Komunikaty PR

Nowe rozwiązanie do ocieplenia podłóg

2021-11-24  |  11:05
Biuro prasowe
Kontakt
Best Brands PR
Best Brands PR

Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl

Podłogówka to komfortowy i zdrowy sposób ogrzewania domu. Jednak to, czy jesteśmy w stanie w pełni cieszyć się z jej zalet, zależy w dużej mierze od zastosowanej termoizolacji. Styropmin zaprojektował nowatorski system płyt styropianowych przeznaczony między innymi do tego celu.

Wielu osobom ogrzewanie podłogowe kojarzy się z budownictwem energooszczędnym. I słusznie. Bierze się to stąd, że rozkład temperatury – cieplej na dole, chłodniej na górze – jest odczuwany przez człowieka jako bardziej komfortowy. W praktyce oznacza to, że wcale nie trzeba przegrzewać pomieszczeń, wręcz przeciwnie temperatura w pomieszczeniach z podłogówką jest zazwyczaj niższa o ok. 2 st. Celsjusza w porównaniu do domów, w których działają tradycyjne grzejniki. Mniejsze zużycie ciepła, a tym samym energii potrzebnej do jego wyprodukowania, to pierwszy argument przemawiający za energooszczędnością podłogówki.

Jest i drugi. Podłoga nie może być zbyt gorąca. Z tego względu ogrzewanie podłogowe inaczej nazywane jest ogrzewaniem niskotemperaturowym. A to oznacza, że trzeba mądrze pilnować, by tego ciepła nie tracić. Sprawdzi się zatem w domach, które co do zasady charakteryzują się małymi stratami ciepła, czyli prawidłowo ocieplonych.

„Rozwiązania energooszczędne przestały być luksusem. Z jednej strony zaostrzają się wymagania budowalne, z drugiej – coraz więcej osób świadomie wybiera dbałość o środowisko. Jako Styropmin odpowiadamy na te potrzeby i projektujemy technologie, dzięki którym możemy oszczędzać energię. Takim właśnie rozwiązaniem jest nowy produkt o nazwie Instal Panel, czyli trzy rodzaje płyt przygotowanych specjalnie do ocieplenia stropów międzykondygnacyjnych oraz podłóg na gruncie, których dodatkowym atutem jest usprawnienie montażu instalacji najpopularniejszego, wodnego ogrzewania podłogowego” – wskazuje Dariusz Pruszkowski, doradca techniczny w firmie Styropmin.

Dodatkowa bariera

Płyty Instal Panel – w trzech rodzajach: ALU, PP i PASSIVE PP – mają nie tylko bardzo dobre parametry, jeśli chodzi o zatrzymywanie ciepła, ale również pokryte są jednostronnie warstwą srebrnej tkaniny polipropylenowej lub folii metalizowanej. Jest to dodatkowa bariera dla ciepła. Wzmocniona została ich wytrzymałość mechaniczna, nie pękają przy montażu. Płyty Instal Panel PP oraz Instal Panel Passive PP są ponadto tak zaprojektowane, by sprawdzały się, gdy dochodzi do konieczności mocniejszego zakotwienia rur w izolacji.

Styropmin zadbał także o komfort wykonania termoizolacji przy użyciu płyt Instal Panel. Duży format i siatka z nadrukiem sprawiają, że montaż jest bezproblemowy. Co ważne specjalna konstrukcja zakładek na klej gwarantuje precyzyjne łączenie płyt ze sobą. „Im bardziej zwarta i jednolita warstwa termoizolacji, tym mniejsze ryzyko powstania tzw. mostków termicznych, czyli miejsc, przez które może „uciec” nadmierna ilość ciepła. Kwestia precyzji łączenia była dla nas bardzo istotna” – podkreśla Dariusz Pruszkowski.

Nowa technologia sprawdza się jako ocieplenie układane pod wodne ogrzewanie podłogowe zarówno w przypadku podłóg na gruncie, jak i między kondygnacjami.

Rodzaje podłogówki

W domach najczęściej montowane jest wodne ogrzewanie podłogowe. Jest to najprościej mówiąc zatopiony w jastrychu system rurek, przez które przepływa ciepła woda. Popularne jest także ogrzewanie elektryczne – to znaczy maty lub kable grzewcze, które mogą być montowane nie tylko wewnątrz pomieszczeń, ale również na zewnątrz np. jako ogrzewanie przeciwoblodzeniowe na schodkach wejściowych.

Oba systemy zapewniają równomierny rozkład temperatury, nie tylko bardziej komfortowy, ale i zdrowszy dla człowieka. W obu przypadkach ciepło oddawane jest przez promieniowanie, dzięki temu mniej unosi się kurzu, nie pojawia się bowiem dodatkowy ruch powietrza.

Trzeba jednak zadbać o odpowiednie wykończenie podłogi materiałami, które będą „pracować” razem z ogrzewaniem podłogowym. Należy też pamiętać, że nie ma sensu rozkładać na podłodze puchatych dywanów, czy zastawiać pomieszczenia dużymi, ciężki meblami. Będą one niepotrzebnie blokować przepływ ciepła.

„Profesjonalny projektant powinien doradzić zarówno w sprawie wyboru materiałów budowalnych, jak i wykończeniowych. Przy inwestycji w dom nie możemy sobie pozwolić na niedoróbki. Warto poświęcić czas na poszukanie i sprawdzenie fachowców, których zatrudnimy” – podsumowuje doradca techniczny w firmie Styropmin.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Nieprzemijający wymiar piękna – kolekcje Cersanit inspirowane ponadczasowymi s Biuro prasowe
2021-11-26 | 10:08

Nieprzemijający wymiar piękna – kolekcje Cersanit inspirowane ponadczasowymi s

Aranżując swoją przestrzeń poszukujemy piękna, które nie ulegnie próbie czasu. Właśnie dlatego świetnym pomysłem będzie wybór estetyki, która od lat pozostaje
Dom II etap Osiedla Przy Jeziorach na ukończeniu
2021-11-25 | 15:30

II etap Osiedla Przy Jeziorach na ukończeniu

Poznańskie Osiedle Przy Jeziorach w budowie. Deweloper kończy prace w ostatnich domach z II etapu, a jednocześnie wykonywana jest kolejna część osiedla. W etapie III powstają już cztery
Dom Elegancki design w Twoim domu w stylu smart.
2021-11-23 | 01:00

Elegancki design w Twoim domu w stylu smart.

Stylowe oświetlenie może nadać przestrzeni wyjątkowego charakteru. Wybierając rozwiązania smart, możliwości jest jeszcze więcej. Sprawdź nasze pomysły i stwórz wymarzone

Więcej ważnych informacji

Venture Cafe Warsaw

Partner serwisu

Kosmos i lotnictwo

W ciągu kilku lat drony mogą przejść całkowitą ewolucję. Nowe pojazdy będą w stanie wykonać nawet najbardziej skomplikowane operacje

Drony stały się już nieodłączną częścią sił zbrojnych. Departament Obrony USA używa ich w niemal każdej operacji wojskowej od lat 50. XX wieku, obecnie z wojskowych bezzałogowców korzysta ponad 100 państw. Choć obecnie na rynku dronów decydującą rolę pełnią chińskie firmy, sytuacja stopniowo się zmienia. Polska firma B-Technology pracuje nad dronem, który może pływać, latać i jeździć. Wcześniej zaprojektowany pojazd jeżdżąco-latający już spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, m.in. Pentagonu. Takich pojazdów będzie jednak przybywać. – W ciągu pięciu–sześciu lat drony ewoluują i będą potrafiły wykonywać nawet najbardziej skomplikowane zadania – ocenia Witold Mielniczek, prezes B-Technology.

Edukacja

Rynek innowacji w edukacji znacząco zyskał w trakcie pandemii. Coraz więcej polskich start-upów wychodzi ze swoimi produktami na globalne rynki

Pandemia wymusiła na szkołach naukę zdalną, co otworzyło drogę dla rozwoju innowacyjnych rozwiązań i przyspieszyło wdrażanie nowych technologii w  edukacji. Eksperci oceniają, że w ostatnich miesiącach rynek „przeskoczył” co najmniej trzy lata rozwoju. Sektorem interesuje się coraz więcej start-upów. Najczęściej pracują one nad szkoleniami z zakresu kodowania, aplikacjami oraz grami edukacyjnymi i materiałami szkoleniowymi dla pracowników – wynika z raportu Fundacji Startup Poland. Globalnie rynek ten przyciąga duży kapitał, ale polscy inwestorzy są ostrożniejsi niż zagraniczni koledzy w finansowaniu tego typu przedsięwzięć.

Infrastruktura

Gen. W. Nowak: Wskazanie dostawcy wysokiego ryzyka nie zapewni bezpieczeństwa technologii. Ustawa o cyberbezpieczeństwie wymaga dalszych prac [DEPESZA]

– Każdy system, nieważne z jakich urządzeń się składa, można odpowiednio zabezpieczyć – ocenia gen. Włodzimierz Nowak, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa, nawiązując do proponowanej przez rząd oceny ryzyka dostawców sprzętu i technologii. Jego zdaniem skupianie się jedynie na dostawcy to tylko dotykanie wierzchołka góry lodowej, bo czynników ryzyka jest znacznie więcej. Zapisy ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa wskazują, że jeśli firma technologiczna zostanie uznana za dostawcę wysokiego ryzyka, będzie de facto wykluczona z polskiego rynku, a operatorzy telekomunikacyjni będą musieli zrezygnować z jej urządzeń i usług. Kryteria oceny w dużej mierze są oparte na kwestiach przynależności państwowej, co według części ekspertów jest wymierzone w koncerny chińskie.