Nautic Park na półmetku – stan surowy osiągnięty
W nadmorskim projekcie Nautic Park trwają zaawansowane prace budowlane. Siedmiokondygnacyjny budynek z widokiem na morze osiągnął docelową wysokość, a budowa wchodzi w etap wykończeniowy. W ręce najemców trafi 68 urządzonych pod klucz apartamentów o powierzchni od 41 do 98 mkw. Docelowo odbiory odbędą się w IV kwartale 2021 roku.
Realizowane przez poznańsko-warszawskiego dewelopera Proxin Investment apartamenty Nautic Park w nadmorskim Darłówku wchodzą w zasadniczy etap budowy. Siedmiokondygnacyjny budynek osiągnął już poziom ostatniego piętra. Z końcem grudnia zakończono działania konstrukcyjne, wylano strop nad 6 piętrem i tym samym wszelkie prace żelbetonowe zostały zamknięte. Jak zdradza deweloper taki stan osiągnięto przed terminem. – Nie zwalniamy tempa, a nawet wyprzedzamy założony harmonogram, co nas bardzo cieszy. Na pierwszych piętrach trwają już: montaż stolarki okiennej, instalacji elektrycznej, wentylacyjnej i sanitarnej. Generalny wykonawca pracuje też nad izolacją balkonów i tarasów, które zostały przygotowane do poziomu trzeciego pięta włącznie – podkreśla Piotr Łopatka, członek zarządu Proxin Investment. Jeszcze w styczniu rozpoczną się prace związane z izolacją stropodachu, elewacją, tynkami w poszczególnych apartamentach oraz montażem profili balustrad zewnętrznych. Docelowo budowa zakończy się w IV kwartale 2021 roku, po czym zaplanowano procedury odbiorowe.
Nautic Park to projekt, w którym zostanie zaaranżowanych 68 apartamentów o zróżnicowanym metrażu. Ze względu na duże zainteresowanie inwestycją, w sprzedaży obecnie znajdują się apartamenty o powierzchni od 45 mkw do 98 mkw. Każdy z nich będzie posiadał ogródek, balkon lub taras nawet do 28 mkw. Bałtyk będzie można podziwiać z większości apartamentów. Lokale zostaną przygotowane pod klucz w jednym z dwóch wariantów kolorystycznych – Piasek lub Morze. Dodatkowymi udogodnieniami przeznaczonymi wyłącznie dla mieszkańców Nautic Park są strefa relaksu, na którą składa się siłownia oraz sauny, zewnętrzny basen, wygodne lobby oraz podziemna hala garażowa i rowerownia.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.