Nowa seria projektorów laserowych Panasonic z 3-chipowym procesorem DLP™
Podczas targów ISE 2020 firma Panasonic zaprezentowała nową linię projektorów laserowych z 3-chipowym procesorem DLP™. Modele PT-RQ35K (4K) i PT-RZ34K (WUXGA) wyróżniają się dużym poziomem jasności i lepszym odwzorowaniem kolorów, a także zdumiewająco lekką i kompaktową konstrukcją. Nowe projektory pozwalają również przyspieszyć prace dzięki szybszej i prostszej instalacji podczas eventów na żywo organizowanych na stadionach lub w amfiteatrach czy też na potrzeby wyświetlania filmów video na różnych powierzchniach.
Odbiorcy coraz częściej oczekują bardziej atrakcyjnych, angażujących wszystkie zmysły scenerii, jakich nie da się stworzyć za pomocą tradycyjnego projektora. Rosną wymagania w zakresie treści, rozdzielczości i liczby potrzebnych urządzeń, co przekłada się na większą złożoność konfiguracji — mówi Hartmut Kulessa, dyrektor firmy Panasonic Business ds. marketingu na rynku europejskim. Seria RQ35K pomaga rozwiązać te problemy dzięki najwyższej klasy projekcji, uniwersalnemu działaniu oraz łatwości transportu i konfiguracji, a także niezawodności, która zapewnia nam pozycję lidera na rynku – dodaje Kulessa.
Elastyczność upraszczająca konfigurację
Urządzenia z serii RQ35K generują obraz o jasności 30 000 lumenów i doskonałej jakości, przy jednoczesnym zmniejszeniu ich obudowy o 40% w porównaniu do ostatnich modeli PT-RQ32K, co znacznie upraszcza logistykę. Aby dodatkowo ułatwić ich konfigurację, projektory z serii RQ35K wyposażono we wszystkie funkcje transmisji strumieniowej opracowane na potrzeby głównego projektora firmy Panasonic — RQ50K. Funkcja komunikacji bliskiego zasięgu (NFC*6) umożliwia łatwą konfigurację sieci, np. adres IP można skonfigurować, przytrzymując urządzenie mobilne z zainstalowaną aplikacją przy punkcie stykowym projektora. Monitor informacyjny wyświetla błędy w czasie rzeczywistym, co umożliwia szybszą reakcję, a funkcja zdalnego podglądu pozwala operatorowi sprawdzać odtwarzane treści na komputerze z dostępem do sieci w sytuacjach, gdy trudno jest rozpocząć rzeczywistą projekcję, np. podczas przygotowywania konfiguracji.
Obrazy angażujące wszystkie zmysły
Model RQ35K generuje pełne barw obrazy o jasności 30 000 lm i rozdzielczości 4K (3840 × 2400) z zastosowaniem rozwiązania Quad Pixel Drive — stworzonej przez firmę Panasonic technologii przemieszczania pikseli w dwóch osiach. Pozwala ona uzyskać wyraźny, szczegółowy obraz bez widocznych pikseli. Nowy laserowy silnik poszerza gamę kolorów o 14%[2] w porównaniu do tej dostępnej w obecnych projektorach Panasonic RQ32K, dzięki czemu odbiorcy przenoszą się wprost do świata artysty. Jeden czerwony i dwa niebieskie lasery emitują fale świetlne o różnej długości, co przekłada się na pełne życia odcienie czerwieni i bardziej rzeczywiste odcienie niebieskiego, których połączenie daje jeszcze atrakcyjniejsze kolory tworzące większe poczucie realizmu.
Projektory RQ35K mają również funkcję tzw. szybkiego śledzenia zapewniającą znacznie mniejsze opóźnienia, która jest kompatybilna z oryginalną technologią Panasonic Quad Pixel Drive tworzącą klatki, generując sygnał o częstotliwości 240 Hz. Dodatkowo oba projektory wyróżniają się kompaktową konstrukcją, co tworzy zupełnie nowy standard projekcji w branży rozrywkowej.
Nowo opracowany system chłodzenia
Aby zapewnić stabilne działanie projektora o takim rozmiarze i takiej jasności, udoskonalono również oryginalne technologie chłodzące. Funkcja Dynamic Digital Control optymalizuje wrażliwość czerwonego lasera na temperaturę dzięki cyfrowej regulacji mocy światła i parametrów operacyjnych specjalnego systemu chłodzenia, co pozwala uzyskać dużą stałość jakości obrazu. Bezżebrowa chłodnica zapewnia większą niż w poprzednich modelach wydajność chłodzenia, co przekłada się na pełną niezawodność nawet przy ograniczeniach wynikających z niewielkich rozmiarów obudowy. Co ważne, w przypadku awarii diody lasera utrata jasności jest niezauważalna, ponieważ tzw. Awaryjny Zespół Obwodów omija jedną diodę, a nie cały moduł. W razie usterki głównego sygnału wideo funkcja przełączania na zapasowe źródło[3] gwarantuje ciągłość projekcji bez odłączania ekranu.
Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości części optycznych, takich jak hermetyczny moduł DMD i osłonięty napęd laserowy, oraz bezfiltrowej konstrukcji projektory z serii RQ35K mogą działać przez 20 000 godzin bez potrzeby konserwacji[4]. Te przełomowe innowacje stworzone w oparciu o sprawdzoną technologię laserową SOLID SHINE gwarantują stałą niezawodność, która umożliwia niezakłóconą projekcję.
Serie PT-RQ35K i PT-RZ34K (WUXGA) będą dostępne w sprzedaży od listopada 2020 roku.
Nest Bank laureatem Global Retail Banking Innovation Awards za N!Asystenta
Magia Świąt z LAMAX: Kreatywne prezenty dla dzieci, które rozbudzą wyobraźnię!
Superpolisa Ubezpieczenia wykorzystuje e-podpisy od SIGNIUS
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media i PR
Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje marketing. Narzędzia AI dają drugie życie tradycyjnym formom reklamy
Z badań GroupM wynika, że już w najbliższym czasie połowa inwestycji w media będzie oparta na decyzjach wspomaganych przez sztuczną inteligencję, a do 2028 roku będą to już dwie na trzy transakcje. Prawie 9 na 10 przedstawicieli branży wskazuje AI jako technologię, która będzie mieć w najbliższym czasie największy wpływ na marketing. Debata o potencjale tej technologii rozgrzewa branżę, a możliwości jej wykorzystania wciąż przybywa – od planowania i optymalizowania kampanii reklamowych, przez influencer marketing, po media postrzegane jako tradycyjne, które dzięki innowacjom zyskują „drugie życie”.
Farmacja
Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej
Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
Rolnictwo
Dane satelitarne w użyciu urbanistów i samorządowców. Mogą im służyć do przygotowania na zmiany klimatu
Do 2031 roku rynek usług związanych z danymi satelitarnymi ma wzrosnąć ponad czterokrotnie – przewidują analitycy. Na rosnącą podaż wpływ może mieć nałożony na dużą część przedsiębiorców, w tym producentów rolnych, obowiązek raportowania wpływu środowiskowego. Dane satelitarne są jednak cennym narzędziem również w rękach urbanistów i samorządowców. Z dokładnością do milimetrów pokazują zjawiska takie jak np. osiadanie gruntów, co pozwala na wczesne podejmowanie decyzji o kluczowych modernizacjach infrastruktury.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.