Komunikaty PR

Ocieplenie domu od wewnątrz – na co zwrócić uwagę

2021-07-29  |  01:00
Kontakt
Best Brands PR
Best Brands PR

Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl

Zdarza się, że nie można ocieplić domu od zewnątrz, tymczasem ciepło ucieka, w zimnych pomieszczeniach bywa nieprzyjemnie, a rachunki za ogrzewanie rosną. W tej sytuacji wielu właścicieli zastanawia się, jak temu zaradzić. Otóż można.

Problem przynajmniej w części może rozwiązać izolacja termiczna domu od wewnątrz. „To przedsięwzięcie wymagające precyzji i fachowości, bo prace wewnątrz związane są z pewnymi ograniczeniami, ale jak najbardziej możliwe” – wskazuje Dariusz Pruszkowski, doradca techniczny w firmie Styropmin. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że izolacja wewnętrzna nie będzie tak szczelna, jak zewnętrzna, niemniej uda się dzięki temu wyraźnie poprawić rozkład temperatury. Jest to o tyle istotne, że często na izolację w środku decydują się właściciele starych, a przez to zimnych domów. Nie chcą zasłaniać elewacji – ceglanej, czy kamiennej – a czasem nawet nie mogą tego zrobić, jeśli dom jest pod ochroną konserwatora zabytków.

Druga grupa właścicieli, którzy wybierają izolację wewnątrz, to ci, którzy z różnych powodów nie mogą się dogadać z innymi w sprawie ocieplenie całej nieruchomości. Może się zdarzyć, że ktoś ma prawo tylko do połowy domu, a współwłaściciel nie jest zainteresowany termomodernizacją. Taka sama sytuacja może wystąpić też w przypadku popularnych szeregowców.

Bez specjalisty nie ruszaj do przodu

Żadna termomodernizacja nie może być wolną amerykanką, projekt musi być wykonany przez fachowca, który zdiagnozuje, gdzie ucieka najwięcej ciepła i zaproponuje rozwiązanie odpowiadające potrzebom konkretnego domu. W przypadku ocieplenia od wewnątrz jest to w dwójnasób istotne, bo izolacja siłą rzeczy będzie częściowa, więc warto wykorzystać jej możliwości do maksimum. Dodatkowo w takiej sytuacji trzeba zadbać o to, by nie dopuścić do kondensowania się pary wodnej. Zatem oprócz fachowego projektu izolacji termicznej, konieczne jest sprawdzenie wentylacji i w razie potrzeby jej usprawnienie.

Wewnątrz domu izolację styropianem można wykonać na tzw. przegrodach poziomych, czyli podłogach i stropach. To przestrzenie, które muszą unieść spory ciężar, trzeba zatem zastosować specjalne płyty styropianowe charakteryzujące się dużą odpornością na obciążenia. „Jest to rodzina styropianów podkładowych. W Styropminie seria ta nazywa się DP CS PRO i są w niej materiały odporne na nacisk na poziomie od 1,8 do 6 ton na metr kwadratowy. W przypadku ocieplania domów warto wybrać styropian ze środka stawki taki, jak DP CS PRO 100, który wytrzymuje obciążenie do 3 ton ma metr kwadratowy” – wyjaśnia Dariusz Pruszkowski.

Może być ciszej

Skoro przy ocieplaniu domu od wewnątrz, prace koncentrują się podłogach, można przy okazji także wyciszyć budynek. Zastosowanie styropianu akustycznego, takiego jak Styropmin EPS, sprawi, że między kondygnacjami nie będą się przedostawały dźwięki uderzeniowe. To odgłosy biegania, obcasów, trzaskania drzwiami, upadających przedmiotów – słowem zupełnie codzienne dźwięki w każdym domu. Tego rodzaju styropian stosuje się właśnie na przegrodach poziomych, szkoda więc nie wykorzystać sytuacji.

Uwaga na grubość

Izolacja podłogi oznacza, że pojawia się na niej dodatkowa warstwa z płyt styropianowych. Akceptując projekt, trzeba zwrócić uwagę, jaką grubość będzie miała ostatecznie posadzka. Po pierwsze dlatego, że zazwyczaj nie chcemy, by pomieszczenie było niższe, a po drugie – możemy nie planować wymiany drzwi i stanąć przed taką niechcianą koniecznością, jeśli będą zawadzać o podniesioną podłogę.

Kontakt dla mediów:

Martyna Andziak, Best Brands PR

tel. 505 993 003, e-mail: m.andziak@bestbrandspr.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Best Brands PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór Biuro prasowe
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
2024-12-20 | 01:00

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

EXTRA POWER 20 to odpowiedź firmy Termet na typowe problemy z eksploatacją pomp ciepła w okresie najwyższego zapotrzebowania na ciepło. Podczas silnych mrozów, gdy pompa ciepła nie
Dom Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
2024-12-19 | 14:40

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Choinka, mikołaj, prezenty, pierwsza gwiazdka, rodzinna atmosfera – z czym jeszcze kojarzy nam się Boże Narodzenie? Oczywiście, że z suto zastawionym stołem, na którym

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji

Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.

IT i technologie

UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa

Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.

Prawo

Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.