Nowe Ogrody – kompleksowo i komfortowo na Jeżycach
Nowe Ogrody to już VI zrealizowanych etapów. W budowie jest etap VII i VIII. Ten ostatni będzie jednocześnie finalizacją całego projektu, który ze względu na swoją architekturę, jakość wykonania oraz kompleksowość wyróżnia się na tle innych projektów mieszkaniowych w Poznaniu.
To był 2012 rok, kiedy spółka Proxin ruszała z budową I etapu inwestycji Nowe Ogrody na poznańskich Jeżycach. Od tego czasu mieszkańcom przekazano 531 lokali. Wraz z zakończeniem realizacji ostatnich budynków będzie to łącznie 768 mieszkań. Tym samym to jeden z większych projektów deweloperskich w tej części Poznania. Z drugiej strony obszerny teren, na którym powstaje osiedle umożliwił stworzenie przemyślanej koncepcji, którą wyróżniają m.in. spore odstępy między budynkami, liczne zielone skwery czy wewnętrzne dziedzińce.
W I kwartale przyszłego roku zakończy się realizacja VII etapu. Powstanie 130 mieszkań o powierzchni od 27 do 90 mkw. Trwają prace wykończeniowe m.in. w hali garażowej oraz klatkach schodowych. – Etap VII to już ostatnia prosta. Termin zakończenia realizacji jest nie zagrożony, a nawet wyprzedzamy harmonogram. W sprzedaży zostało już tylko ostatnich 11 lokali o powierzchni od 51 do 88 mkw. – mówi Piotr Łopatka, członek zarządu spółki Proxin. Z kolei II kwartał 2024 roku to finisz ostatniego, VIII etapu. Tym razem deweloper proponuje 107 mieszkań o powierzchni od 26 do 95 mkw., a wśród nich kawalerki oraz lokale 2 -, 3 - i 4 – pokojowe. Klienci mają do wyboru mieszkania z ogródkiem, balkonem czy tarasem, gdzie powierzchnia tych ostatnich to nawet 56 mkw. Ostatni budynek, to także reprezentatywne części wspólne z energooszczędnymi instalacjami oświetlającymi. Mieszkańców zadowoli również hala garażowa, dodatkowe miejsca postojowe z ładowaniem pojazdów elektrycznych, rowerownia czy osobne stojaki na rowery. Dla najmłodszych nie zabraknie placu zabaw. Ceny rozpoczynają się od 9400 zł brutto za mkw. – VIII etap to zarazem ostatni w realizacji osiedla. Osiedla, które w opinii nie tylko naszych klientów jest przykładem jak powinien wyglądać kompleksowy, komfortowy i przyjazny mieszkańcom projekt deweloperski na terenie dużego miasta – dodaje Piotr Łopatka.
Inwestycja Nowe Ogrody powstaje na Jeżycach, przy ulicy Meissnera 2. Ta lokalizacja to sąsiedztwo licznych terenów zielonych, a także bliskość Rusałki, Ogrodu Botanicznego, czy Lasku Marcelińskiego. W okolicy nie brakuje infrastruktury usługowo-handlowej, a także obiektów sportowych jak basen, klub fitness czy korty tenisowe. Miłośnicy rowerów mogą korzystać z wielu tras rowerowych. Położenie osiedla gwarantuje dobrą komunikację z centrum Poznania. Przystanek autobusowy znajduje się tuż przy inwestycji.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Zdrowie
Europa potrzebuje strategii dla zdrowia mózgu. Coraz więcej państw dostrzega ten problem
Polacy z jednej strony wykazują już sporą świadomość problemu, jakim są choroby mózgu – jedna czwarta ma w swoim otoczeniu osoby dotknięte takim problemem. Z drugiej strony system nie odpowiada rosnącym potrzebom. Specjalistów jest zbyt mało, więc kolejki do neurologów czy psychiatrów się wydłużają. Alternatywą pozostaje korzystanie z wizyt komercyjnych, ale nie każdego na to stać. Towarzystwa naukowe i organizacje pozarządowe są zgodne co do tego, że potrzebne są nie tylko krajowe strategie, ale i europejski plan dla chorób mózgu.
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.