NOWY WD MY PASSPORT SSD – Z MYŚLĄ O SZYBKOŚCI
Western Digital oficjalnie wprowadza do oferty nowe modele zewnętrznych dysków SSD z popularnej serii My PassportTM SSD – oferujące do 2TB* pojemności urządzenia zaprojektowano z myślą o użytkownikach oczekujących najwyższej wydajności i szybkości. Zamknięte w zgrabnej, metalowej obudowie i oferujące najwyższą prędkość przesyłania danych (dzięki zastosowania technologii NVMe™) nowe dyski pozwalają użytkownikom domowym i profesjonalistom wygodnie, szybko i bezpiecznie zapisywać, przechowywać i chronić wszelkie ważne dla nich pliki.
“Nowa seria My Passport SSD gwarantuje wydajność, niezawodność i wszechstronność, której oczekują od nas klienci. To potężne i wyrafinowane rozwiązanie dla osób, które codziennie tworzą i gromadzą dane, hobbystów czy profesjonalistów, którzy chcą przechowywać i przenosić szybko ogromne ilości plików. Zaokrąglone narożniki, falujące akcenty i miękkie krawędzie sprawiają, że dyski prezentują się wyjątkowo elegancko – zastosowane w nich charakterystyczne wzornictwo nie pozostawia jednak wątpliwości, że pochodzą one z wielokrotnie nagradzanej i docenianej przez użytkowników serii WD My Passport” – powiedziała Susan Park, vice president działu Consumer Solutions w Western Digital.
Stworzone dla twórców
Dziś częściej niż kiedykolwiek wszyscy jesteśmy twórcami – i wszyscy szukamy rozwiązań, które pozwolą nam bezpiecznie zapisywać, przechowywać i przenosić nasze cyfrowe dzieła (które na dodatek stają się coraz większe). Dzięki nowym dyskom My Passport SSD możemy przenosić i edytować pliki blisko dwukrotnie szybciej niż w przypadku poprzedniej generacji – dzięki czemu mamy więcej czasu na inne działania. Nie jest ważne, czy korzystasz na co dzień z laptopa czy komputera stacjonarnego, czy twoje pliki potrzebne są ci w pracy czy w domu – na nowych dyskach możesz je bezpiecznie przechowywać.
Wydajność SSD… w nowej szacie
Nowa seria WD My Passport SSD została od podstaw zaprojektowana tak, by zapewnić użytkownikom najwyższą wydajność i niezawodność… a także odrobinę luksusu. Stylowa obudowa nie tylko świetnie wygląda, ale jest też odporna na uszkodzenia i skutecznie chroni swoją zawartość. Dyski idealnie leżą w dłoni i doskonale mieszczą się w torbie czy kieszeni plecaka, dzięki czemu użytkownicy mogą mieć swoje dane zawsze pod ręką i pozostać produktywnymi niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Co istotne, dyski dostępne są w całej gamie stylowych, modnych kolorów (w tym m.in. szarym, błękitnym, czerwonym oraz złotym), więc każdy może wybrać wersję idealnie pasującą do jego preferencji.
Nowości z serii My Passport SSD oferują również zestaw najnowocześniejszych funkcji i technologii:
- Niesamowicie szybką technologię NVMe, zapewniającą prędkość odczytu danych sięgającą 1050 MB/s1 oraz zapisu sięgającą 1000MB/s1.
- Zabezpieczenie zawartości hasłem i 256-bitowym sprzętowym szyfrowaniem AES – co gwarantuje wysokie bezpieczeństwo danych i łatwość obsługi.
- Odporność na wibrację, wstrząsy i upadki (do 1,98 m)
- Oprogramowanie2 pozwalające na łatwe wykonywanie backupu dużych plików na dysku lub w chmurze danych3.
- Złącze USB 3.2 Gen-2 z kablem USB-C™ i adapterem USB-A.
- Gotowość do pracy z komputerami Mac® i PC (bez instalowania dodatkowego oprogramowania).
Ceny i dostępność
Dyski WD My Passport SSD objęte są 5-letnią ograniczoną gwarancją i są już teraz dostępne – w wersjach o pojemności 500 GB i 1 TB, w kolorze Grey (szary) u wybranych sprzedawców na całym świecie. Dodatkowe kolory i wersje o wyższej pojemności pojawią się na rynku jeszcze w tym roku. Sugerowana cena producenta (MSRP) wersji 500 GB to 780 PLN, zaś 1 TB – 1250 PLN.
Najnowsze informacje nt. produktów WD:
- Facebook: WD
- Instagram: @wdcreators
- Twitter: @WDCreators
* w przypadku podawania pojemności, 1GB = 1 miliard bajtów. Rzeczywista pojemność może być mniejsza, w zależności od środowiska operacyjnego.
1 w przypadku podawania szybkości transferu 1 MB/s = 1 milion bajtów na sekundę. Rzeczywista pojemność może się różnić, w zależności od urządzenia host, warunków użytkowania, pojemości dysku oraz innych czynników.
2 niezbędna jest aktywacja online.
3 niezbędne może być zarejestrowanie konta w aplikacji lub usłudze chmurowej. Warunki świadczenia usług przez twórcę aplikacji/platformy chmurowej mogą się zmienić, zostać zakończone lub przerwane w różnych krajach.
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.