Nowa jakość kształcenia dzięki Nebula Control Center od Zyxel
U podstaw skutecznego kształcenia wysokiej klasy specjalistów z obszaru inżynierii lotniczej leży dostęp do kompleksowej infrastruktury sieciowej. Budowa i zarządzanie nią wymaga nakładów finansowych, często przekraczających budżet państwowych placówek. Rozwiązaniem może być rozłożenie procesu modernizacji w czasie oraz zainwestowanie w kompatybilne ze sobą urządzenia.
Zespół Szkół im. Bohaterów Narwiku w Warszawie, gdzie kształci się młodzież w trzech specjalnościach technicznych: technik mechanik lotniczy, technik awionik i technik informatyk – od 2019 r. posiada w swoich pracowniach informatycznych urządzenia Zyxel.
Funkcjonalność i przyjazne środowisko obsługi rozwiązań Zyxel wpłynęły na decyzję o systematycznej wymianie pozostałych sprzętów sieciowych na urządzenia kompatybilne z platformą Nebula.
– W polskich szkołach infrastruktura sieciowa często jest przestarzała i niewydajna. Nie nadąża za potrzebami użytkowników, którzy oczekują przede wszystkim: niezawodności, elastyczności, skalowalności i zoptymalizowanych kosztów budowy i utrzymania. Wdrożenie produktów Zyxel w Technikum im. Bohaterów Narwiku podniosło nie tylko komfort użytkowania, ale i samego nauczania – powiedział Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel Communications.
W placówce wymieniono wszystkie punkty dostępowe na modele NWA1123-ACv2, a w ramach współpracy, Zyxel Polska przekazał szkole dodatkowe dwa punkty dostępowe z serii NAP102 wraz z przełącznikiem NWS100-28P. Systematycznie wymieniane będą pozostałe switche na modele kompatybilne z platformą. Technikum dysponuje przełącznikami serii GS1920v2-48, GS1920v2-48HP, GS1920v2-8HP, które wykorzystywane są na zajęciach dydaktycznych z konfiguracji i administracji urządzeń sieciowych. Ze względu na zdalne nauczanie i potrzebę łączenia się uczniów z siecią szkolną, w której znajduje się serwer do wirtualizacji, niezbędna była możliwość obsługi większej liczby połączeń VPN. Dzięki wymianie zapory sieciowej USG110 na USG FLEX 500 udało się osiągnąć cel umożliwiający zarządzanie siecią z jednego miejsca.
– Świat przyśpieszył, a edukacja musi za nim nadążyć. Potrzebujemy sprawdzonych rozwiązań, które zapewnią naszym uczniom sukces w świecie sztucznej inteligencji i powszechnej cyfryzacji. Dobrze wyszkolony uczeń, świadomy swoich kompetencji i predyspozycji, znający nowoczesne rozwiązania w swoim zawodzie i mający dodatkowe kwalifikacje to atrakcyjny kandydat na rynku pracy. Dzięki rozwiązaniom Zyxel udało się nie tylko usprawnić infrastrukturę sieciową szkoły, ale również przeszkolić uczniów z konfiguracji i administracji Nebula Control Center – powiedział Maciej Kołodziej, nauczyciel i administrator sieci w Technikum im. Bohaterów Narwiku.
Modernizacja infrastruktury sieciowej za pomocą bezpiecznych i wydajnych urządzeń Zyxel umożliwiła przeprowadzenie szkoleń z konfiguracji systemu dla uczniów technikum. Podczas zajęć kursanci zapoznają się z konfiguracją i zarządzaniem m.in: zaporami sieciowymi USG, siecią Wi-Fi zarządzaną przez USG, siecią VLAN (także na przełącznikach) oraz z routingiem. Na zajęciach związanych z konfiguracją urządzeń sieciowych wykorzystuje się: USG40, USG20, 2xGS1900-8, NWA5121-NI, NWA5123-NI, NBG418N-v2, GS1920v2-8HP. Dzięki szkoleniom uczniowie technikum im. Bohaterów Narwiku osiągają najlepsze wyniki na egzaminach praktycznych z kwalifikacji EE.08 i INF.02 spośród uczniów wszystkich warszawskich szkół.
Zyxel Networks
Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.
Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:
- obecny na 150 rynkach na całym świecie
- 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
- 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę
Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.
Szukasz sprzętu w dobrej cenie? Poznaj sekret laptopów poleasingowych

Nowa bezprzewodowa klawiatura Hama WK-300 z przyciskiem Assist AI

Dlaczego warto wybrać monitor OLED?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników
Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Prawo
UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.