Niewielkie rozmiary, prosta instalacja, Wi-Fi 6. Adapter USB U11 marki Tenda

Barbara Trepka
2moro
Mazowiecka 125/1
30-023 Kraków
basia|2moro.pl| |basia|2moro.pl
503 119 029
2moro.pl
Brak karty sieciowej w komputerze. Jaka powinna być dobra karta sieciowa?
Choć większość laptopów oraz komputerów ma już wbudowane karty sieciowe może zdarzyć się model, który albo nie będzie w nią wyposażony, albo karta przestanie działać. Zawsze można się wtedy ratować zewnętrzną kartą sieciową wpinaną do komputera.
Jaka jest dobra zewnętrzna karta sieciowa? Musi przede wszystkim zapewniać wysoką prędkość transmisji danych, powinna także pasować do wielu rożnych systemów operacyjnych i mieć niezawodne sterowniki. Karta taka musi gwarantować stabilną pracę i łatwość użytkowania.
Kompaktowy adapter USB Wi-Fi 6
Marka Tenda poszerzyła swoją ofertę o adapter z interfejsem USB U11. Obsługuje standard Wi-Fi 6, a prędkości dochodzą do 286 Mb/s oraz do 600 Mb/s (odpowiednio w paśmie 2,4 i 5 GHz). Jego rozmiary są niewielkie. Łatwo go przenosić, a jeśli do portu USB obok chcesz wpiąć inne akcesoria (na przykład pendrive'a) nie będzie go blokował.
U11 jest kompatybilny z różnymi systemami operacyjnymi: zarówno Windows (7/10/11), jak i Linux (3.10+) oraz UOS. Korzystający z systemów Windows mają bonus w postaci prawdziwej pracy Plug and play oraz braku konieczności pobierania i instalowania sterowników ze strony producenta.
Adapter może także pracować w trybie punktu dostępowego. Dzięki technologii OFDMA+MU-MIMO udostępnia Internet z jednocześnie wielu urządzeniom końcowymym w tym samym czasie. Wyposażony jest również w rozmaite rozwiązania, jak algorytm korekcji błędów LDPC, który skutecznie naprawia błędy w przesyłanych danych, automatyczny wybór pasma (przy współpracy z routerem dwuzakresowym) i inteligentny algorytm, który poprawia stabilność i zasięg transmisji. U11 zapewnia również bezpieczeństwo sieci podczas korzystania z niego, za sprawą protokołów WPA-PSK/WPA2-PSK i WPA/WPA2.
Główne cechy adaptera USB U11
- obsługa Wi-Fi 6 i prędkość do 286 Mb/s w paśmie 2,4 GHz oraz do 600 Mb/s w paśmie 5 GHz;
- interfejs USB 2.0
- niewielkie rozmiary (7,6 x 18,5 x 36,8 mm) - łatwo go przenosić i nie blokuje innych portów w komputerze;
- automatyczny wybór pasma, zależnie od potrzeb, oraz inteligentny algorytm, który poprawia transmisję bezprzewodową;
- kompatybilność z wieloma systemami operacyjnymi (Windows 7/10/11, Linux 3.10+, UOS);
- Plug and play, brak konieczności instalowania sterownika ze strony producenta (przy systemach Windows);
- obsługa AP oraz OFDMA+MU-MIMO dla jednoczesnego udostępniania Internetu dla wielu urządzeń końcowych w tym samym czasie;
- algorytm korekcji błędów LDPC, który skutecznie naprawia błędy w przesyłanych danych;
- szyfrowanie komunikacji i ochrona bezpieczeństwa sieci.
Szukasz sprzętu w dobrej cenie? Poznaj sekret laptopów poleasingowych

Nowa bezprzewodowa klawiatura Hama WK-300 z przyciskiem Assist AI

Dlaczego warto wybrać monitor OLED?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.