Nowe Ogrody – kompleksowo i komfortowo na Jeżycach
Nowe Ogrody to już VI zrealizowanych etapów. W budowie jest etap VII i VIII. Ten ostatni będzie jednocześnie finalizacją całego projektu, który ze względu na swoją architekturę, jakość wykonania oraz kompleksowość wyróżnia się na tle innych projektów mieszkaniowych w Poznaniu.
To był 2012 rok, kiedy spółka Proxin ruszała z budową I etapu inwestycji Nowe Ogrody na poznańskich Jeżycach. Od tego czasu mieszkańcom przekazano 531 lokali. Wraz z zakończeniem realizacji ostatnich budynków będzie to łącznie 768 mieszkań. Tym samym to jeden z większych projektów deweloperskich w tej części Poznania. Z drugiej strony obszerny teren, na którym powstaje osiedle umożliwił stworzenie przemyślanej koncepcji, którą wyróżniają m.in. spore odstępy między budynkami, liczne zielone skwery czy wewnętrzne dziedzińce.
W I kwartale przyszłego roku zakończy się realizacja VII etapu. Powstanie 130 mieszkań o powierzchni od 27 do 90 mkw. Trwają prace wykończeniowe m.in. w hali garażowej oraz klatkach schodowych. – Etap VII to już ostatnia prosta. Termin zakończenia realizacji jest nie zagrożony, a nawet wyprzedzamy harmonogram. W sprzedaży zostało już tylko ostatnich 11 lokali o powierzchni od 51 do 88 mkw. – mówi Piotr Łopatka, członek zarządu spółki Proxin. Z kolei II kwartał 2024 roku to finisz ostatniego, VIII etapu. Tym razem deweloper proponuje 107 mieszkań o powierzchni od 26 do 95 mkw., a wśród nich kawalerki oraz lokale 2 -, 3 - i 4 – pokojowe. Klienci mają do wyboru mieszkania z ogródkiem, balkonem czy tarasem, gdzie powierzchnia tych ostatnich to nawet 56 mkw. Ostatni budynek, to także reprezentatywne części wspólne z energooszczędnymi instalacjami oświetlającymi. Mieszkańców zadowoli również hala garażowa, dodatkowe miejsca postojowe z ładowaniem pojazdów elektrycznych, rowerownia czy osobne stojaki na rowery. Dla najmłodszych nie zabraknie placu zabaw. Ceny rozpoczynają się od 9400 zł brutto za mkw. – VIII etap to zarazem ostatni w realizacji osiedla. Osiedla, które w opinii nie tylko naszych klientów jest przykładem jak powinien wyglądać kompleksowy, komfortowy i przyjazny mieszkańcom projekt deweloperski na terenie dużego miasta – dodaje Piotr Łopatka.
Inwestycja Nowe Ogrody powstaje na Jeżycach, przy ulicy Meissnera 2. Ta lokalizacja to sąsiedztwo licznych terenów zielonych, a także bliskość Rusałki, Ogrodu Botanicznego, czy Lasku Marcelińskiego. W okolicy nie brakuje infrastruktury usługowo-handlowej, a także obiektów sportowych jak basen, klub fitness czy korty tenisowe. Miłośnicy rowerów mogą korzystać z wielu tras rowerowych. Położenie osiedla gwarantuje dobrą komunikację z centrum Poznania. Przystanek autobusowy znajduje się tuż przy inwestycji.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Infrastruktura
Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć

Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.