Nowe domy na Rodzinnym Zakątku.
Trwa rozbudowa osiedla Rodzinny Zakątek w Błażejewie koło Kórnika. Rok 2021 to dla inwestora, dewelopera KM Building, realizacja już V etapu, w ramach którego powstaną łącznie 62 domy w popularnej zabudowie szeregowej.
Rodzinny Zakątek to projekt, który cieszy się niesłabnącą popularnością wśród osób szukających nieruchomości poza Poznaniem. Decyduje o tym z pewnością lokalizacja, podwyższony standard deweloperski oddawanych domów, rozbudowane usługi posprzedażowe oraz przystępna cena. Od 2013 swoje miejsce na ziemi znalazło tu już 145 rodzin. Od wiosny ubiegłego roku trwa budowa V etapu, w ramach którego powstaną 62 domy w zabudowie szeregowej. W pierwszej kolejności będą to dwa szeregowce po 10 domów każdy. Wraz z tym etapem deweloper zaproponował nowe powierzchnie. I tak, mniejszy dom będzie miał 73,75 mkw., a większy 92,10 mkw. Ponadto nowością jest także system indywidualnego sterowania ogrzewaniem - w każdym pomieszczeniu osobno. Takie rozwiązanie to oszczędność i wygoda w użytkowaniu. Pozwala zdalnie sterować ogrzewaniem np. za pomocą smartfona. - Jako deweloper jesteśmy świadomi potrzeby wprowadzania rozwiązań wpływających pozytywnie na środowisko. Dlatego kolejną nowością, którą proponujemy wraz z V etapem budowy jest przygotowanie instalacji pod system fotowoltaiczny. Natomiast sama budowa pomimo trwającej pandemii i zimy przebiega zgodnie z harmonogramem. A to oznacza, że dwa szeregowce oddamy do użytkowania w III kwartale bieżącego roku – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.
W ramach budowy V etapu powstanie w sumie 6 szeregów. Dwa z nich są na bardziej zaawansowanym etapie prac. Wykonane zostało już pokrycie dachowe oraz zamontowano stolarkę okienną. Trwają też prace tynkarskie oraz związane z instalacją elektryczną. Na pozostałych szeregowcach, zgodnie z planem, toczą się prace murarskie na różnych poziomach zaawansowania.
Cechą charakterystyczną realizowanych domów jest dobrze przemyślany układ pomieszczeń, który umożliwia podział domu na strefę dzienną i nocną. Parter składa się z przestronnego salonu i aneksu kuchennego, toalety oraz pomieszczenia gospodarczego. Z kolei piętro to 2 lub 3 sypialnie oraz łazienka. Nabywca nieruchomości otrzymuje także m.in. trzyszybowe okna, drzwi wejściowe o podwyższonym standardzie, skrzynki i prowadnice rolet zewnętrznych, ogrzewanie podłogowe czy kondensacyjny piec gazowy. Istnieje również możliwość zainstalowania kominka i oddania domu w systemie „pod klucz”. W V etapie inwestycji, na mieszkańców będzie czekać dodatkowa przestrzeń, czyli strych o powierzchni 27 mkw. dla domu większego oraz 22 mkw. dla mniejszego. Mieszkańcy mają zagwarantowane miejsca postojowe przed domem oraz przestronny taras z piaskowca i pergole, a do osiedla prowadzi droga dojazdowa z kostki brukowej. W planach inwestora jest również rozbudowa części usługowo - rekreacyjnej.
Osiedle Rodzinny Zakątek powstaje w Błażejewie, niedaleko Kórnika, niecałe 20 kilometrów od Poznania. Szybki dojazd do stolicy Wielkopolski zapewnia droga ekspresowa S11 i liczne drogi powiatowe. Dostępna jest również komunikacja podmiejska. Położenie inwestycji nad Jeziorem Bnińskim, w okolicy wielkopolskich lasów i pól, zapewnia ciszę, spokój i bezpieczeństwo, a liczne trasy rowerowe oraz ścieżki biegowe czy spacerowe pozwalają na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. W pobliskim Kórniku mieszczą się szkoły, przedszkola, apteki i liczne sklepy oraz punkty usługowe.

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł
Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.
Transport
Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.
Bankowość
Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.