Komunikaty PR

Nowe domy na Rodzinnym Zakątku.

2021-01-29  |  11:00
Biuro prasowe

Trwa rozbudowa osiedla Rodzinny Zakątek w Błażejewie koło Kórnika. Rok 2021 to dla inwestora, dewelopera KM Building, realizacja już V etapu, w ramach którego powstaną łącznie 62 domy w popularnej zabudowie szeregowej.

Rodzinny Zakątek to projekt, który cieszy się niesłabnącą popularnością wśród osób szukających nieruchomości poza Poznaniem. Decyduje o tym z pewnością lokalizacja, podwyższony standard deweloperski oddawanych domów, rozbudowane usługi posprzedażowe oraz przystępna cena. Od 2013 swoje miejsce na ziemi znalazło tu już 145 rodzin. Od wiosny ubiegłego roku trwa budowa V etapu, w ramach którego powstaną 62 domy w zabudowie szeregowej. W pierwszej kolejności będą to dwa szeregowce po 10 domów każdy. Wraz z tym etapem deweloper zaproponował nowe powierzchnie. I tak, mniejszy dom będzie miał 73,75 mkw., a większy 92,10 mkw. Ponadto nowością jest także system indywidualnego sterowania ogrzewaniem - w każdym pomieszczeniu osobno. Takie rozwiązanie to oszczędność i wygoda w użytkowaniu. Pozwala zdalnie sterować ogrzewaniem np. za pomocą smartfona. - Jako deweloper jesteśmy świadomi potrzeby wprowadzania rozwiązań wpływających pozytywnie na środowisko. Dlatego kolejną nowością, którą proponujemy wraz z V etapem budowy jest przygotowanie instalacji pod system fotowoltaiczny. Natomiast sama budowa pomimo trwającej pandemii i zimy przebiega zgodnie z harmonogramem. A to oznacza, że dwa szeregowce oddamy do użytkowania w III kwartale bieżącego roku – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.

W ramach budowy V etapu powstanie w sumie 6 szeregów. Dwa z nich są na bardziej zaawansowanym etapie prac. Wykonane zostało już pokrycie dachowe oraz zamontowano stolarkę okienną. Trwają też prace tynkarskie oraz związane z instalacją elektryczną. Na pozostałych szeregowcach, zgodnie z planem, toczą się prace murarskie na różnych poziomach zaawansowania.

Cechą charakterystyczną realizowanych domów jest dobrze przemyślany układ pomieszczeń, który umożliwia podział domu na strefę dzienną i nocną. Parter składa się z przestronnego salonu i aneksu kuchennego, toalety oraz pomieszczenia gospodarczego. Z kolei piętro to 2 lub 3 sypialnie oraz łazienka. Nabywca nieruchomości otrzymuje także m.in. trzyszybowe okna, drzwi wejściowe o podwyższonym standardzie, skrzynki i prowadnice rolet zewnętrznych, ogrzewanie podłogowe czy kondensacyjny piec gazowy. Istnieje również możliwość zainstalowania kominka i oddania domu w systemie „pod klucz”. W V etapie inwestycji, na mieszkańców będzie czekać dodatkowa przestrzeń, czyli strych o powierzchni 27 mkw. dla domu większego oraz 22 mkw. dla mniejszego. Mieszkańcy mają zagwarantowane miejsca postojowe przed domem oraz przestronny taras z piaskowca i pergole, a do osiedla prowadzi droga dojazdowa z kostki brukowej. W planach inwestora jest również rozbudowa części usługowo - rekreacyjnej.

Osiedle Rodzinny Zakątek powstaje w Błażejewie, niedaleko Kórnika, niecałe 20 kilometrów od Poznania. Szybki dojazd do stolicy Wielkopolski zapewnia droga ekspresowa S11 i liczne drogi powiatowe. Dostępna jest również komunikacja podmiejska. Położenie inwestycji nad Jeziorem Bnińskim, w okolicy wielkopolskich lasów i pól, zapewnia ciszę, spokój i bezpieczeństwo, a liczne trasy rowerowe oraz ścieżki biegowe czy spacerowe pozwalają na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. W pobliskim Kórniku mieszczą się szkoły, przedszkola, apteki i liczne sklepy oraz punkty usługowe.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór Biuro prasowe
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
2024-12-20 | 01:00

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

EXTRA POWER 20 to odpowiedź firmy Termet na typowe problemy z eksploatacją pomp ciepła w okresie najwyższego zapotrzebowania na ciepło. Podczas silnych mrozów, gdy pompa ciepła nie
Dom Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
2024-12-19 | 14:40

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Choinka, mikołaj, prezenty, pierwsza gwiazdka, rodzinna atmosfera – z czym jeszcze kojarzy nam się Boże Narodzenie? Oczywiście, że z suto zastawionym stołem, na którym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.