Nowe Ogrody. Ostatnie mieszkania w 7 etapie.
To już 10 lat od kiedy rozpoczęto realizację projektu Nowe Ogrody na poznańskich Jeżycach. W tym okresie sprzedano 671 mieszkań o zróżnicowanym metrażu. Obecnie ukończony jest VI etap, gdzie trwa przekazywanie kluczy nabywcom. Natomiast w siódmej części osiedla trwa sprzedaż. Zostały dosłownie ostatnie lokale mieszkalne.
Nowe Ogrody „na szóstkę”
Projekt Nowe Ogrody już na stałe wpisał się w krajobraz poznańskich Jeżyc. Jego budowa rozpoczęła się w 2012 roku i od tego czasu przekazano mieszkańcom lokale z sześciu etapów. Od samego początku projekt stał się popularny wśród osób szukających własnego M. Powodem jest z pewnością jakość wykonania, elegancka architektura, rzadko spotykane spore odstępy między budynkami, a także przemyślane zagospodarowanie terenu, jak choćby wewnętrzny dziedziniec zamknięty dla ruchu kołowego, czy liczne zielone skwery. Etap VI, gdzie znajdują 62 mieszkania jest gotowy. – Z radością przekazujemy klucze nabywcom – mówi Piotr Łopatka, członek zarządu Proxin.
Szczęśliwa siódemka
Z kolei niecały rok temu do sprzedaży trafił etap VII. Powstanie 130 mieszkań, a wybrane lokale będą posiadać duże tarasy o powierzchni nawet do 36 mkw. Budowa tej części osiedla jest mocno zaawansowana. Generalny wykonawca kończy stan surowy całego budynku. W niemal wszystkich klatkach w lokalach mieszkalnych budowlańcy wykonują ścianki działowe. W większości mieszkań w klatkach od 6a do 6d gotowe są instalacje elektryczne podtynkowe. Na klatkach schodowych oznaczonymi tymi samymi numerami (6a-6d) wykonywane są tynki oraz wstawiana stolarka okienna. Powyżej trwa montaż pokrycia dachowego (w tym papa i styropian). Ponadto trwają prace elewacyjne zewnętrzne na budynku od strony północnej i zachodniej. W przyszłym tygodniu rozpocznie się wylewanie posadzek w mieszkaniach. – Realizacja postępuje zgodnie z założonym wcześniej harmonogramem – podkreśla Piotr Łopatka z firmy Proxin, jednocześnie informując, że dostępnych jest w sprzedaży 11 mieszkań, w tym 2- i 3-pokojowe.
Warto podkreślić, że na tarasach, balkonach oraz w ogródkach będzie dodatkowe oświetlenie, a montaż narożnikowych okien da większe naświetlenie. Komfort użytkowania zapewni także hala garażowa z dwiema rowerowaniami dla wszystkich mieszkańców. Deweloper duży nacisk położył również na bezpieczeństwo. Inwestycja jest strzeżona 24 h na dobę. Dla najmłodszych powstanie kolejny już na osiedlu plac zabaw.
Ceny rozpoczynają się od 8300 zł brutto za mkw., a planowany termin zakończenia VII etapu to I kwartał 2023 roku. Istotne jest, że w zrealizowanych już wcześniej etapach osiedla Nowe Ogrody funkcjonują lokale usługowe, sklepy, przychodnie oraz piekarnia. Pojawiły się również liczne nasadzenia oraz przemyślana mała architektura.
Inwestycja Nowe Ogrody powstaje przy ul. Janusza Meissnera, pomiędzy Os. Lotnictwa Polskiego a Fortem VII. Ta lokalizacja zapewnia dostęp do przystanków autobusowych (na terenie inwestycji) i tramwajowych (pętla Ogrody), a to gwarantuje sprawną komunikację z centrum Poznania i innymi dzielnicami miasta. Nowe Ogrody to także bliskość Rusałki, Ogrodu Botanicznego czy Lasku Marcelińskiego. Nieopodal jest także basenu, klub fitness, korty tenisowe i ścieżki rowerowe.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Prawo
Tak zwana sztuczna twórczość coraz popularniejsza. Wyzwaniem pozostają kwestie praw autorskich
Rosnąca popularność narzędzi AI spowodowała, że powstaje coraz więcej „dzieł sztuki”, będących wytworem działania algorytmów, które potrafią m.in. tworzyć muzykę dopasowaną do preferencji i nastroju, malować obrazy, a nawet pisać poezję czy scenariusze filmowe. To rodzi szereg wyzwań dotyczących praw autorskich. Są także wątpliwości dotyczące ochrony dzieł, z których AI się uczy. Narzucanie prawnych zakazów i obostrzeń może jednak nie przynieść efektów.
Handel
Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń
W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.