Nowa Murowana 2 – mieszkania z budynku B w sprzedaży
Do sprzedaży oddany został wielorodzinny budynek B inwestycji Nowa Murowana 2 w Murowanej Goślinie pod Poznaniem, stanowiący jednocześnie już VII etap całego przedsięwzięcia deweloperskiego. W tej części osiedla znajdzie się 36 mieszkań o powierzchni rozpoczynającej się od 30 i kończącej na 71 m kw. Budynek stanowić będą dwie kawalerki oraz mieszkania 2- i 3-pokojowe. - Etap VII to projekt łączący ze sobą komfortowe wnętrza z układem dostosowanym do potrzeb naszych klientów. Wyjątkową ofertą są lokale umieszczone na parterze, do których przynależą ogródki o zróżnicowanym metrażu. Ta dodatkowa przestrzeń pozwala na zaaranżowanie tarasu oraz trawnika na ogrodzie jednocześnie. – informuje Patrycja Pilarczyk z biura sprzedaży Nowa Murowana 2. Wszystkie lokale VII etapu wykonane zostaną w standardzie deweloperskim, który zapewnia m.in. kaloryfery, parapety wewnętrzne, kontakty, włączniki, domofon, piec kondensacyjny dwufunkcyjny, a także rolety zewnętrzne dla mieszkań parterowych. Dostępne będą również bezpłatne komórki lokatorskie, stanowiące nowoczesną formę zastąpienia piwnicy.
Inwestycja Nowa Murowana 2 jest kontynuacją zakończonego projektu, który od momentu premiery w listopadzie 2017, cieszył się sporym zainteresowaniem. W Nowej Murowanej powstało łącznie 91 mieszkań w pięciu budynkach wielorodzinnych. Obie inwestycje znajdują się obok siebie, w miejscowości Murowana Goślina, 20 km na północ od Poznania. Jest to nowoczesna okolica położona wśród licznych szlaków pieszych i rowerowych, które liczą ponad 500 km, jest obszarem stawiającym na zdrowy tryb życia wśród przyrody. Nowa Murowana 2 ma zapewnione pełne zaplecze handlowo-usługowe, placówki edukacyjne oraz zakłady pracy. W odległości niecałych 300 m. od inwestycji znajduje się stacja kolejowa, pozwalająca na dojazd do m.in. stolicy Wielkopolski. - Nasza inwestycja jest tworzona w sposób wykorzystujący udogodnienia do kreowania jej charakteru. Przykładem jest układ dużych okien, który wyróżnia budynek spośród innych i jednocześnie sprawia, że do mieszkania dociera dużo światła. Natomiast układ pomieszczeń jest przygotowany, aby pokoje były jak największe i wzmacniały efekt tego oświetlenia. - dodaje Patrycja Pilarczyk.
Budynek A inwestycji Nowa Murowana 2 jest w trakcie prac budowlanych. - Budowa idzie zgodnie z harmonogramem: obecnie ukończony został montaż stolarki okiennej w lokalach na wszystkich kondygnacjach, wykonano pokrycie dachu oraz instalację sieci elektrycznej i wodno- kanalizacyjnej. - podsumowuje Patrycja Pilarczyk. Ukończenie prac budynku A jest planowane na czerwiec 2021. Ponadto, właśnie rozpoczyna się realizacja budynku B, którego mieszkania premierowo trafiły do sprzedaży. Zostały już wykopane fundamenty. Ta część osiedla będzie gotowa pod koniec przyszłego roku.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Farmacja

Zagrożenie krztuścem pozostaje najwyższe od ponad trzech dekad. Odporność utrzymuje się do 10 lat po szczepieniu
W ubiegłym roku na krztusiec zachorowało ponad 32 tys. osób. To ok. 35 razy więcej niż rok wcześniej. Ostatnie tygodnie przynoszą wyhamowanie tendencji wzrostowej, ale Główny Inspektor Sanitarny przestrzega przed tą groźną chorobą i wskazuje na konieczność szczepień u dzieci już w okresie niemowlęcym i szczepień przypominających u dorosłych. Dużą rolę w promowaniu tej jedynej formy profilaktyki odgrywają pielęgniarki, które nie tylko informują o korzyściach ze szczepień, ale też mogą do nich kwalifikować.
Transport
Nowe opłaty za emisję CO2 mogą spowodować wzrost kosztów wielu małych i średnich firm. Eksperci apelują o mądre instrumenty wsparcia [DEPESZA]

System ETS2, który zacznie obowiązywać od 2027 roku, nałoży podatek na paliwa kopalne wykorzystywane do ogrzewania budynków czy w transporcie. Koszty w dużej mierze poniosą dostawcy, w tym małe i średnie firmy. – Potencjalny wpływ systemu ETS2 na sektor MŚP w Polsce będzie znacznie mniej drastyczny, niż mogłoby się wydawać. Konieczne jest jednak przygotowanie odpowiednich instrumentów, które wesprą przedsiębiorców w przemianie w kierunku niskoemisyjnym, ale jednocześnie będą unikały podwójnej kompensacji – wskazuje raport WiseEuropa pt. „Wędka czy ryba? Wsparcie dla polskich MŚP w związku z wprowadzeniem ETS2”.
Ochrona środowiska
Z powodu braku przejrzystego prawa branża recyklingu odkłada inwestycje. Firmy apelują o szybkie wdrożenie przepisów

Branża recyklingu stoi przed wyzwaniami związanymi z wdrożeniem systemu kaucyjnego, systemu rozszerzonej odpowiedzialności producenta i rozporządzenia PPWR. Brakuje jednak odpowiednich przepisów dostosowujących polskie prawo i realia do unijnych regulacji. W efekcie utrzymującej się niepewności prawnej między 2018 a 2023 rokiem co trzeci zakład recyklingu zamknął działalność. Wiele firm odkłada inwestycje, czekając na uregulowanie rynku. Podobna niepewność dotyczy też producentów opakowań.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.