Na przedmieściach, w towarzystwie przyrody
Nowy Gruszczyn to najnowszy projekt mieszkaniowy dewelopera Sky Investments. W Gruszczynie, przy ulicy Katarzyńskiej powstaje I etap osiedla, czyli 7 domów w zabudowie bliźniaczej. To jednocześnie 14 lokali mieszkalnych. Deweloper proponuje domy o powierzchni 141,00 i 135,06 mkw. Taki metraż gwarantuje dużą przestrzeń z klasycznym podziałem na strefę dzienną i nocną. Na parterze znajduje się przestronny salon, kuchnia ze spiżarnią, łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze. Na piętrze dostępne są 3 sypialnie, łazienka oraz 2 garderoby. Do każdego z lokali przynależy również ogród oraz 2 miejsca postojowe od frontu. W pierwszych etapach inwestycji ogrody mają ekspozycje zachodnią, czyli z optymalną ilością światła. Zakończenie I etapu planowane jest już na II kwartał 2023 roku, a w sprzedaży zostały 3 ostatnie domy. Co istotne, przed realizacją tego etapu, zakończy się również przebudowa ulicy Katarzyńskiej, a tym samym mieszkańcy osiedla zyskają komfortowy dojazd.
Niezaprzeczalnym atutem inwestycji jest jej lokalizacja. Gruszczyn mieści się na terenie gminy Swarzędz, około 8 km od Poznania. Położenie osiedla gwarantuje poczucie prywatności, spokój, ciszę i bliższy kontakt z naturą. Tuż obok osiedla, około 300 m znajduje się urokliwa Dolina Cybiny. Tereny te są w części obszarem Natura 2000, czyli objęte programem, którego celem jest zachowanie określonych typów siedlisk przyrodniczych oraz gatunków, które uważane są za cenne i zagrożone w skali całej Europy. To podnosi walory okolicy i daje gwarancję sąsiedztwa unikatowej przyrody. Nie brakuje też tras rowerowych i ścieżek biegowych. Nieopodal inwestycji znajduje się Jezioro Swarzędzkie, a nieco dalej rozpoczynają się tereny Puszczy Zielonka. Droga do stolicy Wielkopolski zajmuje autem kilkanaście minut. Sprawnie można dotrzeć również do autostrady A2, czy trasy S5. Funkcjonuje również komunikacja miejska, a w pobliskiej Kobylnicy znajduje się stacja PKP linii kolejowej Poznań-Gniezno. W roku 2022 rozpoczęto tu budowę bezkolizyjnego przejazdu pod torami, co zwiększy bezpieczeństwo oraz zapewni sprawniejszą komunikację samochodową w tej części aglomeracji. Z kolei położony około 3 km od Gruszczyna Swarzędz to szkoły, przedszkola, apteki, markety, lokale usługowe, czy restauracje.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Zdrowie
Europa potrzebuje strategii dla zdrowia mózgu. Coraz więcej państw dostrzega ten problem
Polacy z jednej strony wykazują już sporą świadomość problemu, jakim są choroby mózgu – jedna czwarta ma w swoim otoczeniu osoby dotknięte takim problemem. Z drugiej strony system nie odpowiada rosnącym potrzebom. Specjalistów jest zbyt mało, więc kolejki do neurologów czy psychiatrów się wydłużają. Alternatywą pozostaje korzystanie z wizyt komercyjnych, ale nie każdego na to stać. Towarzystwa naukowe i organizacje pozarządowe są zgodne co do tego, że potrzebne są nie tylko krajowe strategie, ale i europejski plan dla chorób mózgu.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.