Nowe Ogrody, nowe relacje
Dostępność do przedszkola, apteki, drogerii, czy sklepu jest istotna i wpływa na komfort mieszkańców. Podobnie jak możliwość korzystania z zalet lokalizacji w postaci np. bliskości komunikacji miejskiej, ścieżek rowerowych, obiektów sportowych, czy urokliwego parku. Przygotowanie tak rozumianych kompleksowych inwestycji to jedno. Równie istotne jest umożliwienie mieszkańcom budowanie relacji międzyludzkich. Przecież do tego, że z sąsiadami warto żyć dobrze, nie trzeba nikogo przekonywać. – Z jednej strony mamy popularną ideę miasta 15 – minutowego, która daje mieszkańcom możliwość realizacji podstawowych potrzeb w ciągu kwadransa. Z drugiej strony mamy trend powrotu do osiedli, gdzie sąsiedzi dobrze się znają, nawzajem sobie pomagają. Nasza inwestycja Nowe Ogrody, jej charakter oraz mała architektura zachęcają do nawiązywania kontaktów, wspólnego spędzania czasu, a tym samym tworzenia relacji pełnych pozytywnych emocji - mówi Piotr Łopatka, członek zarządu firmy Proxin. Położone na Jeżycach osiedle Nowe Ogrody to m.in. specjalne, zamknięte od ruchu kołowego zielone dziedzińce z placami zabaw. Funkcjonuje również rowerownia i stacja naprawy rowerów. Miejsc sprzyjających integracji nie brakuje. I choć w ramach inwestycji powstają jeszcze dwa ostatnie budynki, to mieszkańcy zrealizowanych już etapów stworzyli silną wieź, pełną wspólnych inicjatyw, czy sąsiedzkiej pomocy.
Życie osiedlowe koncertuje się również w obszarze strefy handlowo – usługowej, która powstaje w ramach inwestycji deweloperskich. Mieszkańcy chcą mieć wszystko pod ręką. I to zadaniem dewelopera jest, aby projektując nowe osiedla te oczekiwania w jak największym stopniu spełnić. – Zarówno inwestycja Nowe Ogrody, jak i projekt Słowackiego 7 to dostęp do położonych na parterze lokali handlowo – usługowych. Mini market, apteka, czy drogeria to tylko przykłady ich możliwego zagospodarowania. To również miejsca, gdzie się spotykamy się, rozmawiamy, budujemy relacje z najemcą czy między mieszkańcami – dodaje Piotr Łopatka.
Zakończenie realizacji osiedla Nowe Ogrody jest coraz bliżej. Ostatni budynek ze 107 lokalami zostanie oddany w II kwartale 2024 roku. Łącznie w ramach projektu powstanie 768 mieszkań, a tym samym społeczność osiedlową będzie tworzyć kilka tysięcy osób. Deweloper zrobił bardzo dużo, by te relacje miały solidne fundamenty.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Zdrowie
Europa potrzebuje strategii dla zdrowia mózgu. Coraz więcej państw dostrzega ten problem
Polacy z jednej strony wykazują już sporą świadomość problemu, jakim są choroby mózgu – jedna czwarta ma w swoim otoczeniu osoby dotknięte takim problemem. Z drugiej strony system nie odpowiada rosnącym potrzebom. Specjalistów jest zbyt mało, więc kolejki do neurologów czy psychiatrów się wydłużają. Alternatywą pozostaje korzystanie z wizyt komercyjnych, ale nie każdego na to stać. Towarzystwa naukowe i organizacje pozarządowe są zgodne co do tego, że potrzebne są nie tylko krajowe strategie, ale i europejski plan dla chorób mózgu.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.