Nowe Ogrody – zakończenie VI etapu coraz bliżej
Powoli zbliża się termin zakończenia realizacji VI etapu inwestycji Nowe Ogrody. Na poznańskich Jeżycach powstają dwa budynki wielorodzinne z 62 mieszkaniami łącznie. W sprzedaży zostały popularne obecnie lokale 3- i 4- pokojowe z przestronnymi tarasami.
Nowe Ogrody to nowoczesne, systematycznie rozbudowywane, osiedle mieszkaniowe, którego realizacja rozpoczęła się w 2012 roku. Projekt wyróżnia się m.in. sporymi odstępami między budynkami, a także przemyślanym zagospodarowaniem terenu. Jest wewnętrzny dziedziniec zamknięty dla ruchu kołowego oraz liczne zielone skwery. Obecnie, na zaawansowanym etapie jest budowa etapu VI, w ramach którego powstaną 62 mieszkania w układach 2-, 3- i 4-pokojowych, o powierzchni od 38 do 98 mkw. Lokale na parterze będą posiadać ogródki, a pozostałe - przestronne balkony oraz tarasy nawet do 40 mkw. – Etap VI to już bardzo zaawansowany stan realizacji. W budynku A zakończyliśmy m.in. prace tynkarskie i elewacyjne. Trwają jeszcze prace wykończeniowe w garażu oraz częściach wspólnych. Montujemy także balustrady i ościeżnice. Z kolei budynek B to m.in. prace instalatorskie i układanie płytek w częściach wspólnych. – mówi Piotr Łopatka, członek zarządu Proxin Investment. VI etap osiedla Nowe Ogrody, to podobnie jak we wcześniejszych etapach szereg rozwiązań, które oprócz lokalizacji wpływają na popularność inwestycji. Powstanie hala garażowa, boksy i stojaki rowerowe, windy i komórki lokatorskie. Mieszkańcy mogą liczyć na rolety zewnętrzne na parterze, duże przeszklenia gwarantujące wiele światła w pomieszczeniach. O bezpieczeństwo zadba monitoring 24h oraz wideomofony. W ramach VI etapu w sprzedaży zostały już tylko duże, 4- pokojowe mieszkania o powierzchni 98 mkw. Taka przestrzeń to optymalna propozycja dla rodziny, włącznie z możliwością wykorzystania jednego pokoju na przykład na pracę zdalną. – Ostatni okres to zmiana preferencji klientów, którzy poszukują większej przestrzeni mieszkalnej. Bardziej doceniają także dodatkową powierzchnię, do której zaliczamy przestronne balkony, tarasy oraz przydomowe ogródki. – dodaje Piotr Łopatka. Cena metra kwadratowego to 7740 zł brutto, a planowany termin zakończenia realizacji to II kwartał 2022 roku.
Nowe Ogrody powstają przy ul. Janusza Meissnera na poznańskich Jeżycach, pomiędzy Os. Lotnictwa Polskiego a Fortem VII. Dostęp do przystanków autobusowych (na terenie inwestycji) i tramwajowych (pętla Ogrody) gwarantuje sprawną komunikację z centrum, jak i innymi częściami miasta. Bliskość popularnej Rusałki, Ogrodu Botanicznego czy Lasku Marcelińskiego, a także basenu, klubu fitness czy kortów tenisowych to znakomita informacja dla wszystkich miłośników aktywności fizycznej. W pobliżu znajdują się również placówki zdrowotne i oświatowe oraz liczne sklepy i punkty handlowo – usługowe.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.