Open IT - zacznij karierę w IT. WSB w Warszawie zaprasza na cykl webinarów
Dział Studiów Podyplomowych i Szkoleń, WSB w Warszawie, zaprasza na "Open IT - zacznij karierę w IT" - cykl czterech interesujących webinarów z dziedziny IT. Udział jest bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 25 czerwca.
Harmonogram zajęć:
- Czwartek, 25 czerwca, godz. 18.30, „Podyplomowe cyberbezpieczeństwo - cenna wiedza o zagrożeniach cyberświata”.
Kto, kogo i dlaczego atakuje w cyberprzestrzeni? Jakie są najnowsze i najciekawsze trendy w cyberbezpieczeństwie? Dlaczego warto profesjonalnie zajmować się cyberbezpieczeństwem? Czego uczymy na studiach podyplomowych: "Cyberbezpieczeństwo"? Spotkanie poprowadzą Mirosław Maj i Cyprian Gutkowski. - Poniedziałek, 29 czerwca, godz. 18.30, „Tester Oprogramowania - praktyczny przewodnik jak zacząć i jak kontynuować swój rozwój w IT”.
Na czym faktycznie polega praca na stanowisku testera oprogramowania? Czego uczymy na studiach: "Tester oprogramowania dla aplikacji mobilnych i serwerowych"? Jakich umiejętności potrzebujesz, aby rozpocząć pracę jako tester oprogramowania, na przykładzie najpopularniejszych narzędzi i frameworków. Spotkanie poprowadzi Wojciech Barczyński. - Wtorek, 30 czerwca, godz. 18.30, „Programowanie w ABAP - system SAP od drugiej strony”.
Dlaczego warto zostać programistą SAP ABAP? Czego uczymy na studiach: „Inżynieria oprogramowania dla SAP ERP i programowanie w języku ABAP”? Jak ocenić swoje predyspozycje do zostania programistą SAP ABAP? Jak uzyskać najwięcej podczas nauki - ćwiczenia domowe, wspomagające naukę. Spotkanie poprowadzi Mateusz Szwajka. - Czwartek, 2 lipca, godz. 18.30, „SAP – najczęściej wybierany system klasy ERP”,
Co to jest system SAP? Prezentacja systemu SAP ERP w postaci praktycznego pokazu z case study z wybranej funkcjonalności na najnowszym SAP GUI 7.60. Jak zostać użytkownikiem końcowym lub konsultantem SAP? Sesja pytań i odpowiedzi, dotyczących systemu SAP oraz studiów podyplomowych: "Zintegrowany system informatyczny SAP ERP". Spotkanie poprowadzi Paweł Woźniak, Sebastian Sobczyk
Zapisy prowadzone są poprzez formularz: https://bit.ly/2BifbAO
Tofi MET – innowacyjne wsparcie dla hodowców krów
Do 12 października trwa nabór zgłoszeń do konkursu Złoty Medal Chemii 2024!
Smart Vegetables Innovations inwestuje w innowacje i edukację
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.