Motorola Solutions Tech MeetUP
Pierwsza w tym roku edycja Tech MeetUp – już sekundy ratują ludzkie życie.
Od momentu wykonania połączenia na numer alarmowy 112 do przyjazdu służb ratowniczych podejmowane są setki jeśli nie tysiące małych kroków, które dzieją się z dala naszych oczu. Dyspozytorzy działają w swoistych centrach dowodzenia gdzie synchronizowane są liczne informacje, które umożliwiają wysyłanie najlepszej pomocy z możliwych. Tematem tegorocznego Tech MeetUp, który odbędzie się 26 stycznia w Krakowie będą rozwiązania techniczne umożliwiające realizację zadań służb bezpieczeństwa.
Merytoryka, wiedza i inspiracja – to wszystko co marka Motorola Solutions nieustanie promuje w swoich działaniach dydaktycznych i szkoleniowych. Krakowski oddział firmy jest jednym z największych w Europie centrów badawczych. Posiadając tak duże zaplecze, specjaliści z branży technologicznej chcą dzielić się ogromną wiedzą, a także inspirować do zmian i rozwoju. Podczas tegorocznego Tech MeetUp odbędą się trzy prezentacje m.in. Server-sent events as a way of real-time updates, gdzie prelegentem będzie Adrian Krzemiński związany z web developmentem. Druga konferencja dotyczyć ma Microfrontend design, a omawiać ją będzie Łukasz Bugajski związany wdrażaniem projektów opartych na architekturze microfrontend pomiędzy wieloma aplikacjami. Ostatnia część skupi się na, Multi-screen Web Applications gdzie prezentacje poprowadzi Bartłomiej Olejak, który posiada siedemnastoletnie doświadczenie w procesach wytwórczych oprogramowania.
Po każdym z wykładów odbędą się sesje Q&A oraz net working.
Po ogromnej dawce wiedzy przyjdzie również czas na rozmowy w nieco luźniejszej atmosferze. Styczniowy Tech MeetUp został stworzony dla programistów pragnących poszerzyć swoją wiedzę w projektowaniu aplikacji, jednak zainteresować może najbardziej developerów specjalizujących się w oprogramowaniu aplikacji webowych.
Tech MeetUp Motorola Solutions odbędzie się w czwartek 26.01.2023, o godzinie 18.00 w Browarze Lubicz,
ul. Lubicz 17J Kraków.
Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zarejestrować się na platformie Evenea, pod linkiem.

MiR wprowadza nowe oprogramowanie chmurowe do optymalizacji floty robotów

System eKanban - zarządzanie produkcją

Wdrażanie autonomicznych sieci 5G przyspiesza
Więcej ważnych informacji

Farmacja

Chorzy na stwardnienie rozsiane zyskują coraz lepszy dostęp do terapii. Udostępnienie podskórnych form podania leków może zrewolucjonizować ich leczenie i jakość życia
Lekarze wskazują, że zmiany w leczeniu stwardnienia rozsianego (SM) są jednym z największych osiągnięć medycyny w ostatnich latach. Wraz z pojawianiem się kolejnych leków i włączaniem ich do refundacji neurolodzy mają możliwość coraz lepszej personalizacji leczenia uwzględniającej styl i plany życiowe pacjenta. To o tyle istotne, że SM jest chorobą młodych ludzi, aktywnych zawodowo i społecznie, często kobiet, które mają plany macierzyńskie. W tym kontekście istotne jest nie tylko szybkie włączenie leczenia, w tym dobór odpowiedniej terapii w zależności od przebiegu choroby i jej intensywności, ale też zwiększanie dostępności nowych, wygodniejszych form podawania leków.
Partner serwisu
Edukacja
Czytanie książek już niemowlakom ułatwia im opanowanie języka. Efekty są jeszcze lepsze, jeśli rodzice czytają regularnie

Regularne czytanie książek nawet niemowlętom w wieku poniżej 12 miesięcy ułatwia im opanowanie umiejętności językowych – dowiedli naukowcy z Marshall University School of Medicine. Dotychczas było to potwierdzone u starszych dzieci. Ważna jest jednak systematyczność – rodzice, którzy zobowiązali się czytać jedną książkę dziennie, notowali lepsze postępy językowe swoich pociech. Tymczasem problem opóźnionego rozwoju mowy może dotyczyć nawet 15 proc. polskich dzieci i nie wszystkim udaje się szybko dogonić rówieśników.
Farmacja
Leczenie chorób siatkówki jest w Polsce na światowym poziomie. U wielu pacjentów jednak są one wykrywane zbyt późno

AMD, czyli zwyrodnienie plamki związane z wiekiem, dotyka w Polsce ponad miliona pacjentów. Ciężka, wysiękowa postać tej choroby (nAMD) może prowadzić do szybkiej i całkowitej utraty wzroku. U wielu pacjentów choroba jest rozpoznawana zbyt późno, m.in. z tego względu, że Polacy nie mają w zwyczaju regularnego badania wzroku. Dlatego też chorzy są narażeni na stopniową utratę wzroku, mimo że w ramach programu lekowego chorzy mają dostęp do nowoczesnych terapii, a leczenie schorzeń siatkówki jest w Polsce na wysokim, światowym poziomie. – Zabiegamy o nowe leki, które przekładają się na rzadszą potrzebę poddawania się zastrzykom, ponieważ to jest wielka ulga dla pacjenta, ale również dla systemu – wskazuje Małgorzata Pacholec, prezes Stowarzyszenia Retina AMD Polska.
Współpraca

Obsługa konferencji prasowych
Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.