Komunikaty PR

Okno dachowe plus roleta zewnętrzna - niezastąpiony duet

2024-06-06  |  13:00

Wraz ze zbliżającym się latem, utrzymanie chłodu i komfortu w domu staje się najwyższym priorytetem. Szczególnie osoby posiadające pomieszczenia na poddaszu martwią się o ich przegrzanie. Rozwiązaniem jest zastosowanie przesłon zewnętrznych na okna dachowe, które zatrzymają słońce na zewnątrz. Taki kompletny zestaw – okno dachowe plus przesłona zewnętrzna to niezastąpiony duet w tej sytuacji. Gdy wybierzemy solarną markizę zaciemniającą SSS VELUX zyskujemy dodatkowo przyjemny klimat w lekko zaciemnionym wnętrzu.

Niezależnie od tego, czy chodzi o wydajne systemy ogrzewania i chłodzenia, inteligentną automatykę domową czy ergonomiczne projekty mebli, każdy element odgrywa kluczową rolę w podnoszeniu komfortu i funkcjonalności na nowy poziom. W przypadku okien dachowych są to różnego rodzaju przesłony zewnętrzne i wewnętrzne. Latem, gdy chronimy dom przed przegrzaniem postawmy na przesłony zewnętrzne.

Nawet o 5,5 stopnia Celsjusza mniej

Zewnętrzne przesłony VELUX chroniące przed ciepłem są zaprojektowane tak, aby blokować promienie słoneczne, zanim jeszcze dotrą do okien, dzięki czemu są niezwykle skuteczne w obniżaniu temperatury w pomieszczeniach i utrzymywaniu komfortu w domu. Rolety przeciwsłoneczne VELUX redukują wpadające ciepło nawet o 93%, blokują światło i chronią przed hałasem z zewnątrz, tworząc spokojną atmosferę, w której można się zrelaksować i zregenerować siły. Jak wynika z przeprowadzonych analiz - dodanie solarnej markizy przeciwsłonecznej SSS VELUX do istniejących okien dachowych może obniżyć temperaturę w pomieszczeniach nawet o 5,5 stopni Celsjusza w okresie letnim1, przy jednoczesnym mniejszym zapotrzebowaniu na klimatyzację.

Markizę wyróżnia wyjątkowa trwałość i elegancka konstrukcja. Wykonana jest z odpornego na warunki atmosferyczne materiału i lakierowanego aluminium w kolorze ciemnoszarym. Wyposażona jest w aluminiowe prowadnice boczne i elegancką górną obudowę, która doskonale komponuje się z pokryciem dachowym niezależnie od jego materiału i koloru. Co ważne, markiza nie ogranicza funkcjonowania okna – można je w pełni otworzyć, nawet gdy markiza jest opuszczona.

Solarna markiza zaciemniająca ma fabrycznie wbudowany silnik zasilany energią słoneczną, dzięki któremu można ją wygodnie podnosić i opuszczać za pomocą przycisku dołączonego do produktu.

Większy komfort i oszczędność energii

Zastosowanie nowoczesnej technologii daje możliwość połączenia markizy z inteligentnym systemem VELUX ACTIVE with NETATMO, który umożliwia zdalne zamykanie i otwieranie okien oraz rolet w aplikacji w telefonie, a także potrafi samodzielnie dbać o jakość powietrza w domu. Bazując na danych z czujników powietrza wewnątrz pomieszczenia oraz informacji ze stacji pogodowych, zamyka lub otwiera okna i rolety, dbając o komfort i zdrowie domowników. Program działa na zasadzie fal radiowych w protokole komunikacji io-homecontrol®. System VELUX ACTIVE with NETATMO, jest kompatybilny z platformą Apple HomeKit oraz Google Home i Asystentem Google.

Bezproblemowa instalacja

Jedną z powszechnych obaw właścicieli domów z poddaszem użytkowym jest kłopot z instalacją przesłon na okna. Tymczasem warto wiedzieć, że akcesoria zewnętrzne VELUX można zainstalować nawet po zamontowaniu okien. Wiele rozwiązań, w tym niektóre rolety, można zainstalować samodzielnie.

Gdzie kupić

Rozwiązania VELUX, w tym markiza SSS, są dostępne u różnych sprzedawców detalicznych i na platformach internetowych. Najlepiej odwiedzić oficjalną stronę internetową VELUX (www.velux.pl) lub autoryzowanych dealerów, aby zapoznać się z pełną gamą produktów i znaleźć idealne rozwiązanie dla swojego domu.

1 Dane z symulowanego pokoju zorientowanego na południe z dwoma najczęściej sprzedawanymi oknami dachowymi VELUX GLL 61 w rozmiarze MK06 (780 x 1178 mm), lipiec-sierpień 2023 r., wykonane w Warszawie. Na podstawie badania VELUX 2023 dotyczącego wpływu akcesoriów w okresie letnim.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Kamień naturalny w architekturze współczesnej: elegancja i trwałość Biuro prasowe
2024-06-25 | 10:00

Kamień naturalny w architekturze współczesnej: elegancja i trwałość

Dzisiaj zapraszamy Cię do świata architektury, gdzie kamień naturalny odgrywa główną rolę. Przez wieki ten wyjątkowy materiał był fundamentem najbardziej monumentalnych budowli
Dom Jak stworzyć oszczędny ogród!
2024-06-24 | 21:00

Jak stworzyć oszczędny ogród!

  Piękny i niekosztowny w realizacji ogród – to naprawdę możliwe! Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy jego projektowaniu, aby osiągnąć imponujący
Dom Jak rozwiązania smart home pomagają zwiększyć bezpieczeństwo domu?
2024-06-11 | 12:00

Jak rozwiązania smart home pomagają zwiększyć bezpieczeństwo domu?

Jak rozwiązania smart home pomagają zwiększyć bezpieczeństwo domu? Latem, w sezonie urlopowym, gdy wiele domów stoi pustych, rośnie ryzyko włamań. Wybierając inteligentne

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nauka

Polski sektor kosmiczny rośnie w siłę. Niszą dla krajowych firm może być diagnoza, naprawa czy tankowanie satelitów na orbicie

W bazie danych Europejskiej Agencji Kosmicznej zarejestrowanych jest kilkaset polskich firm, a aparatura made in Poland poleciała w kosmos już w ponad 80 misjach. Polski sektor kosmiczny odnotowuje dynamiczny rozwój, brakuje jednak przepisów kompleksowo regulujących zasady wykonywania działalności kosmicznej i nadzoru nad nią. Resort rozwoju przygotował projekt ustawy o działalności kosmicznej, która ma zapewnić najwyższe normy bezpieczeństwa i pomóc w zrównoważonym korzystaniu z przestrzeni kosmicznej. Ustawa ma zostać przyjęta przez rząd jeszcze w III kwartale tego roku.

Handel

W lasach, na plażach i górskich szlakach zalegają tony plastikowych odpadów. To katastrofa dla środowiska

Wraz z początkiem sezonu letniego rośnie sterta śmieci zalegających na polskich plażach, górskich szlakach i w lasach. To tzw. weekendowe śmieci, czyli opakowania po jedzeniu i napojach, jednorazowe naczynia, grille, mokre chusteczki, zużyte pieluchy, ale też niedopałki papierosów i kapsle. To nie tylko kwestia estetyki, ale także ekologii. Tym bardziej że gros odpadów stanowią plastikowe śmieci. W problem nieoddawanych do recyklingu odpadów i zalewu jednorazowych plastików wymierzone są przede wszystkim regulacje prawne przyjmowane na poziomie UE, ale też akcje edukacyjne. Na przestrzeni ostatnich trzech dekad nastąpił w świadomości Polaków duży postęp, ale tony zbieranych śmieci w trakcie akcji sprzątania świadczą o tym, że wciąż jest wiele do zrobienia.

Firma

Grupa LUX MED szuka medycznych innowatorów. Najlepsi mogą liczyć na potężny zastrzyk finansowania

Prawie 3/4 polskich start-upów, które rozwijają innowacje w medycynie, nawiązuje współpracę z placówkami medycznymi – pokazuje nowy raport „Top Disruptors in Healthcare 2024”. Wynika z niego też, że największym wyzwaniem dla młodych, innowacyjnych spółek wciąż pozostaje znalezienie inwestora i pozyskanie finansowania. Szansą dla start-upów może się okazać międzynarodowy program eco-Disruptive, prowadzony przez Bupa, właściciela Grupy LUX MED. Obok 200 tys. funtów nagrody finansowej zwycięski start-up może liczyć w nim również na wsparcie doradcze, możliwość dalszego rozwoju swojego produktu bądź usługi oraz szansę zadebiutowania na zagranicznych rynkach.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.