O psie co jeździł… Uberem
Okazuje się, że jeśli chodzi o przejazdy ze zwierzakami, Polska prowadzi w Europie. To właśnie u nas notuje się największą liczbę podróży Uber Pets. Z okazji Międzynarodowego Dnia Psa, który świętowaliśmy 26 sierpnia, eksperci Uber sprawdzili, jak podróżujemy ze swoimi pupilami.
Zwierzęta coraz częściej towarzyszą nam w codziennych podróżach. Z myślą o nich i ich właścicielach, Uber wprowadził specjalny produkt, który umożliwia im wspólne, komfortowe podróże za pośrednictwem aplikacji, kiedy załatwiają oni sprawy na mieście, udają się do weterynarza, lub na spacery z dala od miejskiego zgiełku.
Pets na medal
Według danych pochodzących z platformy Uber, Polacy chętnie podróżują ze swoimi zwierzętami. Od momentu uruchomienia usługi nad Wisłą, zamówiliśmy najwięcej przejazdów w całej Europie! Uber Pets od samego początku cieszy się dużą popularnością. Od początku tego roku tego roku liczba przejazdów urosła o blisko 57 proc. Najpopularniejszym dniem na wspólną przejażdżkę okazała się sobota, a średnia długość przejazdu wyniosła około 8 km.
Według danych z platformy, jeśli chcielibyśmy ustanowić dzień podróżowania z psem Uberem, przypadłby on na 14 sierpnia. W tym dniu zamówiono rekordowo dużo przejazdów. Najchętniej z usługi Pets korzystają mieszkańcy Warszawy i Poznania, a na kolejnych miejscach plasują się o Kraków, Gdańsk oraz Wrocław.
Poznań i Warszawa przyjazne zwierzętom
Z danych wynika też, że najbardziej przyjaznym zwierzętom miastem jest Poznań. To tutaj kierowcy najczęściej zgadzają się, aby realizować przejazdy w towarzystwie czworonogów. Miastem, gdzie zamawiamy Uber Pets najczęściej, pozostaje jednak Warszawa — rekordzista skorzystał z tej usługi aż 319 razy!
Użytkownicy doceniają podróże z Uber Pets. W komentarzach pozostawionych po zakończonych przejazdach pasażerowie dziękują za komfortowa i bezpieczną podróż, oraz wyrozumiałość dla ich psów, kotów… a nawet jeży.
Zamówienie przejazdu Uber Pets jest tak proste jak podróż popularnym UberX. Wystarczy uruchomić aplikację Uber, wybrać adres docelowy, odbioru, a platforma połączy nas z najbliższym kierowcą, który wyraził zgodę na podróże ze zwierzętami domowymi.
Korzystając z Uber Pets, należy pamiętać o dobrych praktykach, takich jak:
· Pilnowanie, aby nasz czworonożny towarzysz nie przeszkadzał kierowcy w prowadzeniu auta
· W razie możliwości zabranie ze sobą koca, na którym posadzimy naszego pupila, lub wzięcie go na kolana — aby zadbać o czystość pojazdu
· Podróżowanie ze zwierzęciem na smyczy, w kagańcu lub transporterze
· Skontaktowanie się z kierowcą, jeśli podróżujemy z więcej niż jednym pupilem. W ramach Uber Pets możemy podróżować z jednym zwierzęciem, chyba że kierowca wyrazi zgodę na przyjęcie dodatkowych pasażerów
W ramach Uber Pets można podróżować ze zwierzętami domowymi. Więcej informacji na temat korzystania z Uber Pets można znaleźć na stronie: https://www.uber.com/pl/blog/uber-pets

Nowy model myjni przemysłowej NOYEN: Dlaczego warto zainwestować w kompaktowe rozwiązanie mycia detali

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.