Komunikaty PR

Osiedle Poznań Malarska - premiera na poznańskim rynku mieszkaniowym

2021-10-26  |  13:30

Na granicy Poznania i Szczytnik powstaje zupełnie nowa inwestycja deweloperska. Osiedle Poznań Malarska, od KDM Deweloper wyróżnia się kompleksową realizacją z szeregiem udogodnień oraz szeroką ofertą. Realizacja projektu została podzielona na 6 etapów, a budowa już trwa.

 

Osiedle Poznań Malarska to premierowa inwestycja na poznańskim rynku mieszkaniowym, a jej realizacja została podzielona na sześć etapów. Docelowo zostanie zrealizowane kompleksowe osiedle z placem zabaw dla najmłodszych, przedszkolem, strefą sportową, strefą zieleni oraz 27 lokalami handlowo-usługowymi. Tak liczne udogodnienia wyróżniają ten projekt na tle innych inwestycji deweloperskich.

W I etapie projektu powstanie 38 lokali w zabudowie szeregowej. Wśród nich będą 4 domy po 4 – lokale każdy. W tej zabudowie znajdą się 2 typy mieszkań - mniejsze o powierzchni od 108,54 do 109,99 mkw. oraz większe o powierzchni 145,27 mkw. Przestrzeń każdego z lokali zostanie podzielona na dwa poziomy, tj. parter i piętro. Właściciele lokali mniejszych będą mieli do dyspozycji przestronny salon z aneksem kuchennym, 3 sypialnie i 2 łazienki, spiżarnię, ogródek, garaż o powierzchni 18 mkw., dodatkowe miejsce postojowe przed domem oraz taras (dla wybranych lokali). Z kolei w przypadku lokali o powierzchni 145,27 mkw., dostępny będzie duży salon z aneksem kuchennym, 5 sypialni, 3 łazienki, garderoba, pralnia, garaż oraz miejsce postojowe przed domem. Wielkość działki uzależniona jest od wyboru konkretnego lokalu.

 

Ponadto w I etapie będzie przygotowany szereg z 22 mieszkaniami o powierzchni od 60,54 do 94,81 mkw. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców są lokale parterowe i na piętrze. W ramach tego projektu, w każdym mieszkaniu znajdzie się salon z aneksem kuchennym, 2 lub 3 sypialnie (w zależności od wybranego metrażu), łazienka i garaż. Projekt uzupełni ogródek – dla lokali na parterze lub przestronny taras – przy mieszkaniach na piętrze. Budowa I etapu już się rozpoczęła, a planowany termin zakończenia to III kwartał 2022 roku. W tej części osiedla niemal wszystkie lokale mieszkalne znalazły już swoich nabywców.

 

Natomiast II etap inwestycji składać się będzie z domów 4 – lokalowych oraz mieszkań w zabudowie szeregowej. Wśród tych pierwszych znajdzie się łącznie 12 lokali dwupoziomowych o powierzchniach 108,04 mkw. lub 107,12 mkw. Podobnie, jak w I etapie, będą mieć klasyczny podział przestrzeni na parter i piętro. Powierzchnie uzupełniają ogródki o metrażu od 60,3 do 180 mkw. oraz tarasy – od 11,74 do 33,02 mkw. W ramach II etapu w ofercie są znalazły się także 24 mieszkania w zabudowie szeregowej o powierzchni od 80,92 do 99,68 mkw. W zależności od wyboru konkretnego mieszkania klient ma do dyspozycji salon z aneksem kuchennym, 2 lub 3 sypialnie oraz 1 lub 2 łazienki. Łącznie w ramach II etapu powstanie więc 36 lokali. Do każdego przynależy garaż oraz dodatkowe miejsce postojowe przed budynkiem.

 

Docelowo inwestycja będzie liczyć ponad 400 mieszkań i domów oraz 27 lokali usługowych.

Osiedle Poznań Malarska zostało zaprojektowane i zostanie przygotowane kompleksowo. KDM Deweloper jest odpowiedzialny za wszelkie aspekty, począwszy od prac koncepcyjnych i projektu, poprzez prace budowalne, a skończywszy na usługach posprzedażowych.

- Kompleksowość rozumiemy również poprzez przygotowanie ergonomicznej, a zarazem estetycznej i funkcjonalnej przestrzeni, która dzięki swoim licznym udogodnieniom przyczyni się do komfortowego zamieszkiwania. Dlatego zaplanowaliśmy przedszkole, plac zabaw, lokale handlowo-usługowe, specjalną strefę sportową z boiskiem, tereny spacerowe oraz rozwiązania eko i rzecz jasna małą architekturę – mówi Marcin Ostojski, członek zarządu KDM Deweloper. Osiedle powstaje na granicy administracyjnej Poznania i Szczytnik. Dzięki temu komunikacja zarówno z metropolią, jak i przy wyjazdach na autostradę czy drogi szybkiego ruchu będzie sprawna. Drogą ekspresową S11 dotrzemy do Poznania w kilkanaście minut. Do centrum stolicy Wielkopolski dojedziemy również drogą przez Głuszynę i Starołękę. Sprawnie działa komunikacja miejska. Autobusy linii 511 i 512 zawiozą nas na poznańskie Franowo. Natomiast w Gądkach znajduje się przystanek PKP. Szczytniki to urokliwe lasy i tereny zielone, a tym samym liczne trasy rowerowe i ścieżki spacerowe, które z pewnością zadowolą osoby lubiące aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Przyszli mieszkańcy będą cieszyć się sąsiedztwem doliny Michałówki, a w kilka minut dojadą autem nad jeziora: Kórnickie i Bnińskie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A. Biuro prasowe
2024-12-20 | 01:00

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

EXTRA POWER 20 to odpowiedź firmy Termet na typowe problemy z eksploatacją pomp ciepła w okresie najwyższego zapotrzebowania na ciepło. Podczas silnych mrozów, gdy pompa ciepła nie
Dom Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
2024-12-19 | 14:40

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Choinka, mikołaj, prezenty, pierwsza gwiazdka, rodzinna atmosfera – z czym jeszcze kojarzy nam się Boże Narodzenie? Oczywiście, że z suto zastawionym stołem, na którym
Dom Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
2024-12-19 | 09:00

Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!

Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu - niezależne komercyjne centrum badawczo-rozwojowe we współpracy z Gala Group Poland - wiodącym producentem świec w Europie,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.

Motoryzacja

Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.