Nowe Ogrody – prace zgodnie z harmonogramem
Jednym z największych rynków nowych mieszkań w Polsce można oczywiście wymienić Poznań, a szczególnie zachodnią stronę miasta. Jeziora: Strzeszyńskie i Rusałka, z pobliskimi terenami to ciekawa okolica do zamieszkania. Doskonałym przykładem są Nowe Ogrody, gdzie powstaje już V etap osiedla – Realizowany przy ulicy Meissnera budynek cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Wielkopolski. W najnowszym projekcie ponad 60% lokali znalazło swoich właścicieli. Pomimo obecnej sytuacji w naszym kraju oraz na świecie, wciąż otrzymujemy maile oraz telefony od klientów zainteresowanych naszą ofertą -informuje Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Investment. Obecnie w puli dostępne są kawalerki oraz mieszkania w układach 2-, 3- i 4-pokojowych. Powierzchnie wahają się od 31 do 89 mkw. Dodatkowo osiedle zyska boksy rowerowe, rozbudowany plac zabaw, podziemną halę garażową oraz nowe miejsca na lokale usługowe.
Aktualnie Proxin Investment wykonuje wszystkie prace budowalne przy V etapie zgodnie z przyjętym harmonogramem. W klatce E zakończono wykonywanie konstrukcji, obecnie stawiane są ściany działowe na parterze oraz na 1, 2 i 3 piętrze oraz rozprowadzana jest instalacja elektryczna na parterze i 1 piętrze. W klatce F budowlańcy zakończyli pracę przy izolacji termicznej oraz postawili ściany działowe w lokalach, na każdym piętrze. Rozpoczęto prace tynkarskie. W klatce GH oraz I zakończono działania na dachu, natomiast do 3 piętra wykonano instalacje elektryczne. Aktualnie trwają prace tynkarskie na parterze oraz na 1, 2 i 3 piętrze. Ponadto rozpoczęto wykonywanie elewacji – Obecnych oraz przyszłym klientów możemy poinformować, że aktualnie wszystkie działania są prowadzone zgodnie z przyjętym planem – dodaje Marlena Zapalska
Przyszli właściciele mieszkań na Nowych Ogrodach będę mogli się cieszy nie tylko nowoczesnym mieszkaniem, ale również bardzo atrakcyjną lokalizacją. Osiedle łączy doskonale bliskość centrum oraz zieleni. Na samym osiedlu natomiast nie brakuje lokali handlowo – usługowych oraz przystanku komunikacji miejskiej. Na uwagę zasługują jednak liczna tereny rekreacyjne oraz bliskość Rusałki oraz Ogrodu Botanicznego. Ogrody to również doskonałe miejsce dla inwestorów, tuż przy ul. Bułgarskiej rozwija się centrum biznesowe.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Konsument
Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.