Nowa Murowana. Premiera kolejnego etapu
Murowana Goślina jest częstym wyborem dla osób, które chcą z jednej strony korzystać z zalet miasta, a z drugiej cenią sobie spokój i towarzystwo urokliwych terenów zielonych. Położona na północ od Poznania miejscowość gwarantuje dostępność do placówek dydaktycznych, zdrowotnych oraz licznych sklepów i punktów handlowo – usługowych. Natomiast liczne lasy, w tym 12 ha Parku Krajobrazowego, 5 rezerwatów przyrody, urokliwe jeziora, czy wiele kilometrów tras rowerowych pozwalają cieszyć się świeżym powietrzem i namacalną wręcz przyrodą. Służą też uprawianiu aktywności fizycznej.
To właśnie na terenie Murowanej Gośliny, od 2017 roku realizowany jest projekt mieszkaniowy Nowa Murowana. Inwestor wprowadził niedawno do sprzedaży kolejny etap inwestycji. Jako pierwszy powstanie trzykondygnacyjny budynek wielorodzinny o ciekawej, nowoczesnej architekturze i nieregularnym układzie okien. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców będzie 26 lokali o powierzchni od 27 do 69 m.kw. Do mieszkań parterowych przynależeć będą ogrody o metrażu nawet do 106,8 mkw. Dla komfortu właścicieli samochodów powstanie podziemna hala garażowa, a uzupełnieniem będą miejsca postojowe przed budynkiem. Ceny rozpoczynają się od kwoty 6500 zł brutto za mkw. Budowa już się rozpoczęła, a planowane zakończenie tego etapu (pierwszy budynek) to czerwiec 2024 roku. - Nasza inwestycja jest tworzona w sposób wykorzystujący udogodnienia do kreowania jej charakteru. Przykładem jest ciekawy projekt kawalerek oraz nieregularny układ okien, który wyróżnia budynek spośród innych i jednocześnie sprawia, że do mieszkania dociera dużo światła. Natomiast układ pomieszczeń jest przygotowany, aby pokoje były jak największe i wzmacniały efekt tego oświetlenia – wskazuje Patrycja Pilarczyk z biura sprzedaży projektu Nowa Murowana.
Murowana Goślina to miejscowość zlokalizowana około 15 km od Poznania. Sąsiedztwo Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka oraz pełna infrastruktura miasta już od wielu lat decyduje o popularności tej lokalizacji wśród osób szukających miejsca dla siebie. Osiedle powstaje blisko ulicy Kolejowej, gdzie zlokalizowana jest stacja Poznańskiej Kolei Metropolitarnej. Wystarczy nieco ponad 20 minut, by dotrzeć do stolicy Wielkopolski. Z drugiej strony sama miejscowość gwarantuje pełen komfort zamieszkania. Centrum Murowanej Gośliny znajduje się jedynie kilka minut pieszo od inwestycji.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Infrastruktura

Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć
Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.