Nowa wersja One Identity Active Roles
Firma One Identity, globalny lider IAM, udostępniła nową wersję Active Roles 7.4 - narzędzia do administrowanie środowiskiem AD zarówno on-premise, jak i cloud. Rozwiązanie Active Roles upraszcza zarządzanie cyklem życia tożsamości użytkowników i zapewnia spójność wszystkich zadań provisioningui deprovisioningu w całym środowisku AD/AAD, a także we wszystkich powiązanych aplikacjach.
Najnowsza wersja Active Roles 7.4 zapewnia funkcje, które pozwalają zautomatyzować provisioningi deprovisining użytkowników w środowiskach hybrydowych AD oraz zapewnia wsparcie aplikacji w chmurze i SaaS, które są krytyczne dla przedsiębiorstw przechodzących proces transformacji cyfrowej (aktualnie jest to ponad 35 aplikacji SaaS, takich jak Salesforce, Google, ServiceNowi Workday).
Rosnąca popularność aplikacji w chmurze stwarza wyzwania dla bezpieczeństwa organizacji. Administratorzy muszą często korzystać z wielu różnych narzędzi i wykonywać wiele procesów ręcznie, aby zapewnić provisioning użytkowników. Ten proces jest zwykle podatny na błędy, a także wymaga dużo czasu i zasobów. Dzięki Active Roles 7.4 administratorzy IT i specjaliści ds. bezpieczeństwa mogą teraz za pomocą jednej, zintegrowanej konsoli zautomatyzować zadania związane z administrowaniem kontami, które wcześniej były wykonywane dla każdego środowiska oddzielnie.
One Identity Active Roles 7.4centralizuje administrację kontami i grupami dla AD, AAD i aplikacji w chmurze. Środowiska te pomaga zintegrować One Identity Starling Connect - rozwiązanie oparte na SaaS, które rozszerza zarządzanie cyklem życia konta opartego na AD o obsługę aplikacji w chmurze i SaaS. Starling Connect korzysta z otwartego standardu System for Cross-domain Identity Management(SCIM v.2.0) do połączenia między Active Roles (klient SCIM), AD i AAD oraz aplikacjami chmurowymi.
Rozwiązanie Active Roles 7.4 umożliwia również kontrolę i efektywne oraz bezpieczne zarządzanie kontami uprzywilejowanymi (ang. PAM, Privileged Access Management). Eliminuje ryzyko wewnętrznych nadużyć, przyznając administratorom tylko uprawnienia niezbędne do wykonywania przez nich codziennych zadań. PAM cieszy się aktualnie dużym zainteresowaniem organizacji, które chcą zapewnić odpowiednią ochronę przed zagrożeniami bezpieczeństwa wynikającymi z niewłaściwego użycia uprzywilejowanych lub administracyjnych danych uwierzytelniających.
Nowe funkcje Active Roles 7.4 są odpowiedzią na potrzeby klientów w obszarze zarządzania kontami i obiektami w krytycznym środowisku AD/AAD oraz w aplikacjach SaaS. Według badania przeprowadzonego przez Dimensional Researchna zlecenie One Identity, zaledwie 8% organizacji jest w stanie automatycznie przeprowadzać provisioning i deprovisioningużytkowników we wszystkich swoich aplikacjach i systemach. W wielu firmach provisioningi deprovisioningczęsto zajmują od kilku dni do kilku tygodni. Najnowsza wersja One Identity Active Roles 7.4 nie tylko automatyzuje i przyspiesza ten proces, ale eliminuje możliwość wystąpienia incydentów zagrażających bezpieczeństwuorganizacji.
Nowa wersja One IdentityActive Roles 7.4 dostępna jest w ofercie Quest Dystrybucja Sp. z o.o.

Cyberbezpieczeństwo dzięki MiR Fleet Enterprise

AI Accelerator od UR dla rozwoju cobotów

Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
IT i technologie
UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa

Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.
Prawo
Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.