Komunikaty PR

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru kamery do ochrony domu?

2021-10-20  |  19:20
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania Ezviz ( 0.04 MB )

Rynek nieruchomości jest bardzo różnorodny. Dostępne są m.in. mieszkania, domy jednorodzinne, bliźniaki czy szeregówki. Łączy je to, że warto zainwestować w odpowiedni monitoring, aby czuć się bezpiecznie. Jakie czynniki są najważniejsze przy wyborze odpowiednich kamer? 


 

Obecnie możemy przebierać wśród inteligentnych kamer, które na pierwszy rzut oka niewiele się od siebie różnią. Decydując się na zakup sprzętu, który ma posłużyć na długie lata, trzeba odpowiedzieć sobie najpierw na pytanie, na jakich funkcjach najbardziej nam zależy, a potem szczegółowo przyjrzeć się parametrom urządzenia. 

 

Obszar chroniony

 

Ważnym czynnikiem, którym należy się kierować przy wyborze kamery jest miejsce, które chcemy nią objąć. Jeśli chcemy monitorować dom od środka, bardzo dobrym rozwiązaniem jest urządzenie, które obejmie całe pomieszczenie dzięki funkcji obrotu. Dobrym przykładem takiej kamery jest model C6W od marki Ezviz. Oferuje ona dodatkowo funkcję detekcji i śledzenia sylwetki człowieka, dzięki czemu nikt nie przejdzie obok niezauważony. Na rynku dostępne są również inteligentne wizjery, które pozwalają na całodobowy monitoring klatki schodowej czy po prostu wejścia do domu. Można także zapewnić dodatkową ochronę przy samochodzie w garażu. Zamontowana tam kamera będzie przesyłać obraz na smartfona przez aplikację. 

 

Rozmowa w każdej chwili

 

Wiele może się wydarzyć w domu pod naszą nieobecność, szczególnie kiedy czekają tam dzieci czy zwierzaki. Dzięki dostępnym na rynku rozwiązaniom smart-home możemy nie tylko obserwować mieszkanie na żywo w aplikacji w telefonie, ale także połączyć się z domownikami przez rozmowę wideo. Dzięki temu możemy trzymać rękę na pulsie i kontrolować sytuację w domu.

 

W nocy także bezpiecznie

 

Monitoring zewnętrzny ma wyjątkowo ważne, ale też trudne zadanie w ochronie domu. To dzięki niemu możemy obserwować np. podejrzane zachowania przechodniów. Nagrywanie w ciągu dnia nie jest tak dużym wyzwaniem jak rejestrowanie obrazu w nocy. Na szczęście na rynku znajdziemy wiele urządzeń oferujących genialną jakość wideo w ciemności. Obecne technologie pozwalają na nagrywanie wideo w nocy w kolorze. Firmy oferują kilka zmiennych trybów nagrywania, które poprzez odpowiednią edycję obrazu, wyłapią najdrobniejsze szczegóły, takie jak ludzkie twarze czy rejestracje przejeżdżających samochodów.  Tryby te można rozróżnić pod względem zasięgu widoczności, koloru czy  automatycznej zmiany nagrywania. Ciekawe porównanie można przeprowadzić na podstawie modeli LC3, C3X i C8C marki Ezviz. Pierwsza z nich oferuje widoczność w nocy na 10 m, a w połączeniu z lampą ledową automatycznie zmienia obraz na kolorowy. Z kolei C3X nagrywa w zasięgu 30 metrów, a tryb nocny włącza się w zależności od ilości światła, które dociera do obiektywu. Model C8C ma wbudowane aż 3 różne sposoby nocnego nagrywania: kolorowy, monochromatyczny i inteligentny, który nagrywa w kolorze tylko w momencie detekcji osoby. Jak widać wybór jest bardzo szeroki, więc zaspokoi wszystkie oczekiwania. 

 

Zapisywanie danych 

 

Warto zwrócić uwagę również na sposób zapisu rejestrowanych obrazów. Poszczególne urządzenia oferują różne opcje pobierania nagrań, np. zapis na karcie microSD albo przesyłanie na chmurę przez Wi-Fi. Chmura jest zawsze odpowiednio zabezpieczona przed dostaniem się niepożądanych osób, z kolei karta microSD sprawdza się dla użytkowników, którzy wolą mieć nagrania zapisane w formie fizycznej. 

 

Kompresja wideo

 

Kolejna ważna funkcja to odpowiednia kompresja wideo. Warto zdecydować się na kamerę, która zapewnia technologię kompresji H.265, która pozwala uzyskać obraz w dużo lepszej jakości niż przy H.264, poprzez niską przepustowość, ale także małą potrzebną ilość miejsca na dysku lub karcie. Dzięki temu zarejestrujemy dłuższy fragment wideo o mniejszej wielkości pliku. 

 

Ilość klatek na sekundę

 

Jakość wideo jest również bardzo ważna. Jednym z czynników, który za nią odpowiada jest tzw. poklatkowość, czyli ilość nagrywanych klatek na sekundę. Przyjmuje się, że kamera średniej jakości rejestruje obraz w 22 kl./s. Jednak naprawdę płynne wideo będzie nagrywane w 25 lub więcej klatkach. 


 

Wybór odpowiedniej kamery to poważne zadanie. Na szczęście obecny rynek urządzeń smart-home oferuje rozwiązania w każdym budżecie i dla szeregu różnych wymagań. Przedstawiliśmy niektóre z właściwości urządzeń, na które warto zwrócić uwagę, aby wybrać model najbardziej odpowiadający naszym oczekiwaniom. Dzięki dobrej analizie produktu, misja na pewno zakończy się sukcesem. 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku? Biuro prasowe
2025-04-17 | 07:00

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Branża elektrotechniczna dynamicznie się rozwija, dostosowując do rosnących wymagań użytkowników oraz wyzwań związanych z efektywnością energetyczną
Technologie Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
2025-03-25 | 11:00

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel S.A. wzmacnia swoją pozycję na tworzącym się w Polsce rynku projektowania i budowy infrastruktury sieciowej dla bezzałogowych statków powietrznych. Na podstawie
Technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.

Motoryzacja

Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.