Komunikaty PR

Odetchnij głęboko i beztrosko z oczyszczaczem powietrza Hama Smart

2021-08-27  |  11:51
Biuro prasowe

Producent zaprezentował swój kompaktowy oczyszczacz z potrójnym filtrem - wstępnym, HEPA i filtrem z aktywnym węglem. Urządzenie automatycznie analizuje powietrze w pomieszczeniu i ustawia odpowiednią prędkość obrotową wentylatora do usuwania kurzu, brudu, sierści czy cząsteczek wirusów. Można nim sterować zdalnie aplikacją w telefonie, reaguje też na komendy głosowe poprzez asystentów Amazon Alexa czy Google Assistant.

Niemiecka marka Hama postanowiła rozszerzyć swoje portfolio elektroniki użytkowej o domowy oczyszczacz powietrza, zapewniający lepszą jakość powietrza, zdrowe warunki w pokoju do oddychania i w efekcie lepsze samopoczucie. Filtruje pomieszczenia o powierzchni do 65 mkw. z wydajnością 250 m sześc./h. Sprzęt ten usuwa 99,95 proc. wszystkich wirusów, pyłków oraz cząsteczek innych alergenów, takich jak sierść zwierząt, kurz domowy i zanieczyszczenia zapachowe o wielkości do 0,3 µm. To doskonała propozycja szczególnie dla alergików.

Urządzenie wyróżnia się spójnym, klasycznym designem i ciemnoszarą, metaliczną kolorystyką. Jego wymiary wynoszą 24,4 x 24,4 x 54,4 cm, waży 4080 g, a jego nominalna moc to 45 W.  Warto wspomnieć, że kontroler tworzy bezpośrednie połączenie Wi-Fi z routerem, co ułatwia konfigurację.

Zacznijmy od najważniejszego - Hama Smart pracuje przy wykorzystaniu silnego potrójnego filtru. Powietrze w pokoju oczyszczane jest wielokrotnie filtrem wstępnym (do pozbycia się kurzu i sierści), HEPA (H13, usuwa z naszego otoczenia wirusy, bakterie, pył i drobne pyłki), a na końcu filtrem z węglem aktywnym z warstwą zimnego katalizatora, który odpowiada z walkę z zapachami oraz gazami odlotowymi, np. formaldehydem. Ta ostatnia funkcja doskonale niweluje zapachy towarzyszące gotowaniu czy smażeniu, jak i dym papierosowy.

Żywotność filtra w zależności od intensywności codziennego użytkowania wynosi od 6 do 12 miesięcy. Specjalny czujnik analizuje powietrze w pomieszczeniu i automatycznie ustawia odpowiednią prędkość obrotową wentylatora do usuwania cząsteczek. Można to również oczywiście regulować manualnie. Sprzęt w trybie uśpienia pracuje z natężeniem dźwięku 30 dB (tyle hałasu generuje przeciętna lodówka), zaś wynik przy nastawieniu na pełną moc wynosi 50 dB i jest to poziom, uznawany jako nadal nieinwazyjny oraz przyjemny dla ludzkiego słuchu.

Oczyszczacz obsługuje asystentów głosowych Amazon Alexa czy Google Assistant, co przekłada się na wygodną obsługę komendami głosowymi  i możliwość łączenia z innymi inteligentnymi urządzeniami, np. systemem sterowania ogrzewaniem. Można nim również swobodnie sterować aplikacją w smartfonie, co pozwala na monitorowanie na bieżąco jakości powietrza i np. usuwanie alergenów o dowolnej porze, jeszcze przed powrotem do domu. Do sterowania służy także dotykowy podświetlany wyświetlacz typu LED ze wskaźnikiem potrzeby wymiany filtra. Podświetlenie ekranu można wyłączyć. Dzięki sieci WLAN oczyszczacz powietrza da się połączyć z wentylatorem i uzyskać możliwie jak najlepsze warunki w pomieszczeniu do oddychania pełną piersią.

Nie zabrakło tu też funkcji timera, bo urządzenie może pracować przez dwie, cztery jak i osiem godz.

Sugerowaną cenę detaliczną produktu ustalono na poziomie 549 zł.

Więcej informacji na temat tej nowości znajdziemy na oficjalnym serwisie producenta https://pl.hama.com. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A. Biuro prasowe
2024-12-20 | 01:00

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

EXTRA POWER 20 to odpowiedź firmy Termet na typowe problemy z eksploatacją pomp ciepła w okresie najwyższego zapotrzebowania na ciepło. Podczas silnych mrozów, gdy pompa ciepła nie
Dom Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
2024-12-19 | 14:40

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Choinka, mikołaj, prezenty, pierwsza gwiazdka, rodzinna atmosfera – z czym jeszcze kojarzy nam się Boże Narodzenie? Oczywiście, że z suto zastawionym stołem, na którym
Dom Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
2024-12-19 | 09:00

Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!

Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu - niezależne komercyjne centrum badawczo-rozwojowe we współpracy z Gala Group Poland - wiodącym producentem świec w Europie,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.