Nowy Gruszczyn. I etap osiągnął stan surowy zamknięty
W podpoznańskiej gminie Swarzędz trwa realizacja osiedla Nowy Gruszczyn. W I etapie, zlokalizowanym przy ulicy Katarzyńskiej w Gruszczynie, powstanie łącznie siedem budynków dwulokalowych. Aktualnie trwają zaawansowane prace budowlane w każdym z nich. Wszystkie domy osiągnęły już stan surowy zamknięty, co oznacza, że zostały wstawione okna i zamontowany dach.
Nowy Gruszczyn, inwestycja zlokalizowana przy ulicy Katarzyńskiej w Gruszczynie to nowy projekt deweloperski na przedmieściach Poznania. W pierwszym z sześciu etapów inwestycji, którą realizuje Sky Investments, znajdzie się 7 domów, czyli 14 lokali mieszkalnych w zabudowie bliźniaczej. Klienci mogli wybrać jeden z dwóch typów domów o zróżnicowanej powierzchni użytkowej - A - 141 mkw. i B - 135,14 mkw. O szczegółach dotyczących poszczególnych prac informuje Katarzyna Wyszyńska z biura sprzedaży Sky Investments. - W czterech budynkach dwulokalowych na ukończeniu są prace związane z elewacjami zewnętrznymi. Natomiast w kolejnych 3 budynkach trwa docieplanie styropianem. Najważniejsze, że wszystkie domy osiągnęły już stan surowy zamknięty, co oznacza, że zostały wstawione okna i zamontowany dach. Przed naszym zespołem kolejne zadania, w tym przede wszystkim dokończenie elewacji, skupienie się na takich elementach, jak drewniane wstawki, rynny, parapety zewnętrzne. Następnie zostaną przygotowane miejsca postojowe z kostki brukowej. Po wykonaniu tych prac, pozostają wnętrza, gdzie będą wylewane posadzki. Później pozostaną już drobniejsze prace, ale czasochłonne – wyjaśnia przedstawicielka firmy Sky Investments.
Niemal wszystkie lokale z I etapu inwestycji Nowy Gruszczyn zostały sprzedane. To oznacza, że projekt cieszy się sporym zainteresowaniem i z pewnością doczeka się kontynuacji w postaci kolejnych etapów. Docelowo w ramach osiedla dostępnych będzie 38 domów, czyli 76 lokali. Każdy lokal ma dwa poziomy. Parter z kuchnią, salonem i łazienką tworzą strefę dzienną, a piętro z trzema sypialniami, dwiema garderobami i łazienką – strefę wypoczynkową. – Nasz projekt szczególnie podoba się rodzinom, które zauważają bliskość przyrody oraz przestrzeń domu. Są to cechy bardzo ważne dla inwestycji podmiejskich, dlatego cieszymy się, że trafiamy w gusta naszych klientów – podsumowuje Katarzyna Wyszyńska. Pierwsze domy w ramach inwestycji Nowy Gruszczyn będą gotowe już w przyszłym roku. Ponadto na ukończeniu jest osiedle Rodzinne Podolany, zlokalizowane przy ul. Heleny Rzepeckiej, gdzie docelowo będzie 99 mieszkań i domów w zabudowie szeregowej. Dosłownie ostatnie z nich, o powierzchni ponad 70 mkw. są dostępne w sprzedaży.
Jaki kamień naturalny wybrać na podłogę? Porady i inspiracje
Nowa Murowana z miesiącem korzyści
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
P. Serafin: Potrzebujemy bardziej elastycznego unijnego budżetu. UE musi ponownie stać się synonimem innowacyjności i konkurencyjności
Nowy komisarz UE ds. budżetu, zwalczania nadużyć finansowych i administracji publicznej Piotr Serafin wskazuje, że budżet na kolejną perspektywę finansową UE powinien być bardziej elastyczny, by można było reagować w razie wystąpienia nieprzewidywalnych zdarzeń. W najbliższych miesiącach będą trwały konsultacje z państwami członkowskimi i Parlamentem Europejskim na temat priorytetowych obszarów na przyszłą siedmiolatkę.
Ochrona środowiska
Pozew przeciwko Skarbowi Państwa za brak skutecznej walki ze smogiem. Może to wpłynąć na przyszłe regulacje
Fundacja ClientEarth w imieniu dwóch osób chorych na astmę pozwała właśnie Skarb Państwa za brak skutecznej walki ze smogiem. Po raz pierwszy w Polsce sąd będzie musiał zbadać, czy istnieje bezpośredni związek między zanieczyszczeniem powietrza a poważnymi schorzeniami. To przełomowa sprawa, która może zmienić sposób egzekwowania prawa do życia i zdrowia.
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.