniom przyczyni się do komfortowego zamieszkiwania. Dlatego zaplanowaliśmy przedszkole, plac zabaw, lokale handlowo-usługowe, specjalną strefę sportową z boiskiem, tereny spacerowe oraz rozwiązania eko i rzecz jasna małą architekturę – mówi Marcin Ostojski, członek zarządu KDM Deweloper. Osiedle powstaje na granicy administracyjnej Poznania i Szczytnik. Dzięki temu komunikacja zarówno z metropolią, jak i przy wyjazdach na autostradę czy drogi szybkiego ruchu będzie sprawna. Drogą ekspresową S11 dotrzemy do Poznania w kilkanaście minut. Do centrum stolicy Wielkopolski dojedziemy również drogą przez Głuszynę i Starołękę. Sprawnie działa komunikacja miejska. Autobusy linii 511 i 512 zawiozą nas na poznańskie Franowo. Natomiast w Gądkach znajduje się przystanek PKP. Szczytniki to urokliwe lasy i tereny zielone, a tym samym liczne trasy rowerowe i ścieżki spacerowe, które z pewnością zadowolą osoby lubiące aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Przyszli mieszkańcy będą cieszyć się sąsiedztwem doliny Michałówki, a w kilka minut dojadą autem nad jeziora: Kórnickie i Bnińskie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Przygotuj się do sezonu budowlanego 2024 z Somfy Biuro prasowe
2024-04-26 | 14:00

Przygotuj się do sezonu budowlanego 2024 z Somfy

Wraz z nadejściem wiosny i cieplejszych dni, rozpoczyna się sezon budowlany. Czym będzie się charakteryzował i z jakimi wyzwaniami będą mierzyć się konsumenci w 2024 roku? Na jakie
Dom Budowa podjazdu. Jakie czynniki mają znaczenie?
2024-04-25 | 15:35

Budowa podjazdu. Jakie czynniki mają znaczenie?

                 Jak szeroki i długi powinien być podjazd? Z których materiałów go wykonać i
Dom Sukces inwestycji mieszkalnej – o czym musisz pamiętać?
2024-04-16 | 13:15

Sukces inwestycji mieszkalnej – o czym musisz pamiętać?

Rozpoczynając przygodę z inwestycją mieszkalną, droga do sukcesu może być pełna pułapek i wyzwań. Dlatego też warto skorzystać z wiedzy ekspertów, którzy dzielą się

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Konsument

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.