Niewielkie rozmiary, prosta instalacja, Wi-Fi 6. Adapter USB U11 marki Tenda
Barbara Trepka
2moro
Mazowiecka 125/1
30-023 Kraków
basia|2moro.pl| |basia|2moro.pl
503 119 029
2moro.pl
Brak karty sieciowej w komputerze. Jaka powinna być dobra karta sieciowa?
Choć większość laptopów oraz komputerów ma już wbudowane karty sieciowe może zdarzyć się model, który albo nie będzie w nią wyposażony, albo karta przestanie działać. Zawsze można się wtedy ratować zewnętrzną kartą sieciową wpinaną do komputera.
Jaka jest dobra zewnętrzna karta sieciowa? Musi przede wszystkim zapewniać wysoką prędkość transmisji danych, powinna także pasować do wielu rożnych systemów operacyjnych i mieć niezawodne sterowniki. Karta taka musi gwarantować stabilną pracę i łatwość użytkowania.
Kompaktowy adapter USB Wi-Fi 6
Marka Tenda poszerzyła swoją ofertę o adapter z interfejsem USB U11. Obsługuje standard Wi-Fi 6, a prędkości dochodzą do 286 Mb/s oraz do 600 Mb/s (odpowiednio w paśmie 2,4 i 5 GHz). Jego rozmiary są niewielkie. Łatwo go przenosić, a jeśli do portu USB obok chcesz wpiąć inne akcesoria (na przykład pendrive'a) nie będzie go blokował.
U11 jest kompatybilny z różnymi systemami operacyjnymi: zarówno Windows (7/10/11), jak i Linux (3.10+) oraz UOS. Korzystający z systemów Windows mają bonus w postaci prawdziwej pracy Plug and play oraz braku konieczności pobierania i instalowania sterowników ze strony producenta.
Adapter może także pracować w trybie punktu dostępowego. Dzięki technologii OFDMA+MU-MIMO udostępnia Internet z jednocześnie wielu urządzeniom końcowymym w tym samym czasie. Wyposażony jest również w rozmaite rozwiązania, jak algorytm korekcji błędów LDPC, który skutecznie naprawia błędy w przesyłanych danych, automatyczny wybór pasma (przy współpracy z routerem dwuzakresowym) i inteligentny algorytm, który poprawia stabilność i zasięg transmisji. U11 zapewnia również bezpieczeństwo sieci podczas korzystania z niego, za sprawą protokołów WPA-PSK/WPA2-PSK i WPA/WPA2.
Główne cechy adaptera USB U11
- obsługa Wi-Fi 6 i prędkość do 286 Mb/s w paśmie 2,4 GHz oraz do 600 Mb/s w paśmie 5 GHz;
- interfejs USB 2.0
- niewielkie rozmiary (7,6 x 18,5 x 36,8 mm) - łatwo go przenosić i nie blokuje innych portów w komputerze;
- automatyczny wybór pasma, zależnie od potrzeb, oraz inteligentny algorytm, który poprawia transmisję bezprzewodową;
- kompatybilność z wieloma systemami operacyjnymi (Windows 7/10/11, Linux 3.10+, UOS);
- Plug and play, brak konieczności instalowania sterownika ze strony producenta (przy systemach Windows);
- obsługa AP oraz OFDMA+MU-MIMO dla jednoczesnego udostępniania Internetu dla wielu urządzeń końcowych w tym samym czasie;
- algorytm korekcji błędów LDPC, który skutecznie naprawia błędy w przesyłanych danych;
- szyfrowanie komunikacji i ochrona bezpieczeństwa sieci.
Nowa bezprzewodowa klawiatura Hama WK-300 z przyciskiem Assist AI
Dlaczego warto wybrać monitor OLED?
Oszczędź budżet i miejsce na biurku. Bezprzewodowa klawiatura Hama WK-500
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.