Cyberbezpieczeństwo dzięki MiR Fleet Enterprise
MiR Fleet Enterprise oznacza odejście od tradycyjnych systemów zarządzania flotą. Zbudowane do pracy na serwerach Windows i wspierające różne strategie wirtualizacji, oprogramowanie jest kompatybilne z nowoczesnymi infrastrukturami IT i środowiskami chmurowymi, ułatwiając wdrażanie i integrację. Kluczowe funkcje obejmują:
- Zwiększone cyberbezpieczeństwo: oprogramowanie oferuje zaawansowane środki cyberbezpieczeństwa, takie jak pojedyncze logowanie, rejestrowanie audytów i ulepszony system zarządzania uprawnieniami użytkowników, zgodny z normą IEC 62443 część 4-2 (SL-C 3), aby zapewnić silną ochronę przed ewoluującymi zagrożeniami cybernetycznymi. Jego proaktywne podejście do cyberbezpieczeństwa gwarantuje, że klienci mogą bez obaw integrować i skalować swoje systemy AMR bez narażania bezpieczeństwa IT.
- Elastyczna konfiguracja: klienci zyskują pełną kontrolę nad konfiguracją oprogramowania, co umożliwia łatwe dostosowywanie i aktualizacje zgodne z ich strategią zarządzania IT. Elastyczność ta umożliwia szybką adaptację do nawet najbardziej wymagających potrzeb operacyjnych.
- Wydajna skalowalność: zaprojektowany z myślą o rosnących flotach i złożonych procesach integracyjnych, MiR Fleet Enterprise usprawnia komunikację między oprogramowaniem zarządzającym a poszczególnymi AMR. Optymalizacja wymiany danych zmniejsza obciążenie sieci i zwiększa wydajność operacyjną, nawet w przypadku flot liczących ponad 100 jednostek.
AI Accelerator od UR dla rozwoju cobotów
Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce
Twój system parkingowy zintegrowany z system stacji ładowania EV
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Polska prezydencja skupi się na bezpieczeństwie. Kluczowe ma być też zwiększenie konkurencyjności całej Unii Europejskiej
Wielowymiarowe bezpieczeństwo skupione wokół siedmiu filarów ma być fundamentem polskiej prezydencji w UE. Kluczowe, zwłaszcza w kontekście rosnącego napięcia geopolitycznego czy zagrożenia hybrydowego, jest wzmocnienie bezpieczeństwa zewnętrznego i informacyjnego. Zgodnie z zapowiedziami Donalda Tuska konkurencyjność Europy ma z kolei zależeć od działań deregulacyjnych Parlamentu Europejskiego, polski rząd ma się też koncentrować na znoszeniu barier i obciążeń biurokratycznych.
Ochrona środowiska
Liczebność ponad 40 gatunków ptaków gwałtownie spada. Coraz mniej czajek i gawronów
Na „Czerwonej liście ptaków Polski” jest ponad 40 gatunków, których liczebność spada w gwałtownym tempie. W bliższej lub dalszej perspektywie są zagrożone wyginięciem – alarmuje Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Problem dotyczy głównie gatunków związanych z krajobrazem łąkowym, a także wodno-błotnym. Coraz mniej w naszym środowisku jest m.in. czajek i gawronów.
Handel
MŚP coraz więcej wnoszą do polskiego eksportu. Postęp technologiczny ułatwia im ekspansję
Polscy mikro-, mali i średni przedsiębiorcy coraz aktywniej uczestniczą w eksporcie. Dla nawet 100 tys. z nich sprzedaż zagraniczna jest dodatkowym obszarem działalności. Ekspansję międzynarodową ułatwia im rozwój e-commerce, dzięki któremu docierają do większej bazy klientów, dywersyfikują działalność i zwiększają jej opłacalność. Tylko na Amazon wartość eksportu polskich MŚP wyniosła w 2023 roku 4,7 mld zł. Taką działalność prowadziło 90 proc. obecnych w serwisie sprzedających.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.