Komunikaty PR

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru kamery do ochrony domu?

2021-10-20  |  19:20
Biuro prasowe
Kontakt
Sandra Konopka
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
sandra.konopka|flpr.pl| |sandra.konopka|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania Ezviz ( 0.04 MB )

Rynek nieruchomości jest bardzo różnorodny. Dostępne są m.in. mieszkania, domy jednorodzinne, bliźniaki czy szeregówki. Łączy je to, że warto zainwestować w odpowiedni monitoring, aby czuć się bezpiecznie. Jakie czynniki są najważniejsze przy wyborze odpowiednich kamer? 


 

Obecnie możemy przebierać wśród inteligentnych kamer, które na pierwszy rzut oka niewiele się od siebie różnią. Decydując się na zakup sprzętu, który ma posłużyć na długie lata, trzeba odpowiedzieć sobie najpierw na pytanie, na jakich funkcjach najbardziej nam zależy, a potem szczegółowo przyjrzeć się parametrom urządzenia. 

 

Obszar chroniony

 

Ważnym czynnikiem, którym należy się kierować przy wyborze kamery jest miejsce, które chcemy nią objąć. Jeśli chcemy monitorować dom od środka, bardzo dobrym rozwiązaniem jest urządzenie, które obejmie całe pomieszczenie dzięki funkcji obrotu. Dobrym przykładem takiej kamery jest model C6W od marki Ezviz. Oferuje ona dodatkowo funkcję detekcji i śledzenia sylwetki człowieka, dzięki czemu nikt nie przejdzie obok niezauważony. Na rynku dostępne są również inteligentne wizjery, które pozwalają na całodobowy monitoring klatki schodowej czy po prostu wejścia do domu. Można także zapewnić dodatkową ochronę przy samochodzie w garażu. Zamontowana tam kamera będzie przesyłać obraz na smartfona przez aplikację. 

 

Rozmowa w każdej chwili

 

Wiele może się wydarzyć w domu pod naszą nieobecność, szczególnie kiedy czekają tam dzieci czy zwierzaki. Dzięki dostępnym na rynku rozwiązaniom smart-home możemy nie tylko obserwować mieszkanie na żywo w aplikacji w telefonie, ale także połączyć się z domownikami przez rozmowę wideo. Dzięki temu możemy trzymać rękę na pulsie i kontrolować sytuację w domu.

 

W nocy także bezpiecznie

 

Monitoring zewnętrzny ma wyjątkowo ważne, ale też trudne zadanie w ochronie domu. To dzięki niemu możemy obserwować np. podejrzane zachowania przechodniów. Nagrywanie w ciągu dnia nie jest tak dużym wyzwaniem jak rejestrowanie obrazu w nocy. Na szczęście na rynku znajdziemy wiele urządzeń oferujących genialną jakość wideo w ciemności. Obecne technologie pozwalają na nagrywanie wideo w nocy w kolorze. Firmy oferują kilka zmiennych trybów nagrywania, które poprzez odpowiednią edycję obrazu, wyłapią najdrobniejsze szczegóły, takie jak ludzkie twarze czy rejestracje przejeżdżających samochodów.  Tryby te można rozróżnić pod względem zasięgu widoczności, koloru czy  automatycznej zmiany nagrywania. Ciekawe porównanie można przeprowadzić na podstawie modeli LC3, C3X i C8C marki Ezviz. Pierwsza z nich oferuje widoczność w nocy na 10 m, a w połączeniu z lampą ledową automatycznie zmienia obraz na kolorowy. Z kolei C3X nagrywa w zasięgu 30 metrów, a tryb nocny włącza się w zależności od ilości światła, które dociera do obiektywu. Model C8C ma wbudowane aż 3 różne sposoby nocnego nagrywania: kolorowy, monochromatyczny i inteligentny, który nagrywa w kolorze tylko w momencie detekcji osoby. Jak widać wybór jest bardzo szeroki, więc zaspokoi wszystkie oczekiwania. 

 

Zapisywanie danych 

 

Warto zwrócić uwagę również na sposób zapisu rejestrowanych obrazów. Poszczególne urządzenia oferują różne opcje pobierania nagrań, np. zapis na karcie microSD albo przesyłanie na chmurę przez Wi-Fi. Chmura jest zawsze odpowiednio zabezpieczona przed dostaniem się niepożądanych osób, z kolei karta microSD sprawdza się dla użytkowników, którzy wolą mieć nagrania zapisane w formie fizycznej. 

 

Kompresja wideo

 

Kolejna ważna funkcja to odpowiednia kompresja wideo. Warto zdecydować się na kamerę, która zapewnia technologię kompresji H.265, która pozwala uzyskać obraz w dużo lepszej jakości niż przy H.264, poprzez niską przepustowość, ale także małą potrzebną ilość miejsca na dysku lub karcie. Dzięki temu zarejestrujemy dłuższy fragment wideo o mniejszej wielkości pliku. 

 

Ilość klatek na sekundę

 

Jakość wideo jest również bardzo ważna. Jednym z czynników, który za nią odpowiada jest tzw. poklatkowość, czyli ilość nagrywanych klatek na sekundę. Przyjmuje się, że kamera średniej jakości rejestruje obraz w 22 kl./s. Jednak naprawdę płynne wideo będzie nagrywane w 25 lub więcej klatkach. 


 

Wybór odpowiedniej kamery to poważne zadanie. Na szczęście obecny rynek urządzeń smart-home oferuje rozwiązania w każdym budżecie i dla szeregu różnych wymagań. Przedstawiliśmy niektóre z właściwości urządzeń, na które warto zwrócić uwagę, aby wybrać model najbardziej odpowiadający naszym oczekiwaniom. Dzięki dobrej analizie produktu, misja na pewno zakończy się sukcesem. 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie BRAK ZDJĘCIA
2021-11-30 | 12:30

Europejska Rada ds. Innowacji ogłasza nagrody

Europejska Rada ds. Innowacji (EIC) ogłosiła tegorocznych zdobywców nagród za innowacyjność, które przyznano miastom Dortmund i Vantaa, a także czterem czołowym innowacyjnym kobietom i trzem innowatorom w zakresie
Technologie 87 proc. rekruterów nie udziela informacji o wynagrodzeniu w rozmowie o pracę
2021-11-30 | 11:40

87 proc. rekruterów nie udziela informacji o wynagrodzeniu w rozmowie o pracę

Powody poszukiwania nowej pracy przez specjalistów IT Dane z raportu** opracowanego przez No Fluff Jobs wskazują, że specjaliści IT z Europy Środkowo-Wschodniej zmieniają miejsce
Technologie Versa Networks (VOS) otrzymuje najwyższy wynik w kategorii globalnych sieci WAN
2021-11-26 | 15:00

Versa Networks (VOS) otrzymuje najwyższy wynik w kategorii globalnych sieci WAN

Versa Networks, lider w dziedzinie rozwiązań Secure Access Service Edge (SASE), poinformował dziś, że Gartner, czołowa firma specjalizująca się w badaniach i analizach globalnej

Więcej ważnych informacji

Partner serwisu

Venture Cafe Warsaw

Media i PR

Pandemia nie zachwiała pozycją polskich fabryk telewizorów. Na produkcję może wpłynąć brak komponentów z Azji i wzrost ich ceny

W Polsce co roku sprzedaje się ponad 2 mln nowych telewizorów, co – jak podaje Związek Cyfrowa Polska – plasuje nas pod tym względem na szóstym miejscu w Europie. Polska przoduje również w produkcji telewizorów na Starym Kontynencie. Na tutejszym rynku swoje odbiorniki składa kilka dużych, globalnych marek, a ich produkcja jest nawet ośmiokrotnie większa, niż jest w stanie przyjąć krajowy rynek. Zapotrzebowanie na rynkach zagranicznych mocno zwiększyła pandemia, chociaż dziś sytuacja wraca do stanu z 2019 roku. Jednym z głównych tego typu zakładów jest należąca do TCL fabryka w podwarszawskim Żyrardowie. Tu powstają m.in. wyposażone w najnowsze technologie telewizory, z których gros trafia na eksport.

Telekomunikacja

Technologiczne kierunki studiów przeżywają oblężenie. Budowanie kadr kluczowe dla rozwoju branży

Polskie uczelnie kształcą rokrocznie ponad 110 tys. absolwentów kierunków naukowo-technicznych. Największą popularnością cieszą się informatyka, cyberbezpieczeństwo i inne kierunki powiązane z sektorem ICT, który ma duży wkład w rozwój krajowej gospodarki. Wymaga jednak nieustannego kształcenia nowych kadr oraz wyrównywania poziomu wiedzy i umiejętności zgodnie z globalnymi standardami. Temu właśnie służy program ICT Academy i towarzyszący mu konkurs ICT Competition, który organizuje Huawei. 

Infrastruktura

Gen. W. Nowak: Wskazanie dostawcy wysokiego ryzyka nie zapewni bezpieczeństwa technologii. Ustawa o cyberbezpieczeństwie wymaga dalszych prac [DEPESZA]

– Każdy system, nieważne z jakich urządzeń się składa, można odpowiednio zabezpieczyć – ocenia gen. Włodzimierz Nowak, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa, nawiązując do proponowanej przez rząd oceny ryzyka dostawców sprzętu i technologii. Jego zdaniem skupianie się jedynie na dostawcy to tylko dotykanie wierzchołka góry lodowej, bo czynników ryzyka jest znacznie więcej. Zapisy ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa wskazują, że jeśli firma technologiczna zostanie uznana za dostawcę wysokiego ryzyka, będzie de facto wykluczona z polskiego rynku, a operatorzy telekomunikacyjni będą musieli zrezygnować z jej urządzeń i usług. Kryteria oceny w dużej mierze są oparte na kwestiach przynależności państwowej, co według części ekspertów jest wymierzone w koncerny chińskie.