Nowość od Icy Dock - czterodyskowa obudowa dla SSD M.2 NVMe MB720M2K-B
Projekt Zero2
Kunickiego 5/214
30-134 Kraków
dominika|projektzero2.pl| |dominika|projektzero2.pl
739033040
www.projektzero2.pl
ToughArmor MB720M2K-B obsługuje do 4 dysków SSD M.2 PCIe NVMe z prędkością do 32 Gb/s za pomocą MiniSAS HD (SFF-8643). Przyjmuje każdy standardowy napęd M.2 o długości od 30 do 110 mm (2230, 2242, 2260, 2280, 22110). Dzięki obudowie dyski są umieszczane z przodu komputera, co sprawia, że instalacja i usuwanie napędów jest prostsze i wydajniejsze.
Dyski SSD M.2 PCIe NVMe są najczęściej zakładane pod kątem 45 stopni, a następnie przykręcane do płyty głównej. Korzystając z ToughArmor MB720M2K-B, użytkownik może po prostu włożyć dysk M.2 SSD do kieszeni, wyregulować blokadę na odpowiednią długość dla każdego typu dysku M.2 i wcisnąć dysk, aby zablokować na miejscu. Cały proces zajmie użytkownikom mniej niż pięć sekund, co pozwala uniknąć kłopotów z drobnymi, łatwymi do zgubienia śrubkami, a jednocześnie zapewnia bardziej wydajny i innowacyjny sposób instalowania dysków M.2.
Uziemienie M.2 jest bardzo ważne, aby zapewnić bezpieczeństwo danych i dysku. Bez uziemienia podczas wymiany dysków istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia wstrząsów elektrostatycznych, które mogą uszkodzić dane. Konstrukcja uziemionego złącza chroni dysk przed wyładowaniami, zapewniając, że dane są zawsze bezpieczne podczas wymiany dysku.
ToughArmor MB720M2K-B zapewnia niezawodność produktu nawet po wielu latach od wdrożenia. Jest w stanie wytrzymać w najtrudniejszych warunkach, dzięki silnej, metalowej konstrukcji w całym urządzeniu. Dyski SSD M.2 NVMe mogą być problematyczne z powodu częstego przegrzewania, co powoduje obniżenie wydajności i ograniczenie prędkości transferu. Mając na uwadze te trudności, ToughArmor MB720M2K-B został wyposażony w bardzo duży, wysokowydajny radiator aluminiowy zainstalowany na każdej tacy. Dodatkowo urządzenie zawiera podkładki termiczne, aby zapewnić dokładne rozproszenie nadmiernego ciepła w całym radiatorze. Z tyłu umieszczono dwa wentylatory o średnicy 40 mm.
W celu zapewnienia dodatkowego bezpieczeństwa Icy Dock zastosowało system blokady na klucz dla każdego z dysków. Z kolei dla łatwiejszego trzymania porządku wśród dysków, producent dołącza plastikowe etykiety ID, które pomogą ponumerować napędy.
Obudowa Icy Dock ToughArmor MB720M2K-B jest już dostępna u polskiego dysytrubora, firmy MOSPAN.
Jeden przycisk robi różnicę! Zestaw bezprzewodowy Hama WKM-750 z klawiszem AI
Spryt i komfort na topie. Zestaw bezprzewodowy z myszą i klawiaturą Hama WKM-550
WiFi 7 - ultraszybka sieć bezprzewodowa w domu i w biznesie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.