Nowoczesne ocieplenie domu
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
Efektywne zarządzanie energią w budynku nie jest możliwe bez szczelnej warstwy termoizolacji. Dzięki piance natryskowej Soudafoam SPF firmy Soudal zatrzymamy ciepło w domu.
Poliuretanowa pianka natryskowa jest nowoczesnym materiałem stosowanym do ocieplania różnych elementów budynku. Wyjątkowo dokładnie pokrywa praktycznie każdą, także nierówną powierzchnię i bez problemu dociera do wszelkich zakamarków, tworząc pozbawioną mostków termicznych powłokę. Istotnymi zaletami tego rozwiązania jest lekkość warstwy ocieplenia, jej długowieczność oraz możliwość bardzo szybkiego przeprowadzenia prac termoizolacyjnych. Najwyższej jakości pianki natryskowe o znakomitych właściwościach izolacyjnych znajdziemy w portfolio firmy Soudal, które obejmuje: piankę Soudafoam SPF otwartokomórkową, piankę Soudafoam SPF zamkniętokomórkową oraz natryskową piankę termoizolacyjną w sprayu.
Pianka Soudafoam SPF otwartokomórkowa przeznaczona jest do zastosowań wewnętrznych. Za jej pomocą skutecznie ocieplimy np. poddasze, podłogi i ściany (od wewnątrz). W strukturze tej pianki przeważają komórki otwarte, co oznacza, że charakteryzuje ją całkowita paroprzepuszczalność – w rezultacie skutecznie zapobiega powstawaniu pleśni w pomieszczeniu.
Za pomocą Soudafoam SPF zamkniętokomórkowej wykonamy szczelną termoizolację zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Pianka ta składa się w 97% z komórek zamkniętych, jest wodoszczelna i nienasiąkliwa. Powszechnie wykorzystuje się ją m.in. do ocieplania dachów, stropów, ścian zewnętrznych, a także do hydroizolacji fundamentów.
Pianka termoizolacyjna w sprayu jest przystosowana do aplikacji standardowym pistoletem do pian (w przeciwieństwie do pianek Soudafoam SPF, które wymagają użycia specjalnego agregatu natryskowego). Doskonale sprawdzi się przy ocieplaniu niewielkich konstrukcji, doszczelnianiu stolarki otworowej, ścian i sufitów, a także przy wygłuszanie przepustów i przejść rurowych. Dostępna jest również wersja tej pianki z wbudowanym aplikatorem Genius Gun, który umożliwia dozowanie preparatu jedną ręką i – w konsekwencji – pozwala użytkownikowi lepiej zadbać o swoje bezpieczeństwo np. podczas prac prowadzonych na wysokości.
Więcej informacji na temat pianek natryskowych Soudal można znaleźć na stronie www.soudal.pl i www.domszczelny.pl

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Infrastruktura
Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć

Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.