Komunikaty PR

Najczęstsze urazy zwierząt domowych i jak im pomóc?

2020-12-17  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Dorota Zadroga
PMM

ul. Batorego 2/30
31-135 Kraków
dorota.zadroga@pmm.org.pl
698989141
pmm.org.pl

Świąteczna przerwa to idealny czas na przyjrzenie się naszym pupilom i pomyślenie, co jeszcze możemy zrobić, żeby zapewnić im bezpieczeństwo w domu i na spacerach. To właściciel jest pierwszą osobą, która będzie umiała udzielić skutecznej pierwszej pomocy.

Do najczęstszych urazów wśród domowych czworonogów należą złamania i rany wynikające z zabawy z innymi zwierzętami, pogryzienia i zadrapania. Równie często musimy zmierzyć się z drobnymi urazami pojawiającymi się podczas zabiegów higienicznych i przycinania pazurów. Ale nie oszukujmy się – zwierzęta tryskające energią nie powstrzymają się też przed zaatakowaniem ozdobionej łańcuchami choinki albo wskoczeniem na kuchenny blat w poszukiwaniu smakołyków. Widzimy więc, jak niewiele potrzeba, by wydarzyła się sytuacja wymagająca szczególnej uwagi i opatrzenia rany.

Gdyby kózka nie skakała…

Co jesteśmy w stanie zrobić, żeby złagodzić ból czworonoga i zabezpieczyć uraz? Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę, że mamy do czynienia… ze zwierzakiem. Tym samym nie możemy działać w ten sam sposób i stosować tych samych preparatów, które mamy w naszej apteczce. Przygotujmy nie tylko bandaże i wodę utlenioną, ale też różnego rodzaju opaski i proszek hemostatyczny ClotIt, który służy szybkiemu i bezpiecznemu zatamowaniu krwawienia w domowych warunkach. W ten sposób łatwo i sprawnie zaradzimy największemu niebezpieczeństwu, jakim jest utrata krwi i możliwe zanieczyszczenie rany. Nauczmy się też udzielać pierwszej pomocy – nie bójmy się poprosić weterynarza o wskazówki, jak zachować się w przypadku urazów i nagłych sytuacji. Na pewno chętnie udzieli informacji o dostępnych źródłach rzetelnej wiedzy, a nawet możliwościach odbycia szkolenia. Nawet, jeżeli nasz czworonóg nie jest przewlekle chory i nie wymaga stałej opieki medycznej, znajomość zasad pierwszej pomocy pomoże nam zadbać o bezpieczeństwo nie tylko zwierzaka, ale przede wszystkim opiekuna.

Gdy przejażdżka konno nie pójdzie po naszej myśli

Nieco inne przykre niespodzianki czekają miłośników jazdy konnej. Szczególnie, jeśli lubimy wycieczki w nieznane i mamy możliwość opuścić teren stadniny na dłuższe wyprawy. W takim przypadku warto pamiętać o zabraniu ze sobą małej i wygodnej apteczki, w której znajdziemy najważniejsze akcesoria, które pomogą w nagłych przypadkach. Mimo, że lista wymaganych preparatów może wydawać się przytłaczająca, poświęćmy wolny czas na skompletowanie niewielkiego zestawu z najpotrzebniejszymi akcesoriami, lub skorzystajmy z gotowych apteczek dostępnych na rynku, na przykład w formie popularnych torebek-nerek. Spłoszone zwierzę, znajdujące się daleko od bezpiecznego i spokojnego miejsca, potrzebuje szczególnej troski przed dotarciem weterynarza na miejsce.

Niezależnie od swoich rozmiarów i siły, zwierzę wymagające opieki jest całkowicie zależne od swojego opiekuna. Dlatego warto dowiedzieć się jak najwięcej na temat pierwszej pomocy, zanim udzielenie jej stanie się koniecznością.

 

ClotIt to innowacyjny preparat hemostatyczny – w pełni naturalny środek hamujący krwawienie, przeznaczony w szczególności dla zwierząt domowych, wygodny w stosowaniu i przechowywaniu. Dystrybucją ClotIt w Europie zajmuje się Bridge Medical, polski dystrybutor sprzętu medycznego.

Więcej informacji: https://clotit.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PMM
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Medycyna Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji Biuro prasowe
2024-12-23 | 11:00

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji

Suche włosy to częsty problem, który może wynikać z wielu przyczyn, takich jak na przykład stylizowanie na gorąco, używanie agresywnych środków chemicznych czy niedobory
Medycyna Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych
2024-12-12 | 10:00

Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych

Placówki medyczne odgrywają kluczową rolę w ochronie zdrowia, jednak ich codzienna działalność wiąże się z istotnymi wyzwaniami w zakresie utrzymania higieny
Medycyna Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta
2024-12-02 | 13:40

Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta

Pani Ida pierwsze niepokojące objawy zauważyła w czasie, kiedy była w ciąży. Na początku pojawiła się chrypka, a  potem stopniowo traciła głos. Leczyło ją wielu

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Edukacja

W cyfrowym świecie spada umiejętność koncentracji. Uważność można ćwiczyć od najmłodszych lat

Poziom koncentracji młodzieży funkcjonującej w trybie multiscreeningu spada poniżej poziomu umożliwiającego efektywną naukę – wskazują eksperci NASK. Cyfrowe bodźce sprawiają, że mniejsza jest też zdolność do głębokiego przetwarzania informacji. By poradzić sobie z wyzwaniami, jakie wiążą się z rozwojem cyfrowym, kluczowe jest rozwijanie umiejętności społecznych od najmłodszych lat, m.in. uważności. Fundacja Orange w ramach programu MegaMisja chce budować takie kompetencje u przedszkolaków i młodszych uczniów.

Lotnictwo

Coraz więcej dronów dzieli przestrzeń powietrzną z załogowymi statkami powietrznymi. Powstaje system do koordynacji lotów

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wspólnie z Centrum Informacji Kryzysowej CBK PAN tworzy system, który ma zapewnić bezpieczną koordynację lotów statków załogowych i bezzałogowych. To priorytetowe zadanie, z uwagi na fakt, iż coraz więcej dronów, zarówno używanych przez cywilnych operatorów, jak i służby, operuje w przestrzeni powietrznej. System wykorzysta zarówno potencjał ekspertów, jak i ułatwiające ich pracę rozwiązania informatyczne.

Ochrona środowiska

Enea zapowiada kolejne zielone inwestycje. Do 2035 roku chce mieć prawie 5 GW mocy zainstalowanej w OZE

Sześć farm wiatrowych o mocy 83,5 MW znalazło się w portfolio Grupy Enea. Spółka Enea Nowa Energia kupiła je od European Energy Polska i zapowiada, że to nie koniec tego typu transakcji. Ten rok ma być intensywny dla spółki pod względem rozwoju OZE. Celem strategicznym jest osiągnięcie 2,1 GW mocy zainstalowanej w zielonych źródłach w 2030 roku i 4,9 GW pięć lat później.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.

Nasza strona używa cookies między innymi w celu gromadzenia statystyk oraz prawidłowego funkcjonowania serwisu. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przegladarki oznacza, że ciasteczka będa zapisywane na Twoim urządzeniu. Pamietaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Kliknij tutaj aby zamknąć