Nowy Mio MiVue C595W Dual – bezpieczeństwo samochodu podczas jazdy i postoju
Wideorejestartor pełen niezbędnych funkcji
Mio MiVue C595WD posiada wbudowane moduły GPS oraz Wi-Fi. Dzięki dobrze znanej matrycy Sony STARVIS CMOS nagrania są wysokiej jakości również przy minimalnej ilości światła, co zapewnia szczegółowość nagrania wideo.
Ostrzeżenia przed odcinkowym pomiarem prędkości oraz fotoradarami
Jedną z bardziej przydatnych funkcji kamery Mio MIVue C595WD jest ostrzeganie przed fotoradarami. Kamera MiVue C595WD ostrzeże cię nie tylko przed nimi, ale także przed odcinkowym pomiarem prędkości. Jak to wygląda w praktyce? Wideorejestrator pokazuje dystans oraz czas w sekundach do zbliżającego się fotoradaru, wskazuje ograniczenie prędkości oraz dostarcza informacji o twojej średniej prędkości na mierzonym odcinku. Ta nowatorska funkcja oferowana przez Mio uchroni cię przed otrzymaniem mandatu za przekroczenie prędkości.
Model Mio MiVue C595W Dual wyposażony jest w superkondensator, który ma dużo dłuższą żywotność niż zwykły akumulator. Oznacza to, że nie trzeba go tak często wymieniać, ani ładować.
Prywatny monitoring
W trybie postojowym urządzenia Mio MiVue C595W Dual mogą nagrywać cały czas, aktywując się automatycznie i rejestrując obraz, gdy zostanie wykryty ruch z przodu pojazdu. Dzięki temu dowody będą gromadzone nawet wtedy, gdy jesteś poza pojazdem. Warto zainstalować SmartBox III, by w pełni korzystać z opcji monitoringu twojego auta. Dodatkowo, dzięki wbudowanym modułom GPS i Wi-Fi, użytkownik może łatwo udostępniać nagrania, a także korzystać z funkcji lokalizacyjnych.
Mio MiVue C595W Dual to kompletny zestaw który zapewnia nie tylko wysoką jakość nagrań, ale również dodatkowe funkcje ułatwiające korzystanie z rejestratora. Dzięki temu kierowca może być pewny, że każda podróż zostanie uwieczniona w najwyższej jakości, a nagrania będą dostępne w razie potrzeby.
Tylna kamera
Druga kamera Mio MiVue T35 służy do zapisu trasy z tyłu pojazdu. Dzięki użyciu protokołu TVI do zapisu kamery mogą być połączone 8-metrowym kablem gwarantującym brak zakłóceń. 8 metrów do wystarczająco, aby móc zainstalować ten zestaw w pojazdach dłuższych niż tradycyjne samochody osobowe.
Zestaw Mio MiVue C595W Dual, podobnie jak wszystkie inne kamery Mio, objęty jest aż 3-letnią gwarancją producenta. Mio MiVue C595W Dual kosztuje 599 zł.

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Już wkrótce: Hak holowniczy Steinhof do Dacii Duster III

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Infrastruktura

Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć
Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.