Komunikaty PR

Odkryj nowy wymiar podróży!

2024-03-11  |  18:00
Biuro prasowe

Philips wprowadza na rynek zupełnie nowy produkt. Philips OlfaPure 7200 to samochodowy dyfuzor zapachów - zaawansowane urządzenie współpracujące z aplikacją w smartfonie. Choć wydaje się dość skomplikowane, to w praktyce jego obsługa jest bardzo intuicyjna. Dzięki swojej innowacyjności eliminuje praktycznie wszystkie niedogodności typowe dla tradycyjnych zawieszek lub odświeżaczy powietrza w kabinie.

Nic tak nie dopełnia wnętrza luksusowego samochodu jak odpowiednio dobrany aromat. Philips OlfaPure 7200 to nowoczesny dyfuzor zapachowy, który pozwala nie tylko bardzo precyzyjnie dozować intensywność zapachu, ale także sprawia, że jest on odczuwalny przez całą podróż. W przypadku innych, konwencjonalnych rozwiązań jest to raczej niemożliwe, ponieważ zmysł węchu z czasem przyzwyczaja się do zapachu i albo przestaje go odczuwać w ogóle, albo odbiera go wyjątkowo słabo.

Jedno urządzenie, wiele wkładów

Philips OlfaPure 7200 składa się z urządzenia bazowego oraz wymiennych wkładów typu plug-and-play. Wkłady uwalniają całą gamę zaprojektowanych we Francji zapachów, które w zależności od wyboru pomagają się zrelaksować, zachować czujność, zmniejszyć chorobę lokomocyjną lub po prostu odświeżyć powietrze.
Urządzenie mieści cztery wkłady jednocześnie, a zapach wybieramy naciskając przycisk.

Zapach uwalniany według algorytmu

System uwzględnia wiele czynników, takich jak stała percepcja zapachu (zwiększone uwalnianie zapachu w czasie), objętość przestrzeni kabiny, a nawet specyfikę aromatów. W tym ostatnim przypadku chodzi o to, że w niektórych regionach świata - ze względów kulturowych - wymagana jest bardziej lub mniej intensywna aromatyzacja (np. zapachy dla rynków azjatyckich są nieco lżejsze).

Dopasowanie do kabiny

Wykorzystując zaawansowany algorytm przestrzenny, OlfaPure 7200 uwalnia optymalną ilość zapachu, uwzględniając objętość kabiny pojazdu (w m3), prędkość, z jaką dany zapach przemieszcza się w powietrzu oraz to, jak długo się w nim utrzymuje (efekt olfactory linger). To jedna z wielu cech, która odróżnia go od większości produktów konkurencyjnych.

Najlepsze uwalnianie zapachu za pomocą suchej dyfuzji

OlfaPure 7200 wykorzystuje zaawansowany algorytm suchego powietrza, który pozwala na tworzenie zapachów z bardziej naturalnych i czystych składników. W połączeniu z technologią suchej dyfuzji, urządzenie uwalnia do powietrza jak najmniejszą liczbę cząsteczek.

Standardowe systemy oparte na płynach lub olejkach działają na zasadzie parowania podgrzewanych nośników zapachu, takich jak woda lub rozpuszczalniki zmieszane z olejem. Wiąże się to zazwyczaj z wyższym poziomem lotnych związków organicznych, rozpuszczalników, alkoholu i innych cząstek stałych w powietrzu, którym oddychają pasażerowie. W dłuższej perspektywie może być to uciążliwe dla zdrowia lub pogarszać samopoczucie.

W Philips OlfaPure zapach uwalnia się na skutek przepływu powietrza pod ciśnieniem nad materiałem (takim jak porowate kulki polimerowe) nasączonym substancją zapachową lub innym składnikiem aktywnym. W ten sposób powstaje strumień cząsteczek zapachowych suchego powietrza, który pozwala cieszyć się zapachem w bezpieczniejszy i zdrowszy sposób.

 

Gama wkładów Philips OlfaPure jest wyjątkowo bogata

1. Urządzenie ma w komplecie jeden wymienny wkład zapachowy, ale może współpracować jednocześnie z czterema wkładami (dodatkowe można dokupić oddzielnie). W systemie multi-cartridge użytkownik wybiera pomiędzy nimi korzystając z aplikacji lub naciskając przycisk na urządzeniu.

2. Technologia suchej dyfuzji minimalizuje uwalnianie cząsteczek do powietrza. W rezultacie uzyskujemy niezwykle niski poziom LZO (lotnych związków organicznych), rozpuszczalników, alkoholu i innych cząstek. Oznacza to zdrowsze powietrze, zwłaszcza dla osób z problemami oddechowymi.

Ze względu na metodę dostarczania suchego powietrza, uwalniany zapach nie ma wpływu na materiały wewnętrzne, takie jak tkaniny, skóry i tworzywa sztuczne. Nie wpływa też w żaden sposób na system HVAC pojazdu (z ang. Heating, Ventilation, Air Conditioning). Ponadto, dzięki szczelnie zamkniętym wkładom nie dochodzi do wycieku olejków podczas zmiany lub wymiany zapachów.

3. System suchego powietrza pozwala na bardziej precyzyjne uwalnianie dyfuzji, która może być skalibrowana do wielkości konkretnego pojazdu. Skutkuje to dozowaniem odpowiedniej objętości zapachu dla danej przestrzeni. Przez cały okres użytkowania wkładu, od 1. do 90. dnia, zapach jest dostarczany w sposób stały.

Konkurencyjne systemy oparte na olejach nie są w stanie zapewnić stałego dozowania zapachu w całym okresie użytkowania. Zapach jest po prostu uwalniany intensywnie na początku, a następnie powoli słabnie z czasem.

4. Wkłady OlfaPure bazują na polimerach i dzięki temu nie są narażone na poważne wahania temperatury. Oznacza to, że w przeciwieństwie do systemów z mokrym olejem, zapachy nie rozdzielają się w temperaturach poniżej zera lub w wysokich temperaturach. Zapewnia to zachowanie oryginalnego profilu zapachowego.

Wszystkie zapachy OlfaPure są zgodne z normami IFRA – Międzynarodowego Stowarzyszenia Zapachowego, które od ponad 40 lat wyznacza standardy i zapewnia bezpieczeństwo stosowania zapachów. Standardy IFRA są uznawane przez organizacje handlowe i władze rządowe na całym świecie, a członkowie IFRA odpowiadają za około 80% światowej produkcji zapachów. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Czy miasta są gotowe na nowe środki transportu? 55% Europejczyków uważa, że nie. Biuro prasowe
2024-11-20 | 01:00

Czy miasta są gotowe na nowe środki transportu? 55% Europejczyków uważa, że nie.

Hulajnogi, deskorolki, hooverboardy lub monocykle elektryczne, segwaye, samochody autonomiczne – na chodnikach i drogach można znaleźć coraz więcej nowych pojazdów, choć drogi
Motoryzacja TomTom i CARIAD uruchamiają nawigację nowej generacji
2024-11-07 | 11:50

TomTom i CARIAD uruchamiają nawigację nowej generacji

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił dziś, że na drogi wyjeżdżają pierwsze modele marek Grupy Volkswagen wyposażone we wspólnie opracowane
Motoryzacja Hak holowniczy Steinhof do chińskich samochodów BAIC
2024-10-31 | 23:45

Hak holowniczy Steinhof do chińskich samochodów BAIC

Europejska scena motoryzacyjna w ostatnim czasie ma nowych graczy prosto z Azji. Chińska marka BAIC budzi zainteresowanie kierowców. Steinhof dostosowuje się do tego trendu i oferuje nowe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi

Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.

Firma

Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych

Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.

Zdrowie

Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona

Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.