Niewielkie rozmiary, prosta instalacja, Wi-Fi 6. Adapter USB U11 marki Tenda
Barbara Trepka
2moro
Mazowiecka 125/1
30-023 Kraków
basia|2moro.pl| |basia|2moro.pl
503 119 029
2moro.pl
Brak karty sieciowej w komputerze. Jaka powinna być dobra karta sieciowa?
Choć większość laptopów oraz komputerów ma już wbudowane karty sieciowe może zdarzyć się model, który albo nie będzie w nią wyposażony, albo karta przestanie działać. Zawsze można się wtedy ratować zewnętrzną kartą sieciową wpinaną do komputera.
Jaka jest dobra zewnętrzna karta sieciowa? Musi przede wszystkim zapewniać wysoką prędkość transmisji danych, powinna także pasować do wielu rożnych systemów operacyjnych i mieć niezawodne sterowniki. Karta taka musi gwarantować stabilną pracę i łatwość użytkowania.
Kompaktowy adapter USB Wi-Fi 6
Marka Tenda poszerzyła swoją ofertę o adapter z interfejsem USB U11. Obsługuje standard Wi-Fi 6, a prędkości dochodzą do 286 Mb/s oraz do 600 Mb/s (odpowiednio w paśmie 2,4 i 5 GHz). Jego rozmiary są niewielkie. Łatwo go przenosić, a jeśli do portu USB obok chcesz wpiąć inne akcesoria (na przykład pendrive'a) nie będzie go blokował.
U11 jest kompatybilny z różnymi systemami operacyjnymi: zarówno Windows (7/10/11), jak i Linux (3.10+) oraz UOS. Korzystający z systemów Windows mają bonus w postaci prawdziwej pracy Plug and play oraz braku konieczności pobierania i instalowania sterowników ze strony producenta.
Adapter może także pracować w trybie punktu dostępowego. Dzięki technologii OFDMA+MU-MIMO udostępnia Internet z jednocześnie wielu urządzeniom końcowymym w tym samym czasie. Wyposażony jest również w rozmaite rozwiązania, jak algorytm korekcji błędów LDPC, który skutecznie naprawia błędy w przesyłanych danych, automatyczny wybór pasma (przy współpracy z routerem dwuzakresowym) i inteligentny algorytm, który poprawia stabilność i zasięg transmisji. U11 zapewnia również bezpieczeństwo sieci podczas korzystania z niego, za sprawą protokołów WPA-PSK/WPA2-PSK i WPA/WPA2.
Główne cechy adaptera USB U11
- obsługa Wi-Fi 6 i prędkość do 286 Mb/s w paśmie 2,4 GHz oraz do 600 Mb/s w paśmie 5 GHz;
- interfejs USB 2.0
- niewielkie rozmiary (7,6 x 18,5 x 36,8 mm) - łatwo go przenosić i nie blokuje innych portów w komputerze;
- automatyczny wybór pasma, zależnie od potrzeb, oraz inteligentny algorytm, który poprawia transmisję bezprzewodową;
- kompatybilność z wieloma systemami operacyjnymi (Windows 7/10/11, Linux 3.10+, UOS);
- Plug and play, brak konieczności instalowania sterownika ze strony producenta (przy systemach Windows);
- obsługa AP oraz OFDMA+MU-MIMO dla jednoczesnego udostępniania Internetu dla wielu urządzeń końcowych w tym samym czasie;
- algorytm korekcji błędów LDPC, który skutecznie naprawia błędy w przesyłanych danych;
- szyfrowanie komunikacji i ochrona bezpieczeństwa sieci.
Jeden przycisk robi różnicę! Zestaw bezprzewodowy Hama WKM-750 z klawiszem AI
Spryt i komfort na topie. Zestaw bezprzewodowy z myszą i klawiaturą Hama WKM-550
WiFi 7 - ultraszybka sieć bezprzewodowa w domu i w biznesie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.