Komunikaty PR

Nowa usługa na polskim rynku

2021-11-25  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Stępień
38PR & Content Communication

Gdańska 47/49 budynek D
90-729 Łódź
paulina.stepien|38pr.pl| |paulina.stepien|38pr.pl
505 313 324
www.38pr.pl

W 2026 r. wartość brutto polskiego rynku handlu e-commerce osiągnie 162 mld zł. Oznacza to średnioroczny skok o 12%[1]. Co powoduje tak duże wzrosty? Przede wszystkim zmiana nawyków zakupowych konsumentów, przyspieszona dodatkowo przez pandemię. Mając na uwadze zwiększony popyt na zakupy online, ale też rozpędzającą się kolejną falę pandemii, iMad wprowadza na rynek zupełnie nową usługę – najem sprzętu Apple w kanale online. Tym samym jest pierwszą firmą na polskim rynku oferującą możliwość wynajęcia urządzeń bez wychodzenia z domu za pomocą dedykowanej platformy e-commerce. Jest to naturalny krok w rozwoju usługi najmu, którą iMad – również jako pierwszy autoryzowany przedstawiciel marki w Polsce – wprowadził w kanale sprzedaży tradycyjnej.

Od kilku lat obserwujemy na rynku wzrost liczby użytkowników, którzy korzystają z różnych form subskrypcji oraz najmu krótko i długoterminowego. Pandemia dodatkowo ten wzrost przyspieszyła. Badania[2] pokazują, że w przypadku subskrypcji konsumenci najczęściej decydują się na filmy na platformach streamingowych, na drugim miejscu zaś znajdują się usługi telekomunikacyjne, a tuż za nimi streaming platform z muzyką. W tym samym badaniu respondenci pytani o zainteresowanie nowymi usługami w tym modelu płatności, na pierwszym miejscu wymienili telefony komórkowe. Smartfony premium stają się coraz droższe, a regularne wymienianie modeli na nowe jest nie tylko kosztowne, ale także przyczynia się do generowania ogromnej ilości e-odpadów. W obliczu tych wyzwań, najem oraz inne formy używania sprzętu bez konieczności zakupu wydają się dobrą alternatywą.

Jak wynika z badania „Diagnoza potrzeb i oczekiwań użytkowników telefonów komórkowych w zakresie nowych innowacyjnych usług[3], blisko 40 proc. konsumentów jest zainteresowanych usługą najmu telefonu.

 – Usługi najmu stają się coraz bardziej popularne nie tylko wśród użytkowników biznesowych, ale przede wszystkim zyskują coraz większe uznanie klientów indywidualnych – mówi Maciej Lipski, General Manager, iMad.Dlaczego? Przede wszystkim z powodów ekonomicznych, choć czynnik ekologiczny nie jest tu bez znaczenia. Konsumenci niezmiennie wskazują cenę jako główne kryterium przy podejmowaniu decyzji o wynajmie sprzętu. Dla 26% klientów najważniejszą korzyścią jest możliwość szybszej wymiany telefonu czy komputera na nowy model, a ponad 14 procent badanych wskazuje na możliwość dostępu do najnowszych technologii przy niższych kosztach.

Niezagospodarowany obszar na polskim rynku

Kompleksowa usługa najmu w kanale online to zupełnie niezagospodarowany obszar na polskim rynku. Mając na uwadze dynamiczne wzrosty w sektorze e-commerce i prognozowane wzrosty na rynku elektroniki, którego wartość ma wynieść 31 miliardów złotych do 2026 roku, eksperci prognozują, że najem online z powodzeniem przyjmie się na polskim rynku.

 – Przewidujemy, że usługa trafi idealnie w potrzeby klientów, umożliwiając im korzystanie z najnowszych urządzeń Apple w zamian za niską miesięczną opłatę. Dziś wszystko chcemy „na tu i na teraz”, bez wychodzenia z domu – dodaje Maciej Lipski. – Coraz silnej umacnia się trend smart shoppingu, a najem to dobra opcja dla osób, którym zależy na najlepszej technologii, którą można wymienić wraz z premierą nowego modelu. Rozwiązanie to obniża jednocześnie „próg wejścia” do świata najnowszych technologii dla użytkowników, którzy nie mogą pozwolić sobie na jednorazowy zakup urządzenia premium. Trend korzystania bez kupowania widoczny jest już od kilku lat w branży motoryzacyjnej czy mieszkaniowej. Nadszedł więc czas na kolejne usługi, w tym najem sprzętu elektronicznego.

Najem w kanale online będzie się odbywał przy użyciu specjalnej platformy e-commerce. Jej autorzy nie wykluczają, że w przyszłości zostanie ona poszerzona o kolejne usługi.

Równie ważny jest aspekt eko

Coraz większa świadomość klientów dotycząca negatywnych zmian środowiskowych wpływa również na decyzje zakupowe. Najem sprzętu w kanale online wpisuje się w ten trend. Bateria, obudowa i płyta główna to elementy, z których składa się telefon i które nie są przyjazne dla środowiska naturalnego. Dlatego tak ważne jest, aby nie tylko bezpiecznie utylizować e-odpady, ale przede wszystkim – wydłużać cykl życia urządzeń mobilnych. Najem pozwala znacząco wydłużyć czas życia smartfonu. Po pierwsze – w trakcie najmu użytkownicy lepiej dbają o jego stan, po drugie – po zakończeniu najmu zwracane telefony są odnawiane i znajdują nowych najemców lub właścicieli, zyskując w ten sposób drugie życie.

iMad należy do grupy Digital Care, największego na polskim rynku dostawcy usług dla urządzeń mobilnych, aktywnie działającego w 13 krajach świata.

 


[1] https://www.pwc.pl/pl/media/2021-02-09-analiza-pwc-prognoza-rozwoju-rynku-ecommerce-w-polsce.html

[2] Digital Poland „Subskrypcja 2021”

[3] Autorskie badanie firmy

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Versa Networks (VOS) otrzymuje najwyższy wynik w kategorii globalnych sieci WAN Biuro prasowe
2021-11-26 | 15:00

Versa Networks (VOS) otrzymuje najwyższy wynik w kategorii globalnych sieci WAN

Versa Networks, lider w dziedzinie rozwiązań Secure Access Service Edge (SASE), poinformował dziś, że Gartner, czołowa firma specjalizująca się w badaniach i analizach globalnej
Technologie Purina poszukuje najbardziej innowacyjnych start-upów!
2021-11-25 | 13:15

Purina poszukuje najbardziej innowacyjnych start-upów!

Purina poszukuje najbardziej innowacyjnych start-upów!   Trwa nabór do trzeciej edycji Unleashed – inkubatora technologicznego dla start-upów działających w
Technologie Helping Hand – a platform offering mental health support raises PLN 3 million
2021-11-25 | 12:20

Helping Hand – a platform offering mental health support raises PLN 3 million

Israeli fund Welltech Ventures is the main investor of the latest financing round Helping Hand to be presented at the Global Wellness Summit in Boston The platform aims to enter foreign

Więcej ważnych informacji

Venture Cafe Warsaw

Partner serwisu

Kosmos i lotnictwo

W ciągu kilku lat drony mogą przejść całkowitą ewolucję. Nowe pojazdy będą w stanie wykonać nawet najbardziej skomplikowane operacje

Drony stały się już nieodłączną częścią sił zbrojnych. Departament Obrony USA używa ich w niemal każdej operacji wojskowej od lat 50. XX wieku, obecnie z wojskowych bezzałogowców korzysta ponad 100 państw. Choć obecnie na rynku dronów decydującą rolę pełnią chińskie firmy, sytuacja stopniowo się zmienia. Polska firma B-Technology pracuje nad dronem, który może pływać, latać i jeździć. Wcześniej zaprojektowany pojazd jeżdżąco-latający już spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, m.in. Pentagonu. Takich pojazdów będzie jednak przybywać. – W ciągu pięciu–sześciu lat drony ewoluują i będą potrafiły wykonywać nawet najbardziej skomplikowane zadania – ocenia Witold Mielniczek, prezes B-Technology.

Edukacja

Rynek innowacji w edukacji znacząco zyskał w trakcie pandemii. Coraz więcej polskich start-upów wychodzi ze swoimi produktami na globalne rynki

Pandemia wymusiła na szkołach naukę zdalną, co otworzyło drogę dla rozwoju innowacyjnych rozwiązań i przyspieszyło wdrażanie nowych technologii w  edukacji. Eksperci oceniają, że w ostatnich miesiącach rynek „przeskoczył” co najmniej trzy lata rozwoju. Sektorem interesuje się coraz więcej start-upów. Najczęściej pracują one nad szkoleniami z zakresu kodowania, aplikacjami oraz grami edukacyjnymi i materiałami szkoleniowymi dla pracowników – wynika z raportu Fundacji Startup Poland. Globalnie rynek ten przyciąga duży kapitał, ale polscy inwestorzy są ostrożniejsi niż zagraniczni koledzy w finansowaniu tego typu przedsięwzięć.

Infrastruktura

Gen. W. Nowak: Wskazanie dostawcy wysokiego ryzyka nie zapewni bezpieczeństwa technologii. Ustawa o cyberbezpieczeństwie wymaga dalszych prac [DEPESZA]

– Każdy system, nieważne z jakich urządzeń się składa, można odpowiednio zabezpieczyć – ocenia gen. Włodzimierz Nowak, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa, nawiązując do proponowanej przez rząd oceny ryzyka dostawców sprzętu i technologii. Jego zdaniem skupianie się jedynie na dostawcy to tylko dotykanie wierzchołka góry lodowej, bo czynników ryzyka jest znacznie więcej. Zapisy ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa wskazują, że jeśli firma technologiczna zostanie uznana za dostawcę wysokiego ryzyka, będzie de facto wykluczona z polskiego rynku, a operatorzy telekomunikacyjni będą musieli zrezygnować z jej urządzeń i usług. Kryteria oceny w dużej mierze są oparte na kwestiach przynależności państwowej, co według części ekspertów jest wymierzone w koncerny chińskie.