Komunikaty PR

Nasza nowa izolacja

2023-07-18  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Best Brands PR
Best Brands PR

Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl

Ocieplanie budynków nie jest niczym nowym. Z powodzeniem stosowane było także kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu. Jednak przeprowadzona wówczas izolacja, niestety, nie sprawdza się dzisiaj. Przede wszystkim ze względu na jej niskie parametry izolacyjne w stosunku do obecnie panujących standardów. Wniosek nasuwa się jeden – należy bezzwłocznie na nowo docieplić starszy budynek.

Decydując się na przeprowadzenie prac izolacyjnych w bardziej wiekowym budynku przede wszystkim trzeba sprawdzić jego stan techniczny. – Tu niezwykle istotne jest wykonanie audytu energetycznego. Da on odpowiedź, jakie prace i w jakim zakresie należy podjąć w konkretnym domu. Bardzo ważnym elementem audytu jest badanie termowizyjne, pozwalające zdiagnozować szczelność istniejącej izolacji. Profesjonalnie opracowany powinien zawierać zakres prac, wskazywać materiały i szacować koszty całości – wskazuje Dariusz Pruszkowski, doradca techniczny w firmie Styropmin.

Normy się zmieniły

Możemy z powodzeniem zaryzykować twierdzenie, że w przypadku starszych budynków, nawet tych kiedyś ocieplanych styropianem zawsze zalecana będzie termomodernizacja. Średnia grubość płyt styropianowych stosowanych jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu była bowiem mniejsza niż obecnie – wynosiła ok. 5-8 cm i nie zapobiegała skutecznie ucieczce ciepła. Nie spełnia także obecnie wymaganych norm. - Styropian był i jest świetnym materiałem izolacyjnym, ze względu na swoje właściwości – niepalność, trwałość, paroprzepuszczalność. Zapewnia doskonałą izolację termiczną. Latem w pomieszczeniach panuje przyjemny chłód, a zimą jest ciepło i bez wilgoci. Jest również materiałem wyciszającym.  Warto go zastosować do docieplenia budynku. Płyty na przestrzeni lat przeszły jednak bardzo dużą przemianę. W tej chwili styropian jest coraz bardziej wyspecjalizowanym materiałem. Ma on różne właściwości ze względu na przeznaczenie. W przypadku kompleksowych termomodernizacji warto sięgnąć po styropian pasywny np. Styropmin Passive λ PRO 30, charakteryzujący się podwyższonymi parametrami, jeśli chodzi o zatrzymywanie ciepła – wskazuje Dariusz Pruszkowski.

Jakość to komfort

Jeśli pierwsza warstwa styropianu została ułożona prawidłowo, to nie ma żadnych przeciwskazań, by przykleić na nią drugą. Istotne jest, aby powierzchnia była oczyszczona i wyrównana, tak by zaprawa klejowa dobrze przylegała. Takie rozwiązanie umożliwia nie tylko oszczędność czasu, ale również pieniędzy – nie trzeba bowiem płacić za zerwanie i utylizację starej izolacji. Decydując się na nową izolację, mając na uwagę jej skuteczność w utrzymaniu komfortu cieplnego w budynku na długie lata należy przede wszystkim postawić na jakość użytych materiałów.  – To jest nasz priorytet. Wszystkie produkty fasadowe marki STYROPMIN poddawane są stale restrykcyjnym kontrolom w ramach systemu zakładowej kontroli produkcji. Gwarancję co do jakości produktów i systemów zarządzania potwierdza CERTYFIKAT ZGODNOŚCI ZAKŁADOWEJ KONTROLI PRODUKCJI Nr FD-BG-087 wydany przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A. – podkreśla Dariusz Pruszkowski.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Best Brands PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A. Biuro prasowe
2024-12-20 | 01:00

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

EXTRA POWER 20 to odpowiedź firmy Termet na typowe problemy z eksploatacją pomp ciepła w okresie najwyższego zapotrzebowania na ciepło. Podczas silnych mrozów, gdy pompa ciepła nie
Dom Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
2024-12-19 | 14:40

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Choinka, mikołaj, prezenty, pierwsza gwiazdka, rodzinna atmosfera – z czym jeszcze kojarzy nam się Boże Narodzenie? Oczywiście, że z suto zastawionym stołem, na którym
Dom Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
2024-12-19 | 09:00

Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!

Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu - niezależne komercyjne centrum badawczo-rozwojowe we współpracy z Gala Group Poland - wiodącym producentem świec w Europie,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Konsument

Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania

Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.