Nowa Murowana na wiosnę
Jednym z kryteriów decydujących o zamieszkaniu na przedmieściach Poznania jest bliskość terenów zielonych. Atuty, takie jak sąsiedztwo lasu oraz łatwy dostęp do jezior dają wiele możliwości spędzania czasu poza domem. Zwłaszcza kiedy ta przyroda jest na wyciągnięcie ręki. A o tym decyduje lokalizacja naszej nieruchomości. Murowana Goślina jest częstym wyborem dla osób, które chcą z jednej strony korzystać z zalet miasta, a z drugiej cenią sobie spokój i towarzystwo urokliwych terenów zielonych. To właśnie na terenie tej miejscowości, od 2017 roku realizowany jest projekt mieszkaniowy Nowa Murowana. W budowie jest kolejny etap, czyli budynek wielorodzinny z 26 mieszkaniami o powierzchni od 27 do 69 m.kw. Powstaną kawalerki oraz lokale 2- i 3- pokojowe. Do mieszkań parterowych przynależą ogródki o metrażu nawet do 106,8 mkw. Dużym udogodnieniem dla mieszkańców będzie podziemna hala garażowa, uzupełniona o miejsca postojowe naziemne. Do każdego lokalu przynależą również bezpłatne komórki. – Zamontowana jest już stolarka okienna, gotowe jest również pokrycie dachowe oraz tynki wewnętrzne. Trwają ostatnie prace związane z elewacją zewnętrzną, a także zabudową sufitów na 3-eciej kondygnacji oraz montażem instalacji wewnątrz budynku. – mówi Patrycja Pilarczyk z biura sprzedaży projektu Nowa Murowana. Ponad połowa spośród 26 lokali została już sprzedana. Cena dostępnych mieszkań rozpoczyna się od 6380 zł brutto za mkw. – Wraz z wiosną przybywa kolejnych rezerwacji. Cześć z nich dotyczy programu Pierwsze Mieszkanie i jego filaru - Bezpieczny Kredyt 2%. Nasze nieruchomości spełniają limity rządowego wsparcia. Ponadto umożliwiamy podpisanie zwrotnej umowy rezerwacyjnej na okres 4 miesięcy. – dodaje Patrycja Pilarczyk. Zakończenie realizacji tego etapu deweloper planuje na II kwartał 2024 roku. Docelowo w ramach bieżącego etapu powstaną 4 budynki wielorodzinne.
Położona na północ od Poznania miejscowość gwarantuje dostępność do placówek dydaktycznych, zdrowotnych oraz licznych sklepów i punktów handlowo – usługowych. Zaletą lokalizacji inwestycji jest również szybki dojazd do Poznania. Zarówno samochodem jak i popularnym szynobusem, którego stacja znajduję się około 250 metrów od inwestycji. Natomiast liczne lasy, w tym 12 ha Parku Krajobrazowego, 5 rezerwatów przyrody, urokliwe jeziora, czy wiele kilometrów tras rowerowych pozwalają cieszyć się świeżym powietrzem i namacalną wręcz przyrodą. Tu żyje się spokojnie i wygodnie.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.