Nautic Park na finiszu
Kończą się prace związane z realizacją projektu Nautic Park. W Darłówku powstał siedmiokondygnacyjny budynek z 68 apartamentami o zróżnicowanym metrażu. Już w grudniu rozpocznie się proces przekazywania kluczy właścicielom lokali.
Atrakcyjnych i luksusowych projektów mieszkaniowych nad Bałtykiem przybywa. Kolejnym z nich będzie projekt Nautic Park zrealizowany przez Grupę Proxin. W nadmorskim Darłówku powstał siedmiokondygnacyjny budynek z 68 apartamentami o powierzchni od 37,35 do 99,6 mkw. Każdy z nich posiada ogródek, balkon bądź duży taras o powierzchni nawet do 28 mkw. Wszystkie 2- i 3- pokojowe lokale zostały wykończone pod klucz w jakości adekwatnej do tak prestiżowej inwestycji. Już w grudniu rozpocznie się proces związany z przekazywaniem kluczy. – Budynek jest gotowy. Trwają ostatnie szlify wykończeniowe. Osoby zainteresowane zakupem jeszcze wolnych lokali mogą teraz z bliska przyjrzeć się i docenić dbałość o detale całego obiektu i wykończonych pod klucz apartamentów - mówi Piotr Łopatka, członek zarządu Proxin. Projekt Nautic Park to lokalizacja w pierwszej linii brzegowej oraz szereg elementów gwarantujących komfort. Powstała hala garażowa oraz boksy rowerowe. Dodatkowymi udogodnieniami przeznaczonymi wyłącznie dla mieszkańców będzie strefa relaksu, czyli basen zewnętrzny, siłownia, wygodne lobby, sauna fińska oraz łaźnia parowa. Klimatu inwestycji dodają z pewnością rosnące na działce kilkudziesięcioletnie drzewa. Ceny dostępnych apartamentów rozpoczynają się od 15.900,00 złotych brutto za mkw. Uzupełnieniem oferty są lokale usługowe na parterze.
Obiekt Nautic Park powstaje we wschodniej części Darłówka. To spokojna, zalesiona okolica gwarantująca komfort wypoczynku. Pobliska plaża, latem pełna jest rozrywek dla najmłodszych. Wielką atrakcją miejscowości jest rozsuwany most zbudowany na rzece Wieprza, scalający Darłówko Wschodnie z Zachodnim. Kurort ten to także Park Wodny, zabytkowa latarnia, marina i port, z którego można dotrzeć tramwajem wodnym do Darłowa. Nie brakuje oczywiście urokliwej promenady, deptaka oraz bardzo licznych tras rowerowych.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.