Nowe Ogrody – kompleksowo i komfortowo na Jeżycach
Nowe Ogrody to już VI zrealizowanych etapów. W budowie jest etap VII i VIII. Ten ostatni będzie jednocześnie finalizacją całego projektu, który ze względu na swoją architekturę, jakość wykonania oraz kompleksowość wyróżnia się na tle innych projektów mieszkaniowych w Poznaniu.
To był 2012 rok, kiedy spółka Proxin ruszała z budową I etapu inwestycji Nowe Ogrody na poznańskich Jeżycach. Od tego czasu mieszkańcom przekazano 531 lokali. Wraz z zakończeniem realizacji ostatnich budynków będzie to łącznie 768 mieszkań. Tym samym to jeden z większych projektów deweloperskich w tej części Poznania. Z drugiej strony obszerny teren, na którym powstaje osiedle umożliwił stworzenie przemyślanej koncepcji, którą wyróżniają m.in. spore odstępy między budynkami, liczne zielone skwery czy wewnętrzne dziedzińce.
W I kwartale przyszłego roku zakończy się realizacja VII etapu. Powstanie 130 mieszkań o powierzchni od 27 do 90 mkw. Trwają prace wykończeniowe m.in. w hali garażowej oraz klatkach schodowych. – Etap VII to już ostatnia prosta. Termin zakończenia realizacji jest nie zagrożony, a nawet wyprzedzamy harmonogram. W sprzedaży zostało już tylko ostatnich 11 lokali o powierzchni od 51 do 88 mkw. – mówi Piotr Łopatka, członek zarządu spółki Proxin. Z kolei II kwartał 2024 roku to finisz ostatniego, VIII etapu. Tym razem deweloper proponuje 107 mieszkań o powierzchni od 26 do 95 mkw., a wśród nich kawalerki oraz lokale 2 -, 3 - i 4 – pokojowe. Klienci mają do wyboru mieszkania z ogródkiem, balkonem czy tarasem, gdzie powierzchnia tych ostatnich to nawet 56 mkw. Ostatni budynek, to także reprezentatywne części wspólne z energooszczędnymi instalacjami oświetlającymi. Mieszkańców zadowoli również hala garażowa, dodatkowe miejsca postojowe z ładowaniem pojazdów elektrycznych, rowerownia czy osobne stojaki na rowery. Dla najmłodszych nie zabraknie placu zabaw. Ceny rozpoczynają się od 9400 zł brutto za mkw. – VIII etap to zarazem ostatni w realizacji osiedla. Osiedla, które w opinii nie tylko naszych klientów jest przykładem jak powinien wyglądać kompleksowy, komfortowy i przyjazny mieszkańcom projekt deweloperski na terenie dużego miasta – dodaje Piotr Łopatka.
Inwestycja Nowe Ogrody powstaje na Jeżycach, przy ulicy Meissnera 2. Ta lokalizacja to sąsiedztwo licznych terenów zielonych, a także bliskość Rusałki, Ogrodu Botanicznego, czy Lasku Marcelińskiego. W okolicy nie brakuje infrastruktury usługowo-handlowej, a także obiektów sportowych jak basen, klub fitness czy korty tenisowe. Miłośnicy rowerów mogą korzystać z wielu tras rowerowych. Położenie osiedla gwarantuje dobrą komunikację z centrum Poznania. Przystanek autobusowy znajduje się tuż przy inwestycji.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.