O psie co jeździł… Uberem
Okazuje się, że jeśli chodzi o przejazdy ze zwierzakami, Polska prowadzi w Europie. To właśnie u nas notuje się największą liczbę podróży Uber Pets. Z okazji Międzynarodowego Dnia Psa, który świętowaliśmy 26 sierpnia, eksperci Uber sprawdzili, jak podróżujemy ze swoimi pupilami.
Zwierzęta coraz częściej towarzyszą nam w codziennych podróżach. Z myślą o nich i ich właścicielach, Uber wprowadził specjalny produkt, który umożliwia im wspólne, komfortowe podróże za pośrednictwem aplikacji, kiedy załatwiają oni sprawy na mieście, udają się do weterynarza, lub na spacery z dala od miejskiego zgiełku.
Pets na medal
Według danych pochodzących z platformy Uber, Polacy chętnie podróżują ze swoimi zwierzętami. Od momentu uruchomienia usługi nad Wisłą, zamówiliśmy najwięcej przejazdów w całej Europie! Uber Pets od samego początku cieszy się dużą popularnością. Od początku tego roku tego roku liczba przejazdów urosła o blisko 57 proc. Najpopularniejszym dniem na wspólną przejażdżkę okazała się sobota, a średnia długość przejazdu wyniosła około 8 km.
Według danych z platformy, jeśli chcielibyśmy ustanowić dzień podróżowania z psem Uberem, przypadłby on na 14 sierpnia. W tym dniu zamówiono rekordowo dużo przejazdów. Najchętniej z usługi Pets korzystają mieszkańcy Warszawy i Poznania, a na kolejnych miejscach plasują się o Kraków, Gdańsk oraz Wrocław.
Poznań i Warszawa przyjazne zwierzętom
Z danych wynika też, że najbardziej przyjaznym zwierzętom miastem jest Poznań. To tutaj kierowcy najczęściej zgadzają się, aby realizować przejazdy w towarzystwie czworonogów. Miastem, gdzie zamawiamy Uber Pets najczęściej, pozostaje jednak Warszawa — rekordzista skorzystał z tej usługi aż 319 razy!
Użytkownicy doceniają podróże z Uber Pets. W komentarzach pozostawionych po zakończonych przejazdach pasażerowie dziękują za komfortowa i bezpieczną podróż, oraz wyrozumiałość dla ich psów, kotów… a nawet jeży.
Zamówienie przejazdu Uber Pets jest tak proste jak podróż popularnym UberX. Wystarczy uruchomić aplikację Uber, wybrać adres docelowy, odbioru, a platforma połączy nas z najbliższym kierowcą, który wyraził zgodę na podróże ze zwierzętami domowymi.
Korzystając z Uber Pets, należy pamiętać o dobrych praktykach, takich jak:
· Pilnowanie, aby nasz czworonożny towarzysz nie przeszkadzał kierowcy w prowadzeniu auta
· W razie możliwości zabranie ze sobą koca, na którym posadzimy naszego pupila, lub wzięcie go na kolana — aby zadbać o czystość pojazdu
· Podróżowanie ze zwierzęciem na smyczy, w kagańcu lub transporterze
· Skontaktowanie się z kierowcą, jeśli podróżujemy z więcej niż jednym pupilem. W ramach Uber Pets możemy podróżować z jednym zwierzęciem, chyba że kierowca wyrazi zgodę na przyjęcie dodatkowych pasażerów
W ramach Uber Pets można podróżować ze zwierzętami domowymi. Więcej informacji na temat korzystania z Uber Pets można znaleźć na stronie: https://www.uber.com/pl/blog/uber-pets

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Infrastruktura
Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć

Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.