Komunikaty PR

Nowe możliwości na Rodzinnym Zakątku

2021-06-01  |  15:30
Biuro prasowe
Do pobrania Zdj. Bud. ( 3.37 MB )

Trwa budowa V etapu Rodzinnego Zakątka. Wraz z nim, deweloper KM Building odda do rąk właścicieli większe niż we wcześniejszych etapach, domy w zabudowie szeregowej. Będzie system indywidualnego sterowania ogrzewaniem oraz przygotowanie instalacji pod system fotowoltaiczny.

 

W Błażejewie k. Kórnika realizowana jest inwestycja dewelopera KM Building o nazwie Rodzinny Zakątek. Jest to projekt domów w zabudowie szeregowej, składający się aktualnie z czterech gotowych i w pełni sprzedanych etapów. Obecnie trwa budowa V etapu, w ramach którego powstaną 62 domy w zabudowie szeregowej. Na początek będą to dwa szeregowce po 10 domów każdy. - W pierwszym z nich wykonane zostały tynki wewnętrzne i posadzki, a rozpoczęte zostały prace wykończeniowe oraz elewacyjne. Z kolei w drugim wykonano tynkowanie wewnętrzne. W budowie jest także sieć wodociągowa wraz z przyłączami. Oba szeregi oddane zostaną do rąk właścicieli w III kwartale tego roku. - powiedział Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Wraz z tym etapem deweloper zaproponował nowe powierzchnie. I tak, mniejszy dom będzie miał 73,75 mkw., a większy – 92,10 mkw. Ponadto nowością jest także system indywidualnego sterowania ogrzewaniem - w każdym pomieszczeniu osobno. Takie rozwiązanie to oszczędności i wygoda w użytkowaniu. Pozwala zdalnie sterować ogrzewaniem np. za pomocą smartfona. - Jesteśmy świadomi potrzeby wprowadzania rozwiązań wpływających pozytywnie na środowisko. Dlatego proponujemy przygotowanie również instalacji pod system fotowoltaiczny. – dodaje Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.

Rodzinny Zakątek to kompleksowo zaprojektowane osiedle. Cechą charakterystyczną realizowanych domów jest dobrze przemyślany układ pomieszczeń. Umożliwia on podział domu na strefę dzienną i nocną. Parter składa się z przestronnego salonu i aneksu kuchennego, toalety oraz pomieszczenia gospodarczego. Z kolei piętro to 2 lub 3 sypialnie oraz łazienka. Nabywca nieruchomości otrzymuje także m.in. trzyszybowe okna, drzwi wejściowe o podwyższonym standardzie, skrzynki i prowadnice rolet zewnętrznych, ogrzewanie podłogowe czy kondensacyjny piec gazowy. Istnieje również możliwość zainstalowania kominka i oddania domu w systemie „pod klucz”. Mieszkańcy mają zagwarantowane miejsca postojowe przed domem oraz przestronny taras z piaskowca i pergole. Mniejszy dom (73,75 mkw) kosztuje 349.000 zł. brutto, natomiast cena większego uwarunkowana jest od powierzchni działki i mieści się w przedziale od 398.000 do 430.000 złotych brutto.

Osiedle położone jest niecałe 20 kilometrów od Poznania, w spokojnej i bezpiecznej okolicy pozwalającej na życie z dala od miejskiego zgiełku, ale z łatwym dojazdem do wielu miejscowości. Jedną z nich jest pobliski Kórnik, który zapewnia pełne zaplecze handlowo-usługowe oraz dostęp do szkół, urzędów, drogi ekspresowej S11, komunikacji podmiejskiej czy dworca kolejowego. Lokalizacja Rodzinnego Zakątka to przede wszystkim tereny leśne pozwalające na aktywne spędzanie czasu wśród przyrody, dzięki licznym ścieżkom pieszo-rowerowym, jak i również tereny wodne za sprawą trzech okolicznych jezior. Położenie osiedla Rodzinny Zakątek zapewnia miejsce idealne dla każdego.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Sukces inwestycji mieszkalnej – o czym musisz pamiętać? Biuro prasowe
2024-04-16 | 13:15

Sukces inwestycji mieszkalnej – o czym musisz pamiętać?

Rozpoczynając przygodę z inwestycją mieszkalną, droga do sukcesu może być pełna pułapek i wyzwań. Dlatego też warto skorzystać z wiedzy ekspertów, którzy dzielą się
Dom Jakie codzienne obowiązki są najmniej lubiane przez Polaków?
2024-04-16 | 13:10

Jakie codzienne obowiązki są najmniej lubiane przez Polaków?

Jak pokazują najnowsze badania, 17% Polaków nie lubi robić prania. Nie lubimy też przyrządzania posiłków (34% badanych), sprzątania domu (32%) czy robienia codziennych
Dom Zakup czy budowa domu? Jak wybrać, oszczędzając czas
2024-04-04 | 11:00

Zakup czy budowa domu? Jak wybrać, oszczędzając czas

Decydując się na własny dom, mamy świadomość wagi tej decyzji, ponieważ często traktujemy taką nieruchomość jako już docelową, gdzie osiądziemy na dłużej. Coraz więcej firm

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Finanse

Zmiany klimatu i dezinformacja wśród największych globalnych zagrożeń. Potrzeba nowego podejścia do zarządzania ryzykiem

Niestabilność polityczna i gospodarcza, coraz większa polaryzacja społeczeństwa, kryzys kosztów utrzymania, rosnąca liczba konfliktów zbrojnych i ryzyka cybernetyczne związane z rozwojem sztucznej inteligencji – to największe zagrożenia dla biznesu wskazywane w tegorocznym „Global Risks Report 2024”. Z raportu wynika, że obawy o bliską i dalszą przyszłość wciąż są zdominowane przez ryzyka klimatyczne i środowiskowe. Jednak w tym roku przykryły je niebezpieczeństwa związane z dezinformacją, wspieraną przez AI, która może wywoływać coraz większe niepokoje społeczne. – W tym roku na świecie 3 mld ludzi weźmie udział w wyborach, więc konieczność zaradzenia temu ryzyku staje się coraz pilniejsza – podkreśla Christos Adamantiadis, CEO Marsh McLennan w Europie.

Ochrona środowiska

Ciech od czerwca będzie działać jako Qemetica. Chemiczny gigant ma globalne aspiracje i nową strategię na sześć lat

Globalizacja biznesu, w tym możliwe akwizycje w Europie i poza nią – to jeden z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech. Przedstawione plany na sześć lat zakładają także m.in. większe wykorzystanie patentów, współpracę ze start-upami w obszarze czystych technologii i przestawienie biznesu na zielone tory. – Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 45 proc. do 2029 roku – zapowiada prezes spółki Kamil Majczak. Nowej strategii towarzyszy zmiana nazwy, która ma podsumować prowadzoną w ostatnich latach transformację i lepiej podkreślać globalne aspiracje spółki. Ciech oficjalnie zacznie działać jako Qemetica od czerwca br.

Finanse

72 proc. firm IT planuje podwyżki. W branży wciąż ogromna jest różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn

W ubiegłym roku rynek pracy IT był znacznie mniej dynamiczny niż w poprzednich latach – wynika z „Raportu płacowego branży IT w 2024” Organizacji Pracodawców Usług IT. Przy wysokim poziomie podwyżek specjaliści rzadziej zmieniali pracę, ale niektórych zmusiły do tego cięcia w zatrudnieniu wynoszące w zależności od wielkości firmy od 12 do 26 proc. Ten rok zapowiada się bardziej optymistycznie: 61 proc. przedsiębiorstw planuje zwiększać zatrudnienie, a 72 proc. – pensje. Eksperci zwracają uwagę na wciąż duży rozstrzał między wynagrodzeniami kobiet i mężczyzn w tej branży.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.