Nowa Murowana na wiosnę
Jednym z kryteriów decydujących o zamieszkaniu na przedmieściach Poznania jest bliskość terenów zielonych. Atuty, takie jak sąsiedztwo lasu oraz łatwy dostęp do jezior dają wiele możliwości spędzania czasu poza domem. Zwłaszcza kiedy ta przyroda jest na wyciągnięcie ręki. A o tym decyduje lokalizacja naszej nieruchomości. Murowana Goślina jest częstym wyborem dla osób, które chcą z jednej strony korzystać z zalet miasta, a z drugiej cenią sobie spokój i towarzystwo urokliwych terenów zielonych. To właśnie na terenie tej miejscowości, od 2017 roku realizowany jest projekt mieszkaniowy Nowa Murowana. W budowie jest kolejny etap, czyli budynek wielorodzinny z 26 mieszkaniami o powierzchni od 27 do 69 m.kw. Powstaną kawalerki oraz lokale 2- i 3- pokojowe. Do mieszkań parterowych przynależą ogródki o metrażu nawet do 106,8 mkw. Dużym udogodnieniem dla mieszkańców będzie podziemna hala garażowa, uzupełniona o miejsca postojowe naziemne. Do każdego lokalu przynależą również bezpłatne komórki. – Zamontowana jest już stolarka okienna, gotowe jest również pokrycie dachowe oraz tynki wewnętrzne. Trwają ostatnie prace związane z elewacją zewnętrzną, a także zabudową sufitów na 3-eciej kondygnacji oraz montażem instalacji wewnątrz budynku. – mówi Patrycja Pilarczyk z biura sprzedaży projektu Nowa Murowana. Ponad połowa spośród 26 lokali została już sprzedana. Cena dostępnych mieszkań rozpoczyna się od 6380 zł brutto za mkw. – Wraz z wiosną przybywa kolejnych rezerwacji. Cześć z nich dotyczy programu Pierwsze Mieszkanie i jego filaru - Bezpieczny Kredyt 2%. Nasze nieruchomości spełniają limity rządowego wsparcia. Ponadto umożliwiamy podpisanie zwrotnej umowy rezerwacyjnej na okres 4 miesięcy. – dodaje Patrycja Pilarczyk. Zakończenie realizacji tego etapu deweloper planuje na II kwartał 2024 roku. Docelowo w ramach bieżącego etapu powstaną 4 budynki wielorodzinne.
Położona na północ od Poznania miejscowość gwarantuje dostępność do placówek dydaktycznych, zdrowotnych oraz licznych sklepów i punktów handlowo – usługowych. Zaletą lokalizacji inwestycji jest również szybki dojazd do Poznania. Zarówno samochodem jak i popularnym szynobusem, którego stacja znajduję się około 250 metrów od inwestycji. Natomiast liczne lasy, w tym 12 ha Parku Krajobrazowego, 5 rezerwatów przyrody, urokliwe jeziora, czy wiele kilometrów tras rowerowych pozwalają cieszyć się świeżym powietrzem i namacalną wręcz przyrodą. Tu żyje się spokojnie i wygodnie.
Jaki kamień naturalny wybrać na podłogę? Porady i inspiracje
Nowa Murowana z miesiącem korzyści
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media i PR
Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje marketing. Narzędzia AI dają drugie życie tradycyjnym formom reklamy
Z badań GroupM wynika, że już w najbliższym czasie połowa inwestycji w media będzie oparta na decyzjach wspomaganych przez sztuczną inteligencję, a do 2028 roku będą to już dwie na trzy transakcje. Prawie 9 na 10 przedstawicieli branży wskazuje AI jako technologię, która będzie mieć w najbliższym czasie największy wpływ na marketing. Debata o potencjale tej technologii rozgrzewa branżę, a możliwości jej wykorzystania wciąż przybywa – od planowania i optymalizowania kampanii reklamowych, przez influencer marketing, po media postrzegane jako tradycyjne, które dzięki innowacjom zyskują „drugie życie”.
Farmacja
Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej
Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
Rolnictwo
Dane satelitarne w użyciu urbanistów i samorządowców. Mogą im służyć do przygotowania na zmiany klimatu
Do 2031 roku rynek usług związanych z danymi satelitarnymi ma wzrosnąć ponad czterokrotnie – przewidują analitycy. Na rosnącą podaż wpływ może mieć nałożony na dużą część przedsiębiorców, w tym producentów rolnych, obowiązek raportowania wpływu środowiskowego. Dane satelitarne są jednak cennym narzędziem również w rękach urbanistów i samorządowców. Z dokładnością do milimetrów pokazują zjawiska takie jak np. osiadanie gruntów, co pozwala na wczesne podejmowanie decyzji o kluczowych modernizacjach infrastruktury.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.