Komunikaty PR

Najczęstsze urazy zwierząt domowych i jak im pomóc?

2020-12-17  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Dorota Zadroga
PMM

Plac Sikorskiego 11/2
31-115 Kraków
dorota.zadroga|pmm.org.pl| |dorota.zadroga|pmm.org.pl
698989141
pmm.org.pl

Świąteczna przerwa to idealny czas na przyjrzenie się naszym pupilom i pomyślenie, co jeszcze możemy zrobić, żeby zapewnić im bezpieczeństwo w domu i na spacerach. To właściciel jest pierwszą osobą, która będzie umiała udzielić skutecznej pierwszej pomocy.

Do najczęstszych urazów wśród domowych czworonogów należą złamania i rany wynikające z zabawy z innymi zwierzętami, pogryzienia i zadrapania. Równie często musimy zmierzyć się z drobnymi urazami pojawiającymi się podczas zabiegów higienicznych i przycinania pazurów. Ale nie oszukujmy się – zwierzęta tryskające energią nie powstrzymają się też przed zaatakowaniem ozdobionej łańcuchami choinki albo wskoczeniem na kuchenny blat w poszukiwaniu smakołyków. Widzimy więc, jak niewiele potrzeba, by wydarzyła się sytuacja wymagająca szczególnej uwagi i opatrzenia rany.

Gdyby kózka nie skakała…

Co jesteśmy w stanie zrobić, żeby złagodzić ból czworonoga i zabezpieczyć uraz? Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę, że mamy do czynienia… ze zwierzakiem. Tym samym nie możemy działać w ten sam sposób i stosować tych samych preparatów, które mamy w naszej apteczce. Przygotujmy nie tylko bandaże i wodę utlenioną, ale też różnego rodzaju opaski i proszek hemostatyczny ClotIt, który służy szybkiemu i bezpiecznemu zatamowaniu krwawienia w domowych warunkach. W ten sposób łatwo i sprawnie zaradzimy największemu niebezpieczeństwu, jakim jest utrata krwi i możliwe zanieczyszczenie rany. Nauczmy się też udzielać pierwszej pomocy – nie bójmy się poprosić weterynarza o wskazówki, jak zachować się w przypadku urazów i nagłych sytuacji. Na pewno chętnie udzieli informacji o dostępnych źródłach rzetelnej wiedzy, a nawet możliwościach odbycia szkolenia. Nawet, jeżeli nasz czworonóg nie jest przewlekle chory i nie wymaga stałej opieki medycznej, znajomość zasad pierwszej pomocy pomoże nam zadbać o bezpieczeństwo nie tylko zwierzaka, ale przede wszystkim opiekuna.

Gdy przejażdżka konno nie pójdzie po naszej myśli

Nieco inne przykre niespodzianki czekają miłośników jazdy konnej. Szczególnie, jeśli lubimy wycieczki w nieznane i mamy możliwość opuścić teren stadniny na dłuższe wyprawy. W takim przypadku warto pamiętać o zabraniu ze sobą małej i wygodnej apteczki, w której znajdziemy najważniejsze akcesoria, które pomogą w nagłych przypadkach. Mimo, że lista wymaganych preparatów może wydawać się przytłaczająca, poświęćmy wolny czas na skompletowanie niewielkiego zestawu z najpotrzebniejszymi akcesoriami, lub skorzystajmy z gotowych apteczek dostępnych na rynku, na przykład w formie popularnych torebek-nerek. Spłoszone zwierzę, znajdujące się daleko od bezpiecznego i spokojnego miejsca, potrzebuje szczególnej troski przed dotarciem weterynarza na miejsce.

Niezależnie od swoich rozmiarów i siły, zwierzę wymagające opieki jest całkowicie zależne od swojego opiekuna. Dlatego warto dowiedzieć się jak najwięcej na temat pierwszej pomocy, zanim udzielenie jej stanie się koniecznością.

 

ClotIt to innowacyjny preparat hemostatyczny – w pełni naturalny środek hamujący krwawienie, przeznaczony w szczególności dla zwierząt domowych, wygodny w stosowaniu i przechowywaniu. Dystrybucją ClotIt w Europie zajmuje się Bridge Medical, polski dystrybutor sprzętu medycznego.

Więcej informacji: https://clotit.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Medycyna Poly prezentuje bezprzewodowy telefon z technologią antybakteryjną Biuro prasowe
2021-02-17 | 10:00

Poly prezentuje bezprzewodowy telefon z technologią antybakteryjną

Poly (NYSE: PLT) wprowadziło do swojej oferty Poly Rove DECT IP – pierwszy na rynku telefon bezprzewodowy, który jest pokryty powłoką antybakteryjną firmy Microban, światowego
Medycyna Jaka szczoteczka jest najlepsza - tradycyjna, elektryczna czy soniczna?
2021-02-11 | 19:35

Jaka szczoteczka jest najlepsza - tradycyjna, elektryczna czy soniczna?

  Piękne, czyste i zdrowe zęby – każdy chce takie mieć. Nie jest to jednak tylko współczesna potrzeba, gdyż od bardzo dawna ludzie starali się uzyskać piękny
Medycyna Nowa inwestycja Leaps by Bayer
2021-02-03 | 19:42

Nowa inwestycja Leaps by Bayer

Liderzy branży i firmy venture capital jednoczą siły z Ukko, aby wyeliminować obciążenia związane z alergią na orzeszki ziemne, celiakią i innymi rodzajami

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Firma

Gigantyczny awans polskiej administracji w światowym rankingu cyfryzacji. Co najmniej 50 proc. urzędów ma już wdrożone e-usługi

Polska w dwa lata wskoczyła z 31. na 9. miejsce w światowym rankingu ONZ w zakresie cyfryzacji administracji. Już dziś dzięki rozwojowi e-usług Polacy mogą bez wychodzenia z domu załatwić wiele spraw, po które do tej pory musieli stać w kolejkach do urzędów. Zaczynając od wysyłania pism, uzyskania odpisu aktu stanu cywilnego, przez zgłoszenie urodzenia dziecka czy sprawy meldunkowe, po uzyskanie dowodu osobistego i zgłoszenie darowizny. Kluczowe jest przeniesienie administracji do chmury, tak aby dokumenty mogły przepływać pomiędzy urzędami bez zakłóceń, a petent nie musiał drukować pism. W ciągu kilku lat tego typu rozwiązania będą standardem.

Robotyka i SI

Roboty chirurgiczne przyszłością kardiochirurgii. Opracowane przez Polaków rozwiązanie wciąż nie doczekało się komercjalizacji

Polski robot chirurgiczny mógłby być kilkakrotnie tańszy niż znany na całym świecie robot Da Vinci. Chociaż powstały już działające prototypy robota Robin Heart, wciąż nie doczekał się on debiutu rynkowego. Tymczasem coraz więcej procedur medycznych może być przeprowadzanych przez roboty. Przyszłością medycyny będą urządzenia w pełni autonomiczne. Już dziś operacje można z powodzeniem przeprowadzać w pełni zdalnie.