Nowa inwestycja mieszkaniowa blisko Śródki
W Poznaniu, u zbiegu ulic Smolna i Główna trwa realizacja projektu Rynek Wschodni. Inwestor, Quadro Development proponuje 47 mieszkań o zróżnicowanym metrażu, a w tym duże lokale z możliwością podziału na mniejsze.
Rynek Wschodni to najnowszy projekt dewelopera Quadro Development na terenie Poznania. U zbiegu ulic Smolna i Główna powstaje kameralny pięciokondygnacyjny budynek wielorodzinny z 47 mieszkaniami o powierzchni od 29 do 89 m kw. Wśród nich są kawalerki oraz mieszkania 2- i 3-pokojowe. W przypadku tych ostatnich istnieje możliwość podziału lokalu na mniejsze, każdy z osobnym węzłem sanitarnym, co stanowi ciekawą propozycję dla klientów inwestycyjnych. Ofertę uzupełniają większe lokale z tarasami na ostatniej kondygnacji oraz lokal o powierzchni mieszkalnej 89 mkw. z dwoma balkonami.
- Lokalizacja, charakter oraz zróżnicowane powierzchnie pozycjonują nasz projekt jako doskonałą formę lokowania kapitału i źródło dodatkowych dochodów, a także świetne miejsce dla rodzin z dziećmi. Co znamienne, wśród klientów pojawiają się także obcokrajowcy, w tym oczywiście obywatele Ukrainy – mówi Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. Do mieszkań na parterze przynależą ogródki, natomiast na wyższych kondygnacjach do dyspozycji są balkony lub tarasy na ostatniej kondygnacji. Rynek Wschodni to także podziemna hala garażowa na 31 samochodów, winda oraz dodatkowe udogodnienia jak videodomofony i rolety zewnętrzne. Teren inwestycji zostanie w pełni zagospodarowany w zakresie wybrukowanych dróg dojazdowych i chodników. Pojawią się również elementy małej architektury. Planowanie zakończenie to druga połowa 2023 roku. Ceny rozpoczynają się od 8800 złotych brutto za mkw. Ponadto istnieje możliwość rezerwacji mieszkania w programie „Mieszkanie Bez Wkładu”, który zaczął obowiązywać od 27 maja. Nowa propozycja pozwala zakupić lokal mieszkalny na kredyt nawet w sytuacji, kiedy nabywca nie dysponuje wymaganym wcześniej wkładem własnym. Założenia programu mieszkaniowego są takie, że Państwo za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego będzie gwarantować wkład własny nawet do 20 proc., a jednocześnie do kwoty 100 tys. zł. Co ważne, ze wsparcia przy zakupie swojego pierwszego M mogą skorzystać: rodziny z dziećmi, małżeństwa, pary oraz single.
Lokalizacja inwestycji gwarantuje komfort zamieszkiwania. Rondo Śródka to jedynie kilka minut jazdy samochodem. Sprawnie funkcjonuje także komunikacja miejska, a przystanek autobusowy znajduje się tuż przy realizowanym budynku. Obok inwestycji jest przedszkole oraz Szkoła Podstawowa nr 45. Ponadto, w najbliższej okolicy są do dyspozycji liczne punkty handlowo – usługowe. Miłośnicy aktywności fizycznej mogą liczyć na nadwarciańskie tereny zielone, a tam liczne ścieżki pieszo-rowerowe, w tym popularna Wartostrada. Położenie inwestycji pozwala na swobodny dostęp do wszelkich wydarzeń kulturalno – rozrywkowych na terenie pobliskiej Śródki i Ostrowa Tumskiego. Niedaleko znajduję się także urokliwy Stary Rynek oraz popularny kompleks rekreacyjny Malta.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.