Komunikaty PR

MiR wprowadza nowe oprogramowanie chmurowe do optymalizacji floty robotów

2023-03-23  |  15:00
Biuro prasowe

MiR wprowadza nowe oprogramowanie chmurowe do optymalizacji floty robotów

MiR Insights to nowe oprogramowanie chmurowe firmy Mobile Industrial Robots (MiR). Dostarcza ono właścicielom flot robotów MiR praktycznych informacji, umożliwiających poprawę wydajności, wydłużenie czasu pracy robotów oraz skuteczniejsze rozwiązywanie problemów, co w rezultacie przekłada się na lepszy zwrot z inwestycji.

 

Odense, marzec 2023: Wraz z rozwojem flot autonomicznych robotów mobilnych (AMR) rośnie zapotrzebowanie na narzędzia do optymalizacji ich wydajności i zarządzania nimi. Dlatego firma MiR ogłasza wprowadzenie MiR Insights – nowego programu opartego na chmurze. Umożliwia on właścicielom floty robotów śledzenie i analizowanie operacji wykonywanych przez AMR oraz uzyskiwanie użytecznych informacji, które mogą poprawić wydajność robotów.

Dzięki MiR Insights możliwe jest uzyskanie odpowiedzi na pytania takie jak:

  • Jaka była średnia skuteczność zadań wykonywanych przez flotę robotów w danym tygodniu?
  • Czy są jakieś konkretne obszary w produkcji, w których roboty napotykają powtarzające się problemy?
  • Jak zmiany wprowadzone na hali produkcyjnej wpływają na wydajność robotów?

 

Oprogramowanie umożliwia również właścicielom flot łatwy dostęp do danych technicznych oraz ich udostępniania w celu szybszej i bardziej efektywnej reakcji na sytuację.

„MiR Insights zapewnia użytkownikom floty AMR znacznie lepsze zrozumienie działania robotów i ich interakcji z środowiskiem” mówi prezes MiR, Walter Vahey. „Ta wiedza umożliwi naszym klientom szybszy rozwój i dalszą rozbudowę instalacji oraz znacznie poprawi ROI".

Najważniejszymi funkcjonalnościami MiR Insights są:

  • Pulpity danych: monitorowanie wskaźników KPI takich jak pokonany dystans, ukończone zadania, czy poziom wykorzystania robota.
  • Mapy ciepła: śledzenie aktywności robotów zarówno pod kątem czasu jak i lokalizacji, wizualizacja obszarów ze słabym zasięgu WiFi i potencjalnych wąskich gardeł.

 

Bezpieczne przechowywanie danych w chmurze

Oprogramowanie MiR Insights jest umieszczone na platformie Microsoft Azure i wykorzystywane w połączeniu z MiR Fleet, czyli programem do zarządzania flotą robotów Mobile Industrial Robots. Program w chmurze odczytuje dane z MiR Fleet, ale nie ingeruje w operacje floty, sterowanie pojedynczymi robotami, ani nie dostosowuje ustawień AMRów. Panel MiR Insights jest bardzo intuicyjny i zawiera opcje wizualizacji danych, a także wtyczkę API (ang. application programming interface) do przenoszenia surowych danych w celu wykorzystania ich w systemach zewnętrznych. Oprogramowanie MiR Insights zostało zaprojektowane z myślą o usprawnieniu funkcjonalności flot AMR na bazie doświadczeń klientów Mobile Industrial Robots.

MiR Insights zostanie zaprezentowane podczas targów ProMat 2023 w Chicago w dniach 20-23 marca, a już od II kwartału 2023 roku będą mogli z niego korzystać klienci MiR.

 

O Mobile Industrial Robots:

Mobile Industrial Robots (MiR) rozwija i wprowadza na rynek najbardziej zaawansowaną linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które szybko, łatwo i efektywnie kosztowo zarządzają wewnętrzną logistyką. Innowacyjne roboty MiR zostały wdrożone już przez setki średnich i dużych międzynarodowych producentów, a także kilka szpitali i domów opieki na całym świecie. Założona w 2013 r. w Danii firma urosła do rangi światowego lidera z blisko 220 dystrybutorami i certyfikowanymi integratorami systemów w 60 krajach. W roku 2018 MiR został przejęty przez Teradyne, a cztery lata później połączył się z AutoGuide Mobile Robots, aby dostarczyć szeroką gamę produktów AMR, od niskiej do ciężkiej ładowności. Firma swoją siedzibę główną ma w Odense w Danii, a oddziały regionalne w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokyo i Szanghaju. Więcej informacji na stronie www.mobile-industrial-robots.com 

 

Dodatkowe informacje

Dorota Prochowicz
dprochowicz@communication.pl
+48 728 401 433

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Oprogramowanie Nowa technologia w inwentaryzacji hotelu Biuro prasowe
2023-05-29 | 08:04

Nowa technologia w inwentaryzacji hotelu

W dzisiejszych czasach technologia odgrywa kluczową rolę w efektywnym zarządzaniu inwentaryzacją w hotelu.  Dlaczego warto zrezygnować z tradycyjnych papierowych kartotek
Oprogramowanie Zwiększenie sprzedaży priorytetem dla MŚP
2023-04-19 | 11:30

Zwiększenie sprzedaży priorytetem dla MŚP

Jednym z największych wyzwań małych i średnich przedsiębiorstw oraz start-upów, działających zwłaszcza w sektorze B2B, jest skuteczność działań sprzedażowych. Wobec rosnących
Oprogramowanie Bosch zaprezentował oprogramowanie do automatyzacji robotów usługowych
2023-04-17 | 13:00

Bosch zaprezentował oprogramowanie do automatyzacji robotów usługowych

Modułowa platforma oprogramowania umożliwia szybki i łatwy rozwój Oprogramowanie Bosch ułatwia dostęp do rozwijającego się rynku robotów

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Start-upy nie narzekają na brak dostępu do finansowania. Równie ważny jest dla nich mentoring i wsparcie ekspertów

Polskie start-upy dobrze sobie radzą na europejskim i globalnym rynku, chętnie kierują swoje rozwiązania do dużych firm i korporacji, a ich domeną jest głównie software – wynika z ostatniego raportu Fundacji StartUp Poland. Jak wskazuje założyciel funduszu EEC Ventures Konrad Sitnik, tym, co warunkuje sukces, jest przede wszystkim determinacja founderów i dobry, skalowalny model biznesowy. – Ostatni element do tej układanki to jest mądry inwestor, który poza pieniędzmi zapewni również mentoring i wsparcie intelektualne – mówi ekspert. Taką rolę chce pełnić Tauron, który ze start-upami ściśle współpracuje już od kilku lat, oferując im autorski program akceleracyjny.

Partner serwisu

Venture Cafe Warsaw

Ochrona środowiska

Odchodzenie od węgla następuje zbyt wolno. W tym tempie świat zmierza w kierunku ocieplenia o 3 stopnie

Zużycie energii z węgla nie zmniejsza się wystarczająco szybko – ostrzegają szwedzcy naukowcy. Z ich analizy zobowiązań poszczególnych krajów dotyczących dekarbonizacji wynika, że w tym tempie nie uda się osiągnąć celu porozumienia paryskiego, jakim jest ograniczenie ocieplenia klimatu do maksymalnie 2 stopni do końca wieku. Bardziej realny scenariusz to wzrost temperatury o co najmniej 2,5, a nawet o 3 stopnie Celsjusza. W Europie w odchodzeniu od węgla przodują Niemcy, z kolei polska gospodarka wciąż jest i najprawdopodobniej długo jeszcze będzie silnie uzależniona od tego surowca. Globalna optyka wskazuje natomiast, że największy problem z dekarbonizacją będzie miała Azja.

Nauka

Polska spółka pracuje nad testem wykrywającym wcześnie raka trzustki z próbki moczu. Przełomowa technologia wchodzi w zaawansowany etap badań

Polska spółka Urteste jest w trakcie pracy nad testem wykrywającym raka trzustki. Badania kliniczne nad projektem Panuri, bo o nim mowa, mogą się rozpocząć jeszcze w tym roku. – To technologia innowacyjna, w zasadzie niestosowana przez inne firmy na świecie – mówi prezes zarządu Urteste, Grzegorz Stefański. Jednocześnie zapowiada dalsze prace nad 10 prototypami testów diagnostycznych do badania kolejnych nowotworów. Biotechnologiczna spółka niedawno przeszła z NewConnect na główny parkiet GPW w Warszawie. Ten obszar działalności cieszy się coraz większym zainteresowaniem inwestorów.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.