Komunikaty PR

Nowość w termoizolacji - podwójne płyty

2023-03-27  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Best Brands PR
Best Brands PR

Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl

Płyty styropianowe składające się z dwóch warstw o różnych, ale uzupełniających się właściwościach to odpowiedź firmy Styropmin na rosnące oczekiwania co do efektywności ocieplenia domów.     

Linia Duo Line składa się z trzech produktów: do izolacji ścian zewnętrznych, do izolacji fundamentów oraz izolacji takich miejsc, jak dachy odwrócone, gdzie jest ryzyko większej wilgotności. Warstwy są dopracowane nie tylko pod względem parametrów, ale różnią się także strukturą, co pozwala osiągnąć dodatkowe korzyści. Na przykład - są bardziej odporne na wilgoć, a specjalne żłobienia skuteczniej odprowadzają wodę.

„Przy projektowaniu płyt Duo Line postawiliśmy przed sobą dwa główne cele. Po pierwsze mają dawać najlepszą możliwą izolację, a po drugie - nie tylko parametry, ale i sam sposób montażu musi temu sprzyjać. Stąd zdecydowaliśmy się choćby na tak z pozoru nieznaczącą zmianę jak zwiększenie rozmiarów płyty. W praktyce oznacza to mniej łączeń, a tym samym mniejsze ryzyko powstawania mostków termicznych, czyli miejsc nadmiernego uciekania ciepła” - opowiada Dariusz Pruszkowski, doradca techniczny w Styropminie.

Jak zatem wyglądają podwójne nowe płyty?

Duo Line Protect i Passive Protect są przeznaczone przede wszystkim do izolacji fundamentów. Seria Protect to płyty zielone, a Passive Protect - ciemnoszare, grafitowe. Oba rodzaje mają dodatkową membranę ochronną z tworzywa sztucznego - to daje zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi, szkodnikami czy oddziaływaniem mikroorganizmów. Sztywna membrana eliminuje konieczność stosowania dodatkowej folii kubełkowej, a jej wykończenie z wyżłobieniami w kształcie kropel umożliwia swobodny odpływ wody.

Duo Line Green&Black zostały zaprojektowane przede wszystkim z myślą o dachach odwróconych, ale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie jest ryzyko większej wilgoci. Jak wskazuje nazwa, płyty te składają się z warstwy zielonej i ciemnej, grafitowej. Ta druga ma specjalną strukturę, która ułatwia klejenie. Warstwa zielona zaś ma obniżoną nasiąkliwość, a jednocześnie zwiększoną wytrzymałość mechaniczną. Również w tym przypadku jest wykończona wyżłobieniami w kształcie kropel, które ułatwiają odprowadzanie wody.

Duo Line White&Black „Szarotka” to biało-czarne płyty służące ocieplaniu ścian zewnętrznych. Warstwa ciemna jest tak zaprojektowana, by jak najlepiej trzymała się powierzchni - jest to możliwe m.in. dzięki fakturze, która zwiększa przyczepność. Biała warstwa z kolei odbija promienie słoneczne - a to oznacza ograniczenie ryzyka zniekształcenia się płyty.

Ściany zewnętrzne to z reguły największy obszar, na którym układana jest warstwa izolacji. „Szarotka” jest tak pomyślana, by montaż był sprawny i łatwy. Płyty Duo Line są większe, więc ich układanie idzie szybciej. Jednocześnie oznacza to mniej łączeń. Dodatkowo – w celu zminimalizowania ryzyka nieszczelności i mostków termicznych - w płytach zastosowano specjalne frezy dla jeszcze szczelniejszego łączenia płyt.  Na płytach oznaczone są także miejsca nakładania kleju i kołkowania, co ułatwia precyzyjne mocowanie płyt styropianowych.

„Termoizolacja to konieczność, i ze względu na ochronę klimatu, i z powodu kosztów energii, które obecny kryzys energetyczny boleśnie uświadomił wielu osobom. Niemniej w branży budowlanej widać to było od lat - choćby poprzez systematycznie zaostrzane normy, jeśli chodzi o zapotrzebowanie na energię. Zależało nam zatem na tym, by stworzyć innowacyjne płyty, które dadzą rzeczywisty i odczuwalny efekt” - podsumowuje Dariusz Pruszkowski.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Teraz albo nigdy? Zobacz, kiedy warto kupić mieszkanie Biuro prasowe
2023-06-02 | 11:00

Teraz albo nigdy? Zobacz, kiedy warto kupić mieszkanie

W kwietniu ceny mieszkań na rynku pierwotnym i wtórnym urosły kolejny miesiąc z rzędu – czytamy w specjalnie przygotowanym raporcie portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl. Biorąc
Dom STYROPMIN: 30 lat doświadczenia – 200 lat planów!
2023-06-01 | 01:00

STYROPMIN: 30 lat doświadczenia – 200 lat planów!

Firma STYROPMIN świętuje 30 urodziny! Od początku lat 90. nieprzerwanie dostarcza swoim klientom najwyższej jakości materiały termoizolacyjne. Jest wiodącym i jednym z największych
Dom Postępy na Osiedlu Poznań Malarska
2023-05-31 | 09:00

Postępy na Osiedlu Poznań Malarska

Trwa rozbudowa projektu mieszkaniowego Osiedle Poznań Malarska. Na granicy stolicy Wielkopolski i Szczytnik powstaje inwestycja z lokalami w zabudowie bliźniaczej, szeregowej oraz

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Start-upy nie narzekają na brak dostępu do finansowania. Równie ważny jest dla nich mentoring i wsparcie ekspertów

Polskie start-upy dobrze sobie radzą na europejskim i globalnym rynku, chętnie kierują swoje rozwiązania do dużych firm i korporacji, a ich domeną jest głównie software – wynika z ostatniego raportu Fundacji StartUp Poland. Jak wskazuje założyciel funduszu EEC Ventures Konrad Sitnik, tym, co warunkuje sukces, jest przede wszystkim determinacja founderów i dobry, skalowalny model biznesowy. – Ostatni element do tej układanki to jest mądry inwestor, który poza pieniędzmi zapewni również mentoring i wsparcie intelektualne – mówi ekspert. Taką rolę chce pełnić Tauron, który ze start-upami ściśle współpracuje już od kilku lat, oferując im autorski program akceleracyjny.

Partner serwisu

Venture Cafe Warsaw

Ochrona środowiska

Odchodzenie od węgla następuje zbyt wolno. W tym tempie świat zmierza w kierunku ocieplenia o 3 stopnie

Zużycie energii z węgla nie zmniejsza się wystarczająco szybko – ostrzegają szwedzcy naukowcy. Z ich analizy zobowiązań poszczególnych krajów dotyczących dekarbonizacji wynika, że w tym tempie nie uda się osiągnąć celu porozumienia paryskiego, jakim jest ograniczenie ocieplenia klimatu do maksymalnie 2 stopni do końca wieku. Bardziej realny scenariusz to wzrost temperatury o co najmniej 2,5, a nawet o 3 stopnie Celsjusza. W Europie w odchodzeniu od węgla przodują Niemcy, z kolei polska gospodarka wciąż jest i najprawdopodobniej długo jeszcze będzie silnie uzależniona od tego surowca. Globalna optyka wskazuje natomiast, że największy problem z dekarbonizacją będzie miała Azja.

Nauka

Polska spółka pracuje nad testem wykrywającym wcześnie raka trzustki z próbki moczu. Przełomowa technologia wchodzi w zaawansowany etap badań

Polska spółka Urteste jest w trakcie pracy nad testem wykrywającym raka trzustki. Badania kliniczne nad projektem Panuri, bo o nim mowa, mogą się rozpocząć jeszcze w tym roku. – To technologia innowacyjna, w zasadzie niestosowana przez inne firmy na świecie – mówi prezes zarządu Urteste, Grzegorz Stefański. Jednocześnie zapowiada dalsze prace nad 10 prototypami testów diagnostycznych do badania kolejnych nowotworów. Biotechnologiczna spółka niedawno przeszła z NewConnect na główny parkiet GPW w Warszawie. Ten obszar działalności cieszy się coraz większym zainteresowaniem inwestorów.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.