Komunikaty PR

Nowość! Bostik FIXPRO KLEJ ULTRA SZYBKI I MOCNY – ekspresowy klej do mocnych moc

2022-05-25  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Bostik wprowadza na rynek nowy klej o ekstremalnej sile – Bostik FIXPRO KLEJ ULTRA SZYBKI I MOCNY. To nowe rozwiązanie, przeznaczone do trwałego mocowania, trzyma mocno już po 15 minutach.  Klej Bostik FIXPRO KLEJ ULTRA SZYBKI I MOCNY, który może być stosowany zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń, jest także kompatybilny z większością materiałów i podłoży.

Dzięki ekstremalnej sile - 367kg/10cm2 - Bostik FIXPRO KLEJ ULTRA SZYBKI I MOCNY idealnie sprawdzi się do trwałego klejenia na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń rozmaitych materiałów budowlanych oraz elementów wykończeniowych i dekoracyjnych – w tym tych, wykonanych z kamienia, ceramiki czy stali. Dzięki ultra cienkiej spoinie, klej trzyma mocno już po 15 minutach, a jego całkowity czas schnięcia wynosi 60 minut. Po utwardzeniu, jest lekko elastyczny, a także odporny na wilgoć, niekorzystne warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia. Bezzapachowy Bostik FIXPRO KLEJ ULTRA SZYBKI I MOCNY posiada także neutralny system utwardzania, jak również jest niekorozyjny w kontakcie z metalami. 

Wszechstronne zastosowanie

Nowy, ekspresowy, hybrydowy i elastyczny klej od Bostik wykazuje doskonałą przyczepność do większości materiałów budowlanych – bez gruntowania. Sprawdza się m.in. w przypadku betonu, kamienia, tynków, wylewki, ceramiki budowlanej, lakierowanego lub impregnowanego drewna. Swoje zastosowanie znajdzie także w przypadku MDF, HDF, korka, sklejki, płyt wiórowych, stali emaliowanej i nierdzewnej, aluminium, cynku, miedzi, ołowiu, glazury, terakoty, gresu, szkła, luksfery, ceramiki sanitarnej, porcelany, PCW, PU, HPL i twardych tworzyw sztucznych podobnego typu.

Dzięki wszechstronnemu zastosowaniu i zaawansowanym właściwościom, za pomocą Bostik FIXPRO KLEJ ULTRA SZYBKI I MOCNY można trwale sklejać takie elementy jak galanteria betonowa, architektura ogrodowa, ceramiczna lub cementowa dachówka, płyty gipsowo-kartonowe, podkonstrukcje, profile aluminiowe, luksfery, jak również ścienną lub sufitową sztukaterię, płytki ceramiczne, listwy, parapety, progi, cokoły, panele ścienne, okładziny izolacyjne czy stolarkę meblową.

Jak kleić? FIXCOACH radzi!

Klejenie za pomocą Bostik FIXPRO KLEJ ULTRA SZYBKI I MOCNY jest ekstremalnie proste. Przed użyciem należy odpowiednio przygotować docelową powierzchnię. W tym celu dane podłoże musimy oczyścić i odtłuścić. Może być ono lekko wilgotne (matowo wilgotne, tj. bez zastoin wody). W przypadku podłoży chłonnych, możemy delikatnie zrosić powierzchnię mgiełką wodną, która przyspieszy wiązanie kleju. Przed użyciem na podłożach z tworzyw sztucznych lub powłokach malarskich, zaleca się przeprowadzenie testu przyczepności. Do połączeń z powierzchniami mocno porowatymi lub silnie chłonnymi, stosujmy grunt Bostik Universal Primer T300 - wtedy po zagruntowaniu czekamy od 15 minut do 4 godzin przed nałożeniem kleju.

Kiedy mamy przygotowane odpowiednio podłoże, czas na etap klejenia. Jak radzi FIXCOACH, za pomocą pistoletu ręcznego lub pneumatycznego należy nakładać produkt jednostronnie równoległymi, pionowymi i cienkimi paskami w niewielkich odstępach – od 5-10 cm w zależności od rozmiaru i ciężaru przyklejanych elementów oraz ok. 5 cm od krawędzi. FIXCOACH zaleca także, aby rozmiar pasków kleju wynosił 3 mm grubości i 5 mm szerokości – ale tylko w przypadku równych i dobrze spasowanych powierzchni. Samo klejenie przeprowadzamy w sposób ciągły, bez nakładania punktowego, a następnie dociskamy. W przypadku elementów klejonych w pionie, podeprzyjmy lub w inny sposób zabezpieczmy przed przemieszczeniem przez 15 minut od aplikacji. Po upływie ok. 15 minut można zdjąć podpórkę (dotyczy warunków +23°C i 50% RH). Zapewnijmy skuteczną wentylację. Tempo utwardzania produktu jest uzależnione od temperatury otoczenia i wilgotności powietrza. Wraz ze wzrostem temperatury i poziomu wilgotności proces polimeryzacji przebiega szybciej.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Jaki kamień naturalny wybrać na podłogę? Porady i inspiracje Biuro prasowe
2024-11-25 | 10:00

Jaki kamień naturalny wybrać na podłogę? Porady i inspiracje

Kamień naturalny od lat cieszy się popularnością jako element wykończeniowy podłogi, łącząc wyjątkowe walory estetyczne z trwałością. Dzięki swojej różnorodności, znajduje
Dom Nowa Murowana z miesiącem korzyści
2024-11-25 | 09:00

Nowa Murowana z miesiącem korzyści

Zakupowe szaleństwo z okazji Black Friday zbliża się wielkimi krokami. Od jakiegoś czasu rabaty dotykają każdą branżę, w tym deweloperską. Inwestor, realizujący dwa osiedla pod
Dom Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
2024-11-07 | 11:00

Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją

Scandic Park wprowadził do sprzedaży kolejny etap inwestycji Bajkowy Dopiewiec. Powstaje 10 domów parterowych w zabudowie bliźniaczej. Deweloper proponuje eko rozwiązania, gdzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł

Infrastruktura

PGE: Na dniach zapadnie decyzja inwestycyjna dla Baltica 2. Ta morska farma wiatrowa ma zacząć działać od 2027 roku

Wyniki finansowe i operacyjne PGE Polskiej Grupy Energetycznej za III kwartał 2024 roku są stabilne i zgodne z wcześniejszymi szacunkami, co pozwala utrzymać kurs na wielkoskalowe inwestycje transformujące polską energetykę – podała spółka. Jednym z flagowych projektów jest budowa Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica o łącznej mocy ok. 2,5 GW. W najbliższych dniach zapadnie decyzja inwestycyjna w sprawie jej pierwszego etapu, projektu Baltica 2.

Polityka

P. Serafin: Potrzebujemy bardziej elastycznego unijnego budżetu. UE musi ponownie stać się synonimem innowacyjności i konkurencyjności

Nowy komisarz UE ds. budżetu, zwalczania nadużyć finansowych i administracji publicznej Piotr Serafin wskazuje, że budżet na kolejną perspektywę finansową UE powinien być bardziej elastyczny, by można było reagować w razie wystąpienia nieprzewidywalnych zdarzeń. W najbliższych miesiącach będą trwały konsultacje z państwami członkowskimi i Parlamentem Europejskim na temat priorytetowych obszarów na przyszłą siedmiolatkę.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.