Nowe możliwości na Rodzinnym Zakątku
Trwa budowa V etapu Rodzinnego Zakątka. Wraz z nim, deweloper KM Building odda do rąk właścicieli większe niż we wcześniejszych etapach, domy w zabudowie szeregowej. Będzie system indywidualnego sterowania ogrzewaniem oraz przygotowanie instalacji pod system fotowoltaiczny.
W Błażejewie k. Kórnika realizowana jest inwestycja dewelopera KM Building o nazwie Rodzinny Zakątek. Jest to projekt domów w zabudowie szeregowej, składający się aktualnie z czterech gotowych i w pełni sprzedanych etapów. Obecnie trwa budowa V etapu, w ramach którego powstaną 62 domy w zabudowie szeregowej. Na początek będą to dwa szeregowce po 10 domów każdy. - W pierwszym z nich wykonane zostały tynki wewnętrzne i posadzki, a rozpoczęte zostały prace wykończeniowe oraz elewacyjne. Z kolei w drugim wykonano tynkowanie wewnętrzne. W budowie jest także sieć wodociągowa wraz z przyłączami. Oba szeregi oddane zostaną do rąk właścicieli w III kwartale tego roku. - powiedział Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Wraz z tym etapem deweloper zaproponował nowe powierzchnie. I tak, mniejszy dom będzie miał 73,75 mkw., a większy – 92,10 mkw. Ponadto nowością jest także system indywidualnego sterowania ogrzewaniem - w każdym pomieszczeniu osobno. Takie rozwiązanie to oszczędności i wygoda w użytkowaniu. Pozwala zdalnie sterować ogrzewaniem np. za pomocą smartfona. - Jesteśmy świadomi potrzeby wprowadzania rozwiązań wpływających pozytywnie na środowisko. Dlatego proponujemy przygotowanie również instalacji pod system fotowoltaiczny. – dodaje Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.
Rodzinny Zakątek to kompleksowo zaprojektowane osiedle. Cechą charakterystyczną realizowanych domów jest dobrze przemyślany układ pomieszczeń. Umożliwia on podział domu na strefę dzienną i nocną. Parter składa się z przestronnego salonu i aneksu kuchennego, toalety oraz pomieszczenia gospodarczego. Z kolei piętro to 2 lub 3 sypialnie oraz łazienka. Nabywca nieruchomości otrzymuje także m.in. trzyszybowe okna, drzwi wejściowe o podwyższonym standardzie, skrzynki i prowadnice rolet zewnętrznych, ogrzewanie podłogowe czy kondensacyjny piec gazowy. Istnieje również możliwość zainstalowania kominka i oddania domu w systemie „pod klucz”. Mieszkańcy mają zagwarantowane miejsca postojowe przed domem oraz przestronny taras z piaskowca i pergole. Mniejszy dom (73,75 mkw) kosztuje 349.000 zł. brutto, natomiast cena większego uwarunkowana jest od powierzchni działki i mieści się w przedziale od 398.000 do 430.000 złotych brutto.
Osiedle położone jest niecałe 20 kilometrów od Poznania, w spokojnej i bezpiecznej okolicy pozwalającej na życie z dala od miejskiego zgiełku, ale z łatwym dojazdem do wielu miejscowości. Jedną z nich jest pobliski Kórnik, który zapewnia pełne zaplecze handlowo-usługowe oraz dostęp do szkół, urzędów, drogi ekspresowej S11, komunikacji podmiejskiej czy dworca kolejowego. Lokalizacja Rodzinnego Zakątka to przede wszystkim tereny leśne pozwalające na aktywne spędzanie czasu wśród przyrody, dzięki licznym ścieżkom pieszo-rowerowym, jak i również tereny wodne za sprawą trzech okolicznych jezior. Położenie osiedla Rodzinny Zakątek zapewnia miejsce idealne dla każdego.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.