Odkryj nowy wymiar podróży!
Philips wprowadza na rynek zupełnie nowy produkt. Philips OlfaPure 7200 to samochodowy dyfuzor zapachów - zaawansowane urządzenie współpracujące z aplikacją w smartfonie. Choć wydaje się dość skomplikowane, to w praktyce jego obsługa jest bardzo intuicyjna. Dzięki swojej innowacyjności eliminuje praktycznie wszystkie niedogodności typowe dla tradycyjnych zawieszek lub odświeżaczy powietrza w kabinie.
Nic tak nie dopełnia wnętrza luksusowego samochodu jak odpowiednio dobrany aromat. Philips OlfaPure 7200 to nowoczesny dyfuzor zapachowy, który pozwala nie tylko bardzo precyzyjnie dozować intensywność zapachu, ale także sprawia, że jest on odczuwalny przez całą podróż. W przypadku innych, konwencjonalnych rozwiązań jest to raczej niemożliwe, ponieważ zmysł węchu z czasem przyzwyczaja się do zapachu i albo przestaje go odczuwać w ogóle, albo odbiera go wyjątkowo słabo.
Jedno urządzenie, wiele wkładów
Philips OlfaPure 7200 składa się z urządzenia bazowego oraz wymiennych wkładów typu plug-and-play. Wkłady uwalniają całą gamę zaprojektowanych we Francji zapachów, które w zależności od wyboru pomagają się zrelaksować, zachować czujność, zmniejszyć chorobę lokomocyjną lub po prostu odświeżyć powietrze.
Urządzenie mieści cztery wkłady jednocześnie, a zapach wybieramy naciskając przycisk.
Zapach uwalniany według algorytmu
System uwzględnia wiele czynników, takich jak stała percepcja zapachu (zwiększone uwalnianie zapachu w czasie), objętość przestrzeni kabiny, a nawet specyfikę aromatów. W tym ostatnim przypadku chodzi o to, że w niektórych regionach świata - ze względów kulturowych - wymagana jest bardziej lub mniej intensywna aromatyzacja (np. zapachy dla rynków azjatyckich są nieco lżejsze).
Dopasowanie do kabiny
Wykorzystując zaawansowany algorytm przestrzenny, OlfaPure 7200 uwalnia optymalną ilość zapachu, uwzględniając objętość kabiny pojazdu (w m3), prędkość, z jaką dany zapach przemieszcza się w powietrzu oraz to, jak długo się w nim utrzymuje (efekt olfactory linger). To jedna z wielu cech, która odróżnia go od większości produktów konkurencyjnych.
Najlepsze uwalnianie zapachu za pomocą suchej dyfuzji
OlfaPure 7200 wykorzystuje zaawansowany algorytm suchego powietrza, który pozwala na tworzenie zapachów z bardziej naturalnych i czystych składników. W połączeniu z technologią suchej dyfuzji, urządzenie uwalnia do powietrza jak najmniejszą liczbę cząsteczek.
Standardowe systemy oparte na płynach lub olejkach działają na zasadzie parowania podgrzewanych nośników zapachu, takich jak woda lub rozpuszczalniki zmieszane z olejem. Wiąże się to zazwyczaj z wyższym poziomem lotnych związków organicznych, rozpuszczalników, alkoholu i innych cząstek stałych w powietrzu, którym oddychają pasażerowie. W dłuższej perspektywie może być to uciążliwe dla zdrowia lub pogarszać samopoczucie.
W Philips OlfaPure zapach uwalnia się na skutek przepływu powietrza pod ciśnieniem nad materiałem (takim jak porowate kulki polimerowe) nasączonym substancją zapachową lub innym składnikiem aktywnym. W ten sposób powstaje strumień cząsteczek zapachowych suchego powietrza, który pozwala cieszyć się zapachem w bezpieczniejszy i zdrowszy sposób.
Gama wkładów Philips OlfaPure jest wyjątkowo bogata
1. Urządzenie ma w komplecie jeden wymienny wkład zapachowy, ale może współpracować jednocześnie z czterema wkładami (dodatkowe można dokupić oddzielnie). W systemie multi-cartridge użytkownik wybiera pomiędzy nimi korzystając z aplikacji lub naciskając przycisk na urządzeniu.
2. Technologia suchej dyfuzji minimalizuje uwalnianie cząsteczek do powietrza. W rezultacie uzyskujemy niezwykle niski poziom LZO (lotnych związków organicznych), rozpuszczalników, alkoholu i innych cząstek. Oznacza to zdrowsze powietrze, zwłaszcza dla osób z problemami oddechowymi.
Ze względu na metodę dostarczania suchego powietrza, uwalniany zapach nie ma wpływu na materiały wewnętrzne, takie jak tkaniny, skóry i tworzywa sztuczne. Nie wpływa też w żaden sposób na system HVAC pojazdu (z ang. Heating, Ventilation, Air Conditioning). Ponadto, dzięki szczelnie zamkniętym wkładom nie dochodzi do wycieku olejków podczas zmiany lub wymiany zapachów.
3. System suchego powietrza pozwala na bardziej precyzyjne uwalnianie dyfuzji, która może być skalibrowana do wielkości konkretnego pojazdu. Skutkuje to dozowaniem odpowiedniej objętości zapachu dla danej przestrzeni. Przez cały okres użytkowania wkładu, od 1. do 90. dnia, zapach jest dostarczany w sposób stały.
Konkurencyjne systemy oparte na olejach nie są w stanie zapewnić stałego dozowania zapachu w całym okresie użytkowania. Zapach jest po prostu uwalniany intensywnie na początku, a następnie powoli słabnie z czasem.
4. Wkłady OlfaPure bazują na polimerach i dzięki temu nie są narażone na poważne wahania temperatury. Oznacza to, że w przeciwieństwie do systemów z mokrym olejem, zapachy nie rozdzielają się w temperaturach poniżej zera lub w wysokich temperaturach. Zapewnia to zachowanie oryginalnego profilu zapachowego.
Wszystkie zapachy OlfaPure są zgodne z normami IFRA – Międzynarodowego Stowarzyszenia Zapachowego, które od ponad 40 lat wyznacza standardy i zapewnia bezpieczeństwo stosowania zapachów. Standardy IFRA są uznawane przez organizacje handlowe i władze rządowe na całym świecie, a członkowie IFRA odpowiadają za około 80% światowej produkcji zapachów.
Już wkrótce: Hak holowniczy Steinhof do Dacii Duster III
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Smarować, czy nie smarować? Kierowcy nadal popełniają ten błąd! Poradnik
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.