Orzechowa Osada na ostatniej prostej
Tylko niecałe pół roku zostało do zakończenia budowy projektu Orzechowa Osada realizowanego przez spółkę Creo Development. Przy ulicy Kasztanowej 7 powstaje już drugi budynek wielorodzinny z 64 mieszkaniami. Lokalizacja, powierzchnie proponowanych lokali, a przede wszystkim ich cena wpływają na popularność inwestycji.
Od wielu lat trwa trend migracji do ościennych gmin Poznania. Najwięcej nowych mieszkańców zyskuje Dopiewo, Komorniki oraz Rokietnica. Przyczyn takiej przeprowadzki jest wiele, a wśród najczęstszych pojawia się chęć życia w zdrowszym, zielonym otoczeniu, czy możliwość polepszenia warunków mieszkaniowych. Świadomi takich oczekiwań są deweloperzy realizujący szereg inwestycji mieszkaniowych poza granicami stolicy Wielkopolski. Na terenie wspomnianej gminy Rokietnica projekt deweloperski tworzy spółka Creo Development. W gotowym już I etapie powstało 45 mieszkań. Wszystkie znalazły swoich właścicieli. Budowany obecnie II etap to docelowo 3 budynki wielorodzinne. Pierwszy z nich będzie liczył 64 lokale o powierzchni od 31 do 79 mkw. Tym samym do dyspozycji przyszłych mieszkańców będą kawalerki oraz lokale 2-, 3-, i 4- pokojowe. Każdy z przestronnym słonecznym tarasem lub balkonem oraz przemyślanym układem pomieszczeń. – Budowa wyprzedziła harmonogram. Obecnie część elewacji jest już gotowa. Trwa także kumulacja prac związanych z instalacją elektryczna, sanitarną, tynkowaniem wewnątrz oraz pokryciem dachowym. Planujemy, że na koniec roku budynek będzie gotowy – informuje Agata Michalczyk, Kierownik Biura Sprzedaży Orzechowej Osady. Do dyspozycji mieszkańców będzie również hala garażowa, dodatkowe miejsca postojowe przed budynkiem oraz komórki lokatorskie. Nie zabraknie elementów małej architektury. Powstaną drogi wewnętrzne, oświetlenie czy zielone przestrzenie. Dla najmłodszych planowany jest przestronny plac zabaw. Ceny rozpoczynają się od 7850 zł. brutto za mkw.
Osiedle powstaje w Kobylnikach przy ulicy Kasztanowej 7, w towarzystwie niskiej kameralnej zabudowy. Usytuowanie na malowniczym wzgórzu morenowym to w przypadku niektórych lokali widok na położone 2 km dalej jezioro Kierskie. Zaletą lokalizacji jest bardzo dobrze rozwiniętą sieć komunikacyjną. Bliskość trasy S11 to bezsprzeczne udogodnienie nie tylko w kontekście dalszych podróży. Z Poznania do Kobylnik dostaniemy się także komunikacją miejską linii 821. Pobliskie Sady, Tarnowo Podgórne oraz Baranowo oferują uzupełniają infrastrukturę z usługami niezbędnymi do komfortowego życia z rodziną. Otoczenie inwestycji to doskonałe miejsce dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Nie brakuje tutaj terenów rekreacyjnych, ścieżek i tras rowerowych oraz innych miejsc pozwalających odpocząć czy zregenerować siły w otoczeniu przyrody.
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
I etap osiedla Junique z pozwoleniem na użytkowanie
Trust Investment rewolucjonizuje standard mieszkalnictwa w Kielcach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.