Nowe grzejniki Yali Plus – inteligentna oszczędność energii
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
Jak skutecznie obniżyć koszty ogrzewania? To jedno z największych wyzwań stojących obecnie przed projektantami, instalatorami i inwestorami. Nieprzewidywalne ceny prądu czy gazu nie ułatwiają tego zadania, ponieważ trudno jednoznacznie odpowiedzieć jaki system będzie najbardziej energooszczędny w dłuższej perspektywie czasu. W tej sytuacji rozwiązaniem mogą okazać się inteligentne grzejniki dopasowujące się do temperatury otoczenia oraz potrzeb użytkowników w celu maksymalnego ograniczenia zużycia energii takie jak nowość - Yali Plus wprowadzone na rynek przez firmę Purmo.
Grzejniki elektryczne ze względu na wysokie koszty ogrzewania przez długi czas były traktowane jako rozwiązanie alternatywne, stosowane głównie w sytuacjach kiedy trzeba było dogrzać pomieszczenie (pomieszczenia użytkowane czasowo) lub braku możliwości zamontowania pełnej instalacji grzewczej (np. kosztowny remont itp.). Nowe rozwiązanie na rynku – grzejniki z serii Yali Plus (Yali Digital Plus – klasyczny z perforowaną płytą, Yali Parada Plus – gładka przednia płyta i Yali Ramo Plus – płaska przednia płyta z delikatnymi poziomymi przetłoczeniami), zaprojektowane przez ekspertów Purmo, całkowicie zmieniają tę definicję. Zamieniają one każdy wat energii elektrycznej w ciepło, bez generowania strat, a dodatkowo – inteligentnie zarządzają ogrzewaniem. Koncepcja tego rozwiązania spełnia definicję zrównoważonego rozwoju i energooszczędności - od etapu produkcji do funkcji użytkowych. Przede wszystkim z punktu widzenia użytkowników – grzejniki Yali Plus mogą pracować z odnawialnym źródłem energii takim jak panele słoneczne czy energia wiatrowa, które generuje tani prąd, co już na wstępie diametralnie obniża koszty ogrzewania. W przypadku grzejników elektrycznych niewątpliwą zaletą jest także fakt, że wystarczy podłączyć je pod źródło prądu, bez konieczności wykonania kosztownej instalacji. Grzejniki elektryczne Yali Plus firmy Purmo mają jednak jeszcze dodatkową przewagę – to rozwiązanie inteligentne, dostosowujące się do potrzeb użytkowników. Zintegrowany termostat elektroniczny gwarantuje precyzyjne ustawienie temperatury w zależności od warunków zewnętrznych, a wszystkie nastawy są bardzo czytelne dzięki ciekłokrystalicznemu wyświetlaczowi umieszczonemu dyskretnie na osłonie bocznej. Dodatkowo w przypadku grzejników Yali Plus producent daje możliwość integracji z aplikacją mobilną Unisenza Plus instalowaną w telefonie poprzez dodatkowe akcesorium – bramkę Gateway, co umożliwia zarządzanie ogrzewaniem przez bezprzewodową łączność wifi (np. można obniżyć temperaturę podczas nieobecności, a podwyższyć przed powrotem do domu). Co więcej - aplikacja pozwala na cyfrową wizualizację zużycia energii przez grzejniki, dzięki czemu można łatwo monitorować i regulować zużycie energii w dowolnym miejscu i czasie. Każdy grzejnik z serii Yali Plus może być sterowany oddzielnie, ogrzewając tylko pomieszczenia, z których faktycznie korzystają domownicy, zamiast niepotrzebnego ogrzewania całej przestrzeni użytkowej, co także znacznie minimalizuje to straty energii i ogranicza koszty ogrzewania.
W trosce o środowisko naturalne grzejniki elektryczne Yali Plus wykonane są z materiałów nadających się do recyklingu, a także wypełnione biodegradowalnym olejem roślinnym, dzięki czemu szybko się rozgrzewają i długo utrzymują temperaturę. W rezultacie doskonale emitują ciepło, nawet gdy są wyłączone. Producent deklaruje zgodność z europejskim oznakowaniem CE i dyrektywą ECO Design. Gwarantuje to, że spełniają wszystkie wymagania ekologiczne i mają ograniczony wpływ na środowisko przez cały cykl życia produktu. Nie bez znaczenia jest także najwyższa jakość wykonania, co jest gwarancją trwałości i skuteczności przez wiele lat użytkowania.
Więcej informacji na temat marki Purmo oraz energooszczędnych rozwiązań i produktów dostępnych jest na stronie: www.purmo.pl

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

IT i technologie

UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa
Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.
Prawo
Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.
Konsument
GUS chce walczyć z fake newsami. Współpraca z sektorem prywatnym ma pomóc ograniczyć chaos informacyjny

Tradycyjna statystyka, oparta wyłącznie na cyklicznych badaniach i danych administracyjnych, przestaje wystarczać, by analizować dynamiczne zmiany w czasie rzeczywistym. Z tego powodu Główny Urząd Statystyczny stawia na nowoczesne podejście oparte na integracji danych, budowie spójnej struktury informacyjnej państwa oraz współpracy z sektorem prywatnym. – Jesteśmy na dobrej drodze do budowy infrastruktury informacyjnej państwa po to, żeby uniknąć halucynacji sztucznej inteligencji, chaosu czy dezinformacji – podkreśla Marek Cierpiał-Wolan, prezes Głównego Urzędu Statystycznego.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.